wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > eKurier > Wysyp inwestycji. Korków nie unikniemy

Wysyp inwestycji. Korków nie unikniemy

Wysyp inwestycji. Korków nie unikniemy
Data publikacji: 2019-10-15 07:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 13:57
Wywietleń: 4690 422211

Ciężkie czasy nadchodzą dla szczecińskich kierowców. Odczują je także pasażerowie miejskiej komunikacji. Do już prowadzonych inwestycji dołączą w przyszłym roku kolejne. Po ich zakończeniu po mieście na pewno łatwiej się będzie poruszać, ale okres prowadzenia prac z pewnością da się wszystkim we znaki.

- Lista inwestycji jest długa, dotyczy zarówno prac w sferze drogowej, jak i infrastruktury tramwajowej. W wielu przypadkach tych tematów nie da się rozdzielić - mówi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. A są to inwestycje niezwykle ważne, na które czekamy czasem od dziesięcioleci.

Podpisane są już umowy na przebudowę węzłów tramwajowych przy moście Długim i pl. Szarych Szeregów. W obu miejscach torowiska trzeba wymienić, w tej pierwszej lokalizacji nowy układ szyn umożliwi dojazd do planowanego mostu Kłodnego.

- Te prace na pewno odczują i pasażerowie miejskiej komunikacji, i kierowcy. Dlatego świadomie chcemy, by fizycznie rozpoczęły się wiosną lub nawet latem przyszłego roku, by były jak najmniej uciążliwe - tłumaczy Michał Przepiera.

Obecnie trwa produkcja szyn i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 58% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-10-2019

 

Autor: Tomasz Tokarzewski
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

aa
A jednak most kłodny jest w planach.A myślałem że to tylko jakiś poroniony wymysł ,któregoś radnego.Może twórca tej ideii podzieli się swoim rozumowaniem potrzeby tego mostu.W jakim celu to ma służyć,i komu.I tramwaj jeszcze,chyba do budek z żarciem.Zamiast budować nie trafione pomysły,to może by tak pomyśleć i odkorkować miasto,póki jest jeszcze czas,i wybudować jeszcze jeden wylot z miasta.
2019-10-16 20:39:47
Alicja
Najlepiej rozkopać połowę miasta i udawać, że powstają inwestycje, że coś się remontuje. Bzdura. Na kilka lat sparaliżują miasto i tyle. Przecież wiadomym jest, że nie ma kto wykonywać tych prac wiec po co rozkopywać i nie robić. No chyba, że pan Krzystek sięgnie po łopatę i jako przykładny mieszkaniec miasta Szczecin pokaże jak się pracuje. Najpierw dokończcie inwestycje, które rozpoczęliście a których końca nie widać-patrz ulica przy kąpielisku Arkonka. Chyba już dawno miała się ta inwestycja zakończyć a tu ani widu ani słychu.
2019-10-16 07:38:34
Aaron
Żeby komunikacja miejska tak bardzo tego nie odczuła to potrzebne są tramwaje dwukierunkowe albo łączenie dotychczasowych składów przód tył, tak żeby mogły poruszać się po jednym torze no ale przecież w Szczecinie się nie da i lepiej wszystko rozkopać i zamknąć dla komunikacji miejskiej :/
2019-10-15 20:37:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie