sobota, 05 grudnia 2020r.

Węzeł Głębokie. Strabag szykuje się do przebudowy [GALERIA]

Data publikacji: 2020-01-22 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Węzeł Głębokie. Strabag szykuje się do przebudowy
 

Opustoszał już parking leśny znajdujący się w sąsiedztwie Jeziora Głębokiego przy ul. Kupczyka. Miniony weekend był ostatnim, kiedy kierowcy mogli zostawić tam swoje samochody. Teraz - po wygrodzeniu terenu i ustawieniu barierek - w tym miejscu obowiązuje zakaz wszelkiego ruchu, a spółka Strabag urządza na nim zaplecze, nim ruszy z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami: Miodową, Zegadłowicza, wspomnianą ul. Kupczyka i budową w rejonie obecnej pętli nowego węzła przesiadkowego.

O wyłączeniu parkingu w leśnej przecince informują stosowne znaki ustanowione tam z wyprzedzeniem jeszcze w ubiegłym tygodniu. Było ono potrzebne, aby zmotoryzowani mogli przyzwyczaić się do zmian, jakie w tym rejonie ich czekają w związku z rozpoczynającą się inwestycją, która potrwa przez najbliższe dwa lata.

Na razie płot wygradzający i pachołki ostrzegawcze pojawiły się wzdłuż pobocza z przyleśną ścieżką na ul. Kupczyka oraz wzdłuż ścieżki rowerowej od strony lasu na przewidzianym do przebudowy odcinku al. Wojska Polskiego. Już wcześniej wytyczony został wkoło palikami cały obszar

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-01-2020

 

Tekst i fot. Winconek Mirosław

Komentarze

Zdzisław
2020-01-22 18:01:47
Jak wszystkie inne inwestycje. Zero pojecia
Totalne ZERO
2020-01-22 09:35:54
Ci, którzy odpowiadają za planowanie tego typu prac w miescie, jak i jego okolicy (za remont drogi w Przesocinie kto inny odpowiada) są w tej materii zieloni jak trawa na wiosnę. Zero kompetencji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ