poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > eKurier > Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia

Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia

Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia
Data publikacji: 2020-01-21 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-22 11:27
Wywietleń: 1327 438928

W szybkim - jak na razie - tempie zmienia się krajobraz na wyłączonym z ruchu odcinku przebudowywanej ul. Władysława Szafera w Szczecinie. To już trzeci miesiąc zakładanej w sumie na półtora roku inwestycji. Po pracach rozbiórkowych, w tym zerwaniu starych nawierzchni chodników oraz - na początku tego roku - w większości starej nakładki asfaltu z pasa dawnej jezdni, trwają prace przy montażu uzbrojenia podziemnego z kanalizacją deszczową i sanitarną, siecią wodociągową, przy przebudowie sieci gazowej i elektroenergetycznej.

Na całej szerokości pasa jezdni, nie wyłączając poboczy, zniknęły stare płyty z chodnika od strony parkingów przyległych do budynków osiedla, jak i z części tych urządzonych po stronie hali widowiskowo-sportowej wraz z pasem ścieżki rowerowej. Od ronda Szczecińskich Olimpijczyków do skrzyżowania z ul. Jarzyńskiego została już zdarta większość nakładki dawnej jezdni. Nie ma już połowy samego ronda Szczecińskich Olimpijczyków. Od miejsca, gdzie w ul. Szafera - tymczasem - kończy się pas torowiska i nowo wybudowanych jezdni dochodzących do ronda Jana Olszewskiego na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-01-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Winconek 
Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia Ulica Szafera trzeci miesiąc od zamknięcia

Komentarze

skorpionjk
Droga: a co powiesz na termin przebudowy ronda Głębokie aż 2 lata?
2020-01-22 11:16:55
skorpionjk
Do Krytyk Społeczny Wbij sobie w ten zaKODowany łeb, że w Szczecinie od lat rządzi Krzysiek na spółkę z Po
2020-01-22 11:15:06
Droga
Ktoś sobie jaja robi aby taki krótki odcinek drogi robić aż 18 miesięcy. Przy dobrej organizacji pracy czyli rozpoczęcie o siódmej godz a nie o dziewiątej a zakończenie o 15hodz a nie o 14godz plus praca w soboty to ta inwestycja powinna zaskonczyc się max w 10 miesięcy
2020-01-21 22:30:07
Olek
Oczywiście każdy może się wypowiadać, ale pewien pan tu bredzi.
2020-01-21 16:09:34
UM myślący inaczej
Ledwo co wybudowano nowy odcinek drogi tj. chodnik +ścieżke rowerową +trawnik +słupy latarni +dwie jezdnie, i teraz kilkadziesiąt metrów tego wszystkiego rozwalają bo ktoś nie pomyślal.
2020-01-21 16:00:52
Krytyk Społeczny.
Nie wiem skąd taki optymizm.Inwestycja wstydu jaką okrzyknięto na całą Polskę przebudowę ul.Arkońskiej i rondo dalej nie oddano a budowa ma już rok poślizgu.Odgrażają się że niby Arkońska ( w okrojonym zakresie ) od połowy lutego,tylko czy to prawda,czy fałsz jak większość pisowskich obietnic-przekonamy się.Zatem poczekajmy z ostateczną oceną przebudowy Szafera bo póki co zważywszy na pogodę i tempo robót nic wielkiego tam się nie dzieje by piać z zachwytu.Ta firma już raz mieszkańcom podpadła i"wypromowała" Szczecin na całą Polskę.
2020-01-21 13:48:24
musti
Niedawno w tym miejscu zmarnowano miliony budując MIKRO rondo,mam nadzieję że tym razem nie powstanie nowy BUBEL za który zapłacą podatnicy.Miłego dnia.
2020-01-21 11:47:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie