piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Uwaga na kwatery widma!

Uwaga na kwatery widma!

Uwaga na kwatery widma!
Data publikacji: 2019-07-16 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 14:33
Wywietleń: 1524 402812

O tym, że w czasie sezonu wakacyjnego można paść ofiarą oszustów, wiadomo nie od dzisiaj. Mowa nie tylko o nieuczciwych kupcach, którzy sprzedają żywicę kobaltową, twierdząc, że to bursztyn, ale również o wirtualnych kwaterodawcach działających za pośrednictwem portali internetowych. O ile fałszywe bursztyny wprowadzane są do obrotu od dziesięcioleci, o tyle kwatery widma pojawiły się niedawno, bo wraz z rozwojem internetowych portali ogłoszeniowych.

Kołobrzeżanie pamiętają jeszcze sprawę oszusta sprzed kilku sezonów, który na internetowych portalach turystycznych oferował wynajem luksusowych apartamentów. Udzielał przy tym wysokich bonifikat osobom, które dokonywały 100-procentowej przedpłaty. Kołobrzeskie apartamenty miały się znajdować w ośrodku Jantar SPA, który co prawda dysponuje apartamentami, ale z nieuczciwym procederem nie miał nic wspólnego. Jak ustalili mundurowi, ofiarami oszusta padło 180 osób. Mężczyzna wyłudził od nich w sumie 180 tys. zł!

W tamtym przypadku oszust został zatrzymany. Był nim 25-latek karany poprzednio za podobne przestępstwa. Na tym oszuście jednak nie koniec.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-07-2019

 

Autor: (pw)
Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Polski Katotaliban
A wszystko co powyżej napisane w imię miłości bliźniego i w niedzielę do kościółka do komunii i na tacę i klecha odpuści, ale na pewno nie Pan Bóg !! Bójcie się Pisiornio Rydzol wam wskaże drogę ...do piekła !!
2019-07-16 20:45:53
Może morze
A wszystko z niepohamowanej chęci zysku. Gastronomicy płacą pracownikom minimalne stawki, jeśli w ogóle, i gwarantują urągające warunki bytowe; lodziarnie sprzedają kilkuletnie lody z bakteriami; hotelarze oferują nieremontowane pomieszczenia i brudną pościel; płatne parkingi powstają na każdym skrawku wolnej ziemi; chińskie pamiątki sprzedawane są z zyskiem 1000%. Do tego można dopisać oszustów oferujących grę w trzy kubki, oszukujące automaty z zabawkami dla dzieci. Ktoś jeszcze coś dopisze do tej listy? :)
2019-07-16 09:31:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie