wtorek, 01 grudnia 2020r.

Zaczynali w „Kurierze” i szczecińskim radiu

Data publikacji: 2020-07-04 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Zaczynali w „Kurierze” i szczecińskim radiu
Bohdan Tomaszewski w towarzystwie Jerzego Kuleja był pierwszym kierownikiem działu sportowego w „Kurierze Szczecińskim”. Fot. Facebook  

Bohdan Tomaszewski, Lesław Skinder, Henryk Urbaś i Cezary Gurjew to legendy sportowego dziennikarstwa radiowego, wybitne głosy, tuzy wśród wszystkich sprawozdawców. Kilka dekad temu inny as sportowego dziennikarstwa radiowego Bohdan Tuszyński witał się z widzami słowami „Tu sprawozdawcza służba radiowa" i taki też stosunek do zawodu, kibica, słuchacza miała czwórka wymienionych komentatorów - służba.

Łączy ich jedno. Każdy z nich swoją dziennikarską przygodę rozpoczynał w Szczecinie. To w naszym mieście nauczył się dziennikarskiej ogłady, komentatorskiego szlifu, rozpoczynał od przekazywania publiczności lokalnych wydarzeń związanych z piłką nożną, koszykówką, boksem, lekkoatletyką, tenisem.

Każdy z nich we wczesnych latach swojej dziennikarskiej kariery trafiał do „Sportowej Jedynki" w Polskim Radiu. Łącznie uczestniczyli w kilkudziesięciu letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich i setkach zawodów rangi mistrzostw świata lub Europy w różnych dyscyplinach sportu.

Bohdana Tomaszewskiego i Lesława Skindera nie ma już wśród nas. Obaj zaczynali swoją dziennikarską

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 89% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 03-07-2020

 

Autor: Wojciech Parada
Fot. Facebook, Ryszard Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ