sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > eKurier > Tomasz Grodzki: Sumienie mam czyste

Tomasz Grodzki: Sumienie mam czyste

Tomasz Grodzki: Sumienie mam czyste
Data publikacji: 2020-01-13 22:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-14 12:05
Wywietleń: 1674 437766

Na lotnisku w Goleniowie rozmawiamy w piątek z Tomaszem Grodzkim, marszałkiem senatu i jednocześnie zachodniopomorskim senatorem. Właśnie przyleciał na weekend z Warszawy. Staramy się nie mówić o polityce, choć od niej oczywiście nie da się całkiem uciec. Spotkaliśmy się w innym celu - by nasz gość mógł się odnieść do zarzutów korupcyjnych stawianych mu niemal codziennie przez media publiczne.

Leszek Wójcik: - Najbardziej zaangażowane w tę sprawę jest Radio Szczecin.

Tomasz Grodzki: - A tam, najmocniej stara się mnie obrzucić błotem redaktor Tomasz Duklanowski. Napisał mnóstwo tekstów na mój temat, a jeszcze ze mną nie rozmawiał.

Mam wobec tego wątpliwości, czy pan Duklanowski jest dziennikarzem. Gdyby nim był, sprawdzałby swoje źródła, weryfikował informacje, które puszcza w obieg. I nie pisałby wszystkiego, co mu każą. Słyszę, że był już wyrzucony z niejednej redakcji (również z solidarnościowej „Jedności”!). To, co teraz robi, tłumaczy, dlaczego nigdzie nie zagrzał miejsca.

L.W.: – Uwziął się na pana?

T.G.: – Jest trybikiem w maszynie. To jest zorganizowana akcja. Ewidentnie na tle politycznym. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jestem pewien, że gdybym skorzystał z propozycji, aby przejść na drugą stronę barykady, te same media, które mnie teraz oczerniają, wychwalałyby mnie pod niebiosa.

L.W.: – Ale Prokuratura Regionalna prowadzi postępowanie w sprawie dotyczącej pięciu zdarzeń, które mogą być oceniane pod kątem korupcyjnym. Przesłuchano dwunastu świadków. CBA zażądało od szpitala w Zdunowie udostępnienia dokumentacji.

T.G.: – Jestem lekarzem już 36 lat. Poza tym jestem senatorem, wcześniej radnym… i przez ten czas nikt nie miał do mojej postawy etycznej ani jednej uwagi. Ataki na mnie i posądzanie o branie łapówek zaczęły się dokładnie dzień po wyborze mnie na marszałka senatu. Nie wydaje się to dziwne? Najwyraźniej powierzenie mi funkcji trzeciej osoby w państwie komuś się nie spodobało. Do dzisiaj przeszkadza.

L.W.: – Komu?

T.G.: – Mogę tylko przypuszczać. Jednak żeby kogoś oskarżyć, trzeba mieć dowody. Ja ich nie mam, więc nie mogę tego zrobić. Wymagam jednak od moich oponentów tego samego: dowodów!

Owszem, są tacy, którzy mnie oczerniają. Ale są też osoby, które namawiano do składania fałszywych zeznań. Do jednego z nich, pana Tadeusza Staszczyka, przyszedł niedawno nieznany mężczyzna i zaoferował 5 tys. zł za spreparowanie dowodów na mój temat. Płacił emerytowi 5 tys. zł. To bardzo dużo. Mimo to pan Staszczyk nie uległ. Jest człowiekiem honoru. Ale czy mogę mieć pewność, że inni nie ulegli? W grę wchodzi też szantaż, zastraszanie…

Przecież najbardziej naturalne wydaje się zupełnie inne postępowanie. Jeśli ktoś miał do mnie kiedyś jakieś zastrzeżenia, to natychmiast interweniował. Żalił się, skarżył. To dziwne, że dopiero po latach przypomina sobie historie, których na dodatek (jak niektórzy sami przyznają) nie był bezpośrednim świadkiem.

Te anonimy są na dodatek pełne błędów. Dlatego, moim zdaniem, zupełnie niewiarygodne. Przykład: w jednym z nich ponoć jakiś lekarz z Choszczna pełnił rolę pośrednika czy kogoś tam. Tylko że u nas w klinice nigdy nie pracował nikt z Choszczna. Gdzie indziej mi się zarzuca, że powiedziałem: „przywieźliście mi trupa”. Ci, co mnie znają, wiedzą, że nigdy bym tak nie powiedział. Nie używam takich fraz.

Dopiero kiedy zapoznałem się z tymi dokumentami, zakiełkowało mi w głowie, że to celowe preparowanie dowodów. Że zorganizowano akcję. Bo tu się nic nie zgadza!

...

Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-01-2020

 

Rozmawiał: Leszek Wójcik
Fot. Dariusz Gorajski
Tomasz Grodzki: Sumienie mam czyste

Komentarze

ooops
tak tłumaczyło się wielu zbrodniarzy komunistycznych i nazistowskich...
2020-01-15 21:46:47
ghost buster z 10 epizodu Star Wars
Dali zdjęcie zadowolonego z siebie gościa które nijak ma się do kolejnych zarzutów.To się robi już nie do zaakceptowania.Widzimy że niby senatorowie stoją za nim murem ale przecież tu chodzi o Polskę nie o wasze stołki
2020-01-15 21:20:11
"Wywiad życia" red. Wójcika
Tak zaangażowany, że powinni pokazywać studentom dziennikarstwa :)))
2020-01-15 17:51:11
POszust
gdyby grodzki był powołany przez pis to by już go zdymisjonowali, ale to jest PO i obowiazuje doktryn a nojmana , będa go btonić póki nie wyrzeknie się PO.
2020-01-15 17:35:46
JAKIE MIASTO TACY ŚWIĘCI
Szczecinianie mają swojego króla. To nic, że król kiedyś łupił ich rodziny nie obiecując cudów - ważne jest, że szczecinianie mogą się poczuć nawet przy zdrajcy jak przy wodzu.
2020-01-15 10:19:27
Grażyna
Znowu zgłaszają się nowi świadkowie to już przekracza masę krytyczną.Co my teraz zrobimy?W kogo mamy wierzyć?
2020-01-15 06:42:05
ABC
Dlaczego senator Grodzki wspierał senatora Koguta?
2020-01-15 06:40:40
Piko
No i co? Maestro przez wielkie M! Szybciutko załatwił Rezonans! A Hołota niech czeka.
2020-01-15 06:31:27
Dokuriera
Jaguar to sumienie ma czyste ale Łapki ubrudzone! I się nie domyją do końca życia.
2020-01-15 06:20:26
Nie oskarżajmy. Niech to wyjaśni sąd
https://wpolityce.pl/polityka/482141-kolejny-swiadek-ws-grodzkiego-matka-dala-mu-pieniadze
2020-01-14 23:07:26
Zwykły obatel ( nie z PIS)
jak to jest? mięli zamykać polityków PO, bo niby kradli i robili szwindle ...... a jakoś zamykają tylko swoich?.....he he he ..... tacy prawi i sprawiedliwi.... he he he........ i kiedy przesłuchanie dewelopera Kaczyńskiego, panie Ziobro?
2020-01-14 19:36:50
przeczytane w necie- dające do myślenia
Skoro PiS zatrzymuje już własnych senatorów to znaczy że przestępstwa w żaden sposób nie dało się ukryć przed opinią publiczną. Czekamy zatem jeszcze na zatrzymania Mariana Banasia za ukrycie dochodów z sutenerstwa oraz oczywiście Jarosława Kaczyńskiego za nieopłacone faktury i tym samym działanie na szkodę austriackiego przedsiębiorcy Gerarda Bilgfellnera.
2020-01-14 19:34:35
Odliczający czas ... do PIS-ego upadku
Osobiście radziłbym Prezespanu nie szarżować zanadto z tym "wykluczaniem". Doświadczenie uczy, że niektóre osoby osoby wy-pis-ane z PiSu, po 6...12 miesiącach kwarantanny przechodzą zaskakującą przemianę i zaczynają mówić własnym głosem. Razem ze stresem pourazowym nabytym na skutek oderwania od państwowego cycka może to dać niezłą mieszankę wybuchową. Zwłaszcza, gdy taki przemieniony i zestresowany aparatczyk wie zbyt dużo.
2020-01-14 18:49:22
stary
kurier - luknij godz. 21 portal Niezalezna.pl WSTYD
2020-01-14 18:45:38
do @szufladę także
- to jest logika, bez niej są tylko po-pie..nia. Ja zawsze ropatrują wszystkie zdarzenia logicznie, także te ze sfery politycznej.. Jeśli wdepnę w "szajs" to pierwszą myślą jest jak się tam znalezłem. Nastąpnie zastanawiam się jaki powinien być następny krok, jeśli taki "z Ub-ekiem, też człowiekiem i powstańcem z AK" to daje "na wstrzymanie" i szukam innego kroku do wyjścia z "szajsu". P. Grodzki umie machać skalpelem. Opowiadał gawiedzi jak "żyłkę, która stanowi życie itd.", ale nie myśli logicznie tzn. co będzie jak owe "służby" (nie podpowiadałem) sprawdzą jego działalność. Powtarzam, p. Grodzki jest PO_litycznie "śmiertelnie chory" nawet D-Tusk go nie uratuje, Wałęsa także chociaż straszyą "marszem na Warszawę".
2020-01-14 18:14:23
@szufladę także
Nie zdradzaj tajemnicy śledztwa!Niech lemingi żyją dalej w kodowskim błogostanie tym większy będzie wstrząs.Do nich nie dociera że elyta PO lytyczyna nie wstawia się tylko dystansuje.Będą jeść tę żabę do maja
2020-01-14 16:54:06
klakierzy
Nie wiem czy będą klaskali ale spełnia się teza Neumanna że będą uważać że to atak pisiorów na PO.Tyle że już mieliśmy bohatera opozycji zwanego Mateuszem Kijowskim.Miał obalić reżim pisowski i co? Teraz nikt się do niego nie przyznaje
2020-01-14 16:51:01
Niesamowite!
Takiego nawilżania nawet w GW nie ma. Pan Wójcik osiągnął szczyt.
2020-01-14 16:48:23
@sceptyk
Otóż to!
2020-01-14 16:26:33
do @brawo
To dlaczego w takim razie Tomasz Duklanowski w swojej pracy dziennikarskiej czerpie wzorce z Jerzego Urbana?
2020-01-14 14:26:16
Gucio
Tak trzymaj Tomek , jest winny Dużo ludzi ze środowiska za jego rządów w Szpitalu się śmieje i cicho siedzi
2020-01-14 14:21:48
5000 Plus
a czy redaktor Duklanowski sumienie ma czyste - nie sądzę
2020-01-14 14:21:22
sceptyk
Czyste, bo nieużywane?
2020-01-14 14:16:07
@ do rozwaga
Ja krewnym Duklanowskiego?? Nigdy w życiu. I gdzie Ty tu widzisz groźby karalne? Po prostu martwię się by nikt nie stał się ofiarą przemocy. Przypominam że dziś pierwsza rocznica zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza, który taką właśnie ofiarą się stał.
2020-01-14 14:09:23
do @hallo
No, Jarosław Kaczyński też walczył z komuną... szczególnie w stanie wojennym kiedy spał w łóżku do południa.
2020-01-14 14:02:41
kto wie
może redaktor Duklanowski też przytulił 5 tysięcy
2020-01-14 14:00:47
@brawo
Coś ci się pomyliło. Urban popiera Tuska i totalną opozycję.
2020-01-14 13:46:30
@hallo
Rodzina Duklanowskich to bardzo zacni ludzie i patrioci. Walczyli z komuną i mają duże zasługi w działalności propaństwowej.
2020-01-14 13:45:12
do rozwaga
To są groźby karalne. Jesteś krewnym tego starego UB-eka?
2020-01-14 13:42:42
agata
Nerwowy jazgot pisiorstwa tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Tomasz Grodzki jako marszałek Senatu wykonuje świetną robotę. Teraz Unia przyjrzy się dokładnie temu bublowi prawnemu który wypłynął z Sejmu i wciągnie wobec pisowskiego reżimu odpowiednie konsekwencje.
2020-01-14 13:42:23
hallo
Ten Duklanowski to jakaś rodzina tych radnych Duklanowskich z PiSu? Jeżeli tak to wszystko jasne.
2020-01-14 13:33:45
brawo
Tomasz Duklanowski wierny uczeń Jerzego Urbana.
2020-01-14 13:28:41
rozwaga
Senator Grodzki ma w Szczecinie duże poparcie, Duklanowski niech lepiej uważa i przestanie wreszcie kłamać, bo w końcu mieszkańcy się zdenerwują i może się zdarzyć nieszczęście. Nikomu tego nie życzę, ale cierpliwość Szczecinian ma swoje granice.
2020-01-14 13:02:41
Józiek
@Jedna wielka żenada -zawsze możesz się przenieść na szmatławce "niezależne". Ktoś ci każe tu przyłazić?
2020-01-14 12:02:10
Sumienie mam czyste i szufladę także
- teraz tzw. służby (CBA, "skarbówka") zabezpieczą "nośniki" i dokumentację gabinatu p. marszałko, porównają zeznania świadków (zgłoszone pod "odpowiadzialnożcią") z dokumentacją szpitala w Zdunowie. Może się tak "nieszczęśliwie" (jaja!) złożyć iż wizyta w gabinacie przekłada się na operację w szpitalu. Znając stan służby zdrowia (zadowolony jest tylko Nitras) podejrzewam (100%) iż ktoś musiał z kolejki wypaść aby zrobić miejsce dla odwiedzającego prywatny gabinet p. Grodzkiego. Okaże się i ż ten "wypadnięty" wkrótce "zaszedł" nie doczekawszy operacji. W tej grupie chorych, krórych p. Grodzki operuje "zejścia" są częste. To stworzy dodatkowe "plusy dodatnie" do grillowania. Finanse sprawdzą też jaki "przerób" był w gabinecie p. Grodzkiego, policzą zgłoszone dochody z działalności, cena wizyty (deklarowana 150-200 zpl), odajmą czas gdy p.Grodzki był nieobecny w gabinecie (pobyt w Sejmie, Senacie, wyjazdy, urlopy). Finanse wyliczą czy jest możliwe bez przekrętów mieć tyle kasy na "zabawki do życia"..... Możliwości jest wiele i wg. mnie nawet "powstaniec warszawski walczący w AK" nie obroni p. Grodzkiego.... Najważniejsze jest to iż p. Grodzki jest "po-itycznie śmiertelnie chory" i nawet D.Tusk z resztą mu nie pomoże....Cyt. z p. Jerzewskiego - kochającego "pis-dzielców": „(…) +przeciw każdemu+ można robić propagandę, ale nie przeciw każdemu skutecznie. Nie widziałem oskarżeń o korupcję Kidawy Błońskiej, Trzaskowskiego czy Schetyny, choć tyle lat spędził w biznesie, ani Tuska, choć PiS się go boi jak diabła wcielonego.”.
2020-01-14 11:54:28
Jedna wielka żenada
Przebiliście Wyborczą. Utopienie Kurierka na 75-lecie.
2020-01-14 11:46:58
teść pasierba do @ he
"a co tam u senatora Koguta z PiS?" . PO_j..b (Neumann) oglłda tylk Tusk Vision Network? na TVP jest; https:"CBA zatrzymało byłego senatora Stanisława K. i jego syna" //www.tvp.info/46186748/cba-zatrzymalo-bylego-senatora-stanislawa-k-i-jego-syna
2020-01-14 11:15:21
To wywiad sponsorowany?
Bo tak wygląda.
2020-01-14 11:10:06
(_I_) do @ :)
"...Nie wiem co tak wybitny człowiek robi w tym kraju i babra się w tym polityczny g... na zachodzie tacy fachowcy to zarabiąją miliony i mają własne samoloty, mogł dawno wyjechac i leczyć za grube miliony...".....Znam dziesiątki takich, którzy musieli wyjechać ponieważ nastąpiła tzw. demokracja liberalna" i z dniea na dzień nastąpny zostali z "jednakowymi żołądkami" lecz bez pracy....Napisz, kto zabronił p. Grodzkiemu wyjechać i z jakiego powodu. O państwie Watykan to pisz do "komucha" Kwaśniewskiego i Donalda Tuska.
2020-01-14 11:08:44
Brawo redaktor Duklanowski!
Jedyny porządny dziennikarz w Szczecinie. Zastraszany, ale robi swoje.
2020-01-14 10:55:59
Ależ upadek Kuriera...
Autor na klęczniku. Tak wiernopoddańczego wywiadu z politykiem nigdy tu nie było. Dzisiaj rano na poczcie komentarze stojących w kolejce nie pozostawiały złudzeń: "co za żenada", "kogo ten Kurier broni", "no proszę, Platforma ma swój organ partyjny", "już nigdy nie kupię" itd., itp. A ludzie zobaczyli tylko pierwszą stronę.
2020-01-14 10:54:21
Podatnik
Wzruszający moment , Pan Senator Tomasz Grodzki wraz z Małżonką w sobotę ok 18:50 wchodzi na salę Filharmonii Szczecińskiej na Koncert Prezydencki - PRAWIE CAŁA WIDOWNIA wstała z prawami i owacjami (Ja też) - to było piękne , aż ciary przechodziły !!! ale byli i tacy którzy nie wstali (może kilka osób) i niestety z brzydkimi komentarzami . Tą relacje powinni zobaczyć redaktorzy z naszej szczecińskiej TVP i Radia oraz Pani Małgorzata Jacyna Witt / tak łatwo ferują wyroki , brutalnie oczerniając Senatora , tak łatwo zaliczając starszego pacjenta do ubeków ... STRASZNY WSTYD DLA SZCZECINA widząc działania i instrukcje rządowe (tutaj nie wierzę w przypadek). Ot TAK - MAM PYTANIE "JAK WYŁĄCZYĆ TVP ? bo jest już obrzydliwa i nie zasługuje na nasze wsparcie z naszych pieniędzy. Szczeciński podatnik
2020-01-14 10:53:06
Vera
Panie Marszałku, nie bać się robić swoje - przecież właśnie po to wybraliśmy Pana na senatora. PiS się zwyczajnie boi, ponieważ jest Pan skuteczny w działaniach i stąd te wściekłe ataki. Senat jest już niezależny, mam nadzieję, że w maju będziemy mieli nową panią prezydent i Polska zacznie wreszcie dążyć ku normalności.
2020-01-14 10:04:18
ehh
Tłumaczenie Pana Marszałka Grodzkiego o "wstrząsie mózgu" po zderzeniu z kamerą pani "derektor" świadczy o nim. Czar prysł. Cali "wy".
2020-01-14 09:52:28
Rock
Chłopie Ty masz czyste sumienie???????????Ha, ha, ha............
2020-01-14 09:51:27
propaganda
Tomasz Duklanowski nie zasługuje by nazywać go dziennikarzem, to jest najzwyklejszy troll opłacany przez PiS z pieniędzy wszystkich podatników. Będzie kłamać co mu każą, bo bierze za to grubą kasę.
2020-01-14 09:50:14
hmm
kibic w punkt
2020-01-14 09:46:25
czysty
Czyste sumienie, czyste ręce i jaguar w garażu.
2020-01-14 09:38:52
Szczecinianin
Szczecin murem za Profesorem Tomaszem Grodzkim, a ściana wschodnia niech sobie szczeka dalej.
2020-01-14 09:35:24
Tylko
Czy on ma sumienie? Czy wie co to jest sumienie?
2020-01-14 09:15:22
Myśl
Pierwszą ofiarą władzy PIS+ był Piotr Szczęsny 'Szary Człowiek' - ofiara niezamierzona i zlekceważona, choć wielka. Rok temu ofiarą szczucia władzy PIS+ był zamordowany Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. PIS+ nie cofnie się przed niczym, by utrzymać władzę, teraz ofiarą nagonki, zohydzania (z premedytacją) jest Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
2020-01-14 09:01:27
kibic
:) ulubiony teks lewactwa ... W TYM PAŃSTWIE.... Ty żyjesz w innym świecie lub jesteś zbyt młodą osobą,żeby nie wiedzieć,że dawanie łapówek W NASZYM KRAJU było kiedyś na porządku dziennym,a że Panu doktorowi palma odbiła no to PiS szuka na niego haki i nie jest to trudne w przypadku lekarza.
2020-01-14 08:45:30
gosc
Sumienie czyste jak koperty na fundacje
2020-01-14 08:45:14
he
a co tam u senatora Koguta z PiS?
2020-01-14 08:28:13
kapitan Klops
Daliście się wpuścić w maliny stratedzy wyznawcy doktryny Nojmana.Trzymajcie marszałka aż do końca świata i jeden dzień dłużej.
2020-01-14 07:25:44
ppp
A teraz wyobrazmy sobie ,co się dzieje , gdy komuś coś się uda , a nie jest trzecią osobą w państwie.Jaki los zgotują mu drodzy rodacy?
2020-01-14 07:18:23
$$$
Skoro sumienie, to nie ma sprawy.
2020-01-14 06:54:58
Były wyborca PO
Katastrofa wizerunkowa.W GW wydaniu ogólnopolskim ukazał się wstrząsający wywiad z prof.Dudkiem który rzeczowo odniósł się do sprawy marszałka.Przeczytała o tym cała Polska i wszyscy korespondenci zagraniczni.Cios zadał w wywiadzie z red.Gądkiem "jego reputacja jest w stanie opłakanym".Dzisiejszy spóźniony wywiad z marszałkiem tylko dowodzi słabego zorientowania się w stanie rzeczy.Rzekome anonimy zgłaszające się do prokuratury ujawniły swoje twarze i twardo mówią że potwierdzą wszystko co mówią.Czy w strukturach partii wszyscy śpią?Nie widzą że zmierza sprawa w złym kierunku?Profesor Dudek wręcz stwierdza że tzw.świadek marszałka może konfabulować co jeszcze pogarsza sprawę.Ta sprawa generalnie obciąża całą klasę polityczną bo dowodzi że desygnowano na stanowisko trzeciej osoby w państwie bez większego zastanowienia a do wyborów prezydenckich zostało raptem 4 miesiące.Kampania PO jeszcze nie ruszyła choć Donald ściąga stare wypróbowane wojska zaciężne, sam Sławek od zegarka ma orać w kampanii MKB.Nawiasem mówiąc głosy z PO że na drzwiach kolędnicy powinny wpisywać K+M+B tylko ośmieszyły kandydatkę.Partia się sypie czego w regionie dowodzi odejście z klubu Łongiewskiej,zawodnika intelektualnie wagi ciężkiej.Jakoś nie znalazła wspólnego języka z resztą klubu.Co wy robicie?Jeżeli tak odpuszczacie to musicie wiedzieć że Donald zrobi sobie nową partię ale bez was.Nawet Biedroń przeskoczy kandydatkę PO. I teraz te nieprzemyślane ruchy medialne z marszałkiem tylko pogarszają sprawę.Sprawa pana z UB tylko tego dowodzi.Zmiana na stanowisku marszałka jest koniecznością bo rozwali całą kampanię MKB i w ogóle opozycji.
2020-01-14 06:54:43
Bankster
Sumienie i konto
2020-01-14 05:27:44
sjdasidsakdksadasdkksakdkasd
@w PO są sami uczciwi : Wyjasnij te ponad 250 afer na blogu :https://wszystkie-afery-pis.fandom.com/pl/wiki/Wszystkie_afery_PIS_Wiki , w kosciolach i k..wizji o tym nie mowia ,tu sa jeszcze wolne media to ten link pokaza
2020-01-13 23:17:41
:)
I znów wylew miłującego siebie jak nie siebie samego :Nie wiem co tak wybitny człowiek robi w tym kraju i babra się w tym polityczny g... na zachodzie tacy fachowcy to zarabiąją miliony i mają własne samoloty, mogł dawno wyjechac i leczyć za grube miliony -takze rodaków którzy by zbierali na operacje przez siepomaga i inne a jednak się człowiek poświęcił i leczy suwerena który i tak go błotem ochlapuje-od czasu jak został marszałkiem, chory kraj, chorzy ludzie a mienia sie katolikami -nie stosuja sie do zasad i reguł w które podobno wierzą ,a grodzki to też przeciez katolik i co ciekawe konserwatysta ale nie z jedynej slusznej partii jak w prl i to jest problemem, a ten 90 letni pacjent to m.in powstaniec warszawski i 40 lat pracował w stoczni a ze przymusowo został wcielony do ub to juz druga sprawa, moze nadawal by sie na kadydata to trybunału konst? Prawda jest taka gdyby nie roczne koszty jakie generuje utrzymanie w Polsce innego państwa- Państwa Watykan koszty około 18 miliardów, w tym fundusz koscielny, brak paragonów,grunty ,lekcje religii to WOŚP nie miała byc nawet na co zbierać bo w szpitalach już dawno była by masa sprzętu na który obecnie zbierają ,ale jest jak jest, wiele osób zamiast dać pare zł na WOŚP- czyli realna pomoc dla dzieci i innych osób woli dać na tacę i co ma z tego?
2020-01-13 23:13:42
Daro
Popiela ma brudne sumienie, ale za to 5000 plus
2020-01-13 23:00:05
w PO są sami uczciwi
Wszyscy w PO mają czyste sumienia i są porządnymi ludźmi panie marszałku Grodzki inni do tej partii nie należą!
2020-01-13 22:59:21