niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > W Dobrej zalewa

W Dobrej zalewa

W Dobrej zalewa
Data publikacji: 2020-09-16 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 22:06
Wywietleń: 505 475228

W czasie ulewnego deszczu, w drugiej połowie sierpnia, doszło do zalania kilku posesji przy ulicy Bukszpanowej w Dobrej. Nie pierwszy zresztą raz. Woda wypływała z kanalizacji sanitarnej, wypychając wręcz pokrywy studzienek.

Instalacja do odbioru wody deszczowej została oddana do użytku w tym rejonie we wrześniu 2018 r. Dlaczego zatem jest niewydolna i przeciążona? Jedną z zalanych posesji był dom państwa Stanislava i Beaty Vykysaly, którzy wystosowali w tej sprawie pismo do wójt gminy Dobra Teresy Dery.

„Problem ten jest dobrze znany Gminie, bowiem pojawił się już wcześniej i z czasem nabierał na intensywności, ale nie był powiązany z odprowadzaniem wód deszczowych w czasie ulewnego deszczu. O zaistniałej sytuacji Gmina była informowana w przeszłości i w rezultacie co najmniej raz zleciła badanie firmie Poldek, która w sierpniu 2017 r. przeprowadziła badania na odcinku ulicy Bukszpanowej. Przeprowadzone badania wykazały, że dwa podmioty zrzucają nielegalnie wodę deszczową do kanalizacji sanitarnej. Do dzisiaj z tą sprawą najprawdopodobniej nic nie zostało zrobione, bowiem nie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-09-2020

 

Autor: Andrzej Łapkiewicz
Fot. Czytelnik

Komentarze

mieszkaniec
Pewnie jak w Szczecinie od lat nie czyści się kratek studzienek które są pełne ziemi czy piachu lub liści i takie są efekty
2020-09-16 19:22:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie