poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > eKurier > Z szacunkiem dla starych drzew

Z szacunkiem dla starych drzew

Z szacunkiem dla starych drzew
Data publikacji: 2020-04-09 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-11 23:36
Wywietleń: 831 450699

„Trzeba powstrzymać rewitalizację polegającą wyłącznie na usuwaniu zieleni" - apeluje Czytelnik zaniepokojony wycięciem kolejnego drzewa z zabytkowego parku Pomorzańskiego.

Położony w rejonie al. Powstańców Wielkopolskich oraz ul. Starkiewicza park zajmuje blisko 6-hektarowy teren dawnego cmentarza ewangelickiego. I jako taki jest ujęty zarówno w wojewódzkiej, jak i gminnej ewidencji zabytków. Podobnie jak park Żeromskiego, z którym oprócz szczególnej pieczy konserwatorskiej łączy go również historyczny układ alejek wysadzanych lipami oraz grabami, cenny dendrologicznie starodrzew. Park Pomorzański im. gen. Józefa Dowbór-Muśnickiego to przede wszystkim jednak ulubione miejsce wypoczynku i rekreacji okolicznych mieszkańców.

- Może się zdawać niepozorny, ale wystarczy do niego wejść, aby poczuć, jak przyjazny jest jego klimat. W cieniu wysokich drzew wspaniale się wypoczywa. Dlatego ten park jest tak cenny nie tylko dla okolicznych mieszkańców, którzy z jego uroków korzystają całymi rodzinami, ale również dla pacjentów i pracowników z sąsiedniego szpitala - SPSK nr 2, nie zapominając

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-04-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Czytelnik

Komentarze

Addam
Drzewa zagrażają przechodniom? Ile osób zginęło przygniecionych drzewami? Są to bardzo rzadkie przypadki a w większości giną kiepscy drwale w czasie wycinki. Stare drzewa trzeba chronić i leczyć gdy są chore a nie od razu wycinać. Stare drzewa są bezcenne. Nie kupi ich się w źadnym sklepie.
2020-04-11 23:02:46
Gajowy
W Szczecinie w ogóle nie ma planu na zieleń. Rosną stare wielkie drzewa w centrum miasta, zagrażają przechodniom, dają cień i wcale ładnie nie wyglądają. Są po prostu za puszone. Wycinać starocie i sadzić nowe !
2020-04-10 09:21:57
Konrad
Szczecińska zieleń wygląda obecnie jak po najeździe hord tatarskich. Masakra.
2020-04-10 08:56:01
gh
Ciekaw kiedy dotrze do ludzi, że aby utrzymać zadrzewienia dla pokoleń potrzebna jest STOPNIOWA wymiana pokoleń. Trzeba wycinać część starych drzew, wsadzać w to miejsce młode - one z czasem staną się starymi. Ważne jest, aby pod wpływem ekologian nie przeciągać w nieskończoności trwania za wszelką cenę starych drzew bo nasze dzieci albo wnuki będą miały lecące na głowę popróchniałe gałęzie i pnie, a po ich padnięciu park będzie pełen tylko młodych drzew.
2020-04-10 08:29:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie