poniedziałek, 19 sierpnia 2019.
Strona główna > eKurier > Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy

Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy

Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy
Data publikacji: 2019-07-20 19:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-24 17:02
Wywietleń: 2488 403551

Woliński Park Narodowy to w zasadzie teren ogrodzony płotami, barierkami i tablicami z zakazami. W innych parkach mogą przebywać turyści i je zwiedzać, czy też po nich spacerować, ale nie w naszym wolińskim. Przed każdą ścieżką prowadzącą do lasu stoją tablice zakazujące wstępu, wszędzie są szlabany i zakazy. Dla kogo ten park? - pytają nie bez racji ludzie. Już nawet na plaży w Międzyzdrojach pojawił się zakaz, informujący, że „obszary wodne WPN nie są kąpieliskami ani miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli". Chodzi o teren plaży, która graniczy z parkiem na wysokości Kawczej Góry w Międzyzdrojach, tuż za przystanią rybacką. Ciągnie się aż do Świętouścia. Na trasie jest ośrodek wczasowy Grodno 1 należący do WPN, ale czy tam też jest zakaz opalania się - tego nie sprawdziłem, gdyż wejście na ten teren to prawdziwa twierdza ogrodzona drutami i potężnymi bramami.

WPN od kwietnia nie ma dyrektora. Wojciech Zyska został odwołany przez ministra środowiska w kwietniu br. po niecałych trzech latach jakże nieudanych rządów. Skłócił ze sobą wszystkich:

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 88% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-07-2019

Tekst i fot.: Mirosław Kwiatkowski

Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy Turysta persona non grata. Zakazany Park Narodowy

Komentarze

miejscowy 2
Może wystarczy tej kryptoreklamy pola namiotowego jakoby jedynego legalnego dojścia do morza, my mieszkańcy Kołczewa mamy prawo do własnego dodam BEZPŁATNEGO dojścia do plaży w świetouściu dla nas i naszych gości bezwarunkowo .Wtedy pole namiotowe może pobierać opłatę nie 10 a 50 zł. od osoby.Proszę jak się niektórzy przejęli zniszczeniem klifu dodam ok.1 metra szerokości ,pewnie nie powetowane straty dla ekosystemu Wyspy Wolin .Wystarczy odbudować schody które tu istniały od 50 lat a problem niszczenia klifu zniknie.mieszkańcy na pewno dofinansują inwestycję jeżeli Gminy Wolin ani Wolińskiego Parku Na to nie stać.
2019-07-24 16:54:22
Nie Stonka
Pan redaktor jak zwykle anty. Dlaczego nie pokazał reszty napisów ze Świetouścia. Tam nie wszyscy chcą zejścia (było nielegalne więc się trzeba z tym pogodzić) ani masówki. Kto tam był wie jak został zdewastowany klif (podlega ochronie! jak cały Park). Z plaży można korzystać, schodzę w Trampie, mały spacer a ile radości. Przez takie podejście "ja muszę tu za wszelką cenę" zaczynają traktować wszystkich turystów jak szarańczę, a tacy jak ja są pokrzywdzeni. Park jest dla ochrony, ale też i otwarty - kto chce tłumu ma sporo miejsc do wyboru Międzywodzie, Międzyzdroje, Świnoujście...zostawcie tez miejsca dla lubiących spokój!!!
2019-07-23 11:33:44
Grodno
Park zaprasza do korzystania z bazy noclegowej w Kompleksie Edukacyjnym GRODNO 1 a Fundacja Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej udostępnia Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Wszystko na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Dlaczego zatem ośrodek Grodno 2 oferujący noclegi tak jak ww. organizacje ma problemy w prowadzeniu działalności? Na jakich zasadach Fundacja Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej przejęła budynek znajdujący się na terenie Parku Wolińskiego? Prosimy redaktora o wyjaśnienie tych spraw.
2019-07-22 13:22:36
Czytelnik
Redaktorze Kwiatkowski, nic nowego pan nie pisze na temat parku od trzech lat, to się powtarza jak zacięta płyta proszę ruszyć w teren z wygodnego fotela i trochę pozbierać nowszych faktów......
2019-07-22 12:24:39
Miś II
Woliński Park Narodowy nie ma szczęścia do zarządzających :( . Tak trudno zrobić aby wilk był syty , a owca cała ?
2019-07-21 12:42:46
Do Łukasza
Przeczytaj sobie tekst, a potem się wypowiadaj. W tekście jasno jest napisane, ża Kawcza się zawaliła
2019-07-21 12:13:07
Czytelnik Łukasz
Ten park narodowy ma aż siedem obszarów ściśle chronionych, co oznacza zakaz wstępu. Zanim zaczniecie skrobać to sobie poczytajcie, drodzy redaktorzy. Dostępne są punkty widokowe m.in. Kawcza Góra.
2019-07-21 10:22:13
Sambik
Żubry i inne dzikuny nie mogą pozwiedzać okolicy. Dyrekcja WPN to też zwierzęta. A szczególnie znany wszystkim ...
2019-07-20 23:00:52
Turysta
W Wisełce (nie w centrum) na ścieżki powyciągali drzewa z głębi lasu także mają rozmach z zakazami....oni traktorami mogą las niszczyć a ty broń Boże turysto postaw stopę na leśnej ścieżce....
2019-07-20 22:32:12
I bardzo dobrze
Tak trzymać. Jakby mogli, brudasy by wszystko zadeptali.
2019-07-20 19:33:23
turysta
Polskie prawo gwarantuje mi bezwzlędnie dostęp do lini brzegwej