czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Za wywłaszczenia do sądu

Za wywłaszczenia do sądu

Za wywłaszczenia do sądu
Data publikacji: 2019-07-19 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 14:03
Wywietleń: 2006 403444

Odszkodowań od gminy Szczecin za krzywdy i stres, za przymusowe wywłaszczenia i wysiedlenie z dawnej willi Grünebergów w Zdrojach w związku z budową trasy tzw. szybkiego tramwaju w łącznej kwocie 5 mln 100 tys. zł żąda grupa osób. To byli lokatorzy-współwłaściciele tej nieruchomości. Zadośćuczynienia oczekują też ich byli sąsiedzi z ul. Batalionów Chłopskich. W czwartek (18 bm.) przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpoczął się proces w tej sprawie.

Pod pozwem o zapłatę odszkodowań podpisało się w sumie 8 osób. Podczas pierwszej rozprawy, na której odbyły się przesłuchania kilkorga wezwanych na nią świadków, domagających się zapłaty odszkodowań, reprezentował jako pełnomocnik Wojciech Witkowski. Pozwaną Gminę Miasto Szczecin reprezentowała radczyni Anna Gilewska z Kancelarii Radców Prawnych Biel, Judek i Wspólnicy.

Cała sprawa to pokłosie zakończonej już niemal trzy lata temu budowy pierwszego odcinka Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju na prawobrzeżu i bezwzględnej, przymusowej w asyście ochroniarzy i policjantów, z udziałem komornika eksmisji wywłaszczonych współwłaścicieli dawnej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-07-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek 
Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu Za wywłaszczenia do sądu

Komentarze

Bajkopisarz
Kwota odszkodowania jest ze względu na unikalny klimat i utracone powietrze...
2019-07-20 02:14:11
:))
Wystarczyło czytac informacje z urzędu na BIP na temat postepowan przetargow,planow zagospod.ale trzeba najpierw wiedziec co to w ogole jest i korzystac z internetu ...sie nagle obudzili bo zwietrzyli okazje do zarobienia ,jak chca odszkodowania prosze bardzo ale niech oddadza mieszkania ktore dostali-za darmo ? i niech wroca do swojego domku ktory przeciez stoi i czeka i wszystko bedzie dobrze :)
2019-07-19 09:12:10
No nie
Ludzie lecą w kulki
2019-07-19 08:49:45
abcd
Jakie odszkodowanie ,jakie 5 baniek jak 4 banki kosztowalo przeniesienie tego pseudo zabytku ale miasto i mieszkancy straciło na tym duzo wiecej bo opozna byla o 2-3 lata albo i dluzej inwestycja w szybki tramwaj a tym samym w inne pozniejsze potencjalne remonty, bo uslugi i mat.budowlane były i sa coraz drozsze,przetargi,czas itd. kasa byla trzymana na sst a nie np na remont mickiewicza, kolumba itd, miasto ich powinno podac do sądu za działanie na szkode miasta i mieszkancow !!! i co sie teraz tam dzieje w tej ruinie? ile tam osob mieszkało - 10 ? to jakis skandal, jakos nie bronia innych kamienic w miescie a pewien znany obrocna zabytkow w polityke sie bawil i pewnie znow chce sie bawic, oczwiscie z cichym wsparciem najradnych jedynej slusznej partii.Wasza a raczej miasta super willa stoi i czeka na mieszkancow,dlaczego tam nie mieszkaja ?
2019-07-19 08:19:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie