czwartek, 02 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Uwaga na kwatery widma!

Uwaga na kwatery widma!

Uwaga na kwatery widma!
Data publikacji: 2019-07-16 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 14:33
Wywietleń: 1667 402812

O tym, że w czasie sezonu wakacyjnego można paść ofiarą oszustów, wiadomo nie od dzisiaj. Mowa nie tylko o nieuczciwych kupcach, którzy sprzedają żywicę kobaltową, twierdząc, że to bursztyn, ale również o wirtualnych kwaterodawcach działających za pośrednictwem portali internetowych. O ile fałszywe bursztyny wprowadzane są do obrotu od dziesięcioleci, o tyle kwatery widma pojawiły się niedawno, bo wraz z rozwojem internetowych portali ogłoszeniowych.

Kołobrzeżanie pamiętają jeszcze sprawę oszusta sprzed kilku sezonów, który na internetowych portalach turystycznych oferował wynajem luksusowych apartamentów. Udzielał przy tym wysokich bonifikat osobom, które dokonywały 100-procentowej przedpłaty. Kołobrzeskie apartamenty miały się znajdować w ośrodku Jantar SPA, który co prawda dysponuje apartamentami, ale z nieuczciwym procederem nie miał nic wspólnego. Jak ustalili mundurowi, ofiarami oszusta padło 180 osób. Mężczyzna wyłudził od nich w sumie 180 tys. zł!

W tamtym przypadku oszust został zatrzymany. Był nim 25-latek karany poprzednio za podobne przestępstwa. Na tym oszuście jednak nie koniec.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-07-2019

 

Autor: (pw)
Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Polski Katotaliban
A wszystko co powyżej napisane w imię miłości bliźniego i w niedzielę do kościółka do komunii i na tacę i klecha odpuści, ale na pewno nie Pan Bóg !! Bójcie się Pisiornio Rydzol wam wskaże drogę ...do piekła !!
2019-07-16 20:45:53
Może morze
A wszystko z niepohamowanej chęci zysku. Gastronomicy płacą pracownikom minimalne stawki, jeśli w ogóle, i gwarantują urągające warunki bytowe; lodziarnie sprzedają kilkuletnie lody z bakteriami; hotelarze oferują nieremontowane pomieszczenia i brudną pościel; płatne parkingi powstają na każdym skrawku wolnej ziemi; chińskie pamiątki sprzedawane są z zyskiem 1000%. Do tego można dopisać oszustów oferujących grę w trzy kubki, oszukujące automaty z zabawkami dla dzieci. Ktoś jeszcze coś dopisze do tej listy? :)
2019-07-16 09:31:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie