sobota, 26 września 2020.
Strona główna > eKurier > Terminal kontenerowy zaburzy rozwój Świnoujścia?

Terminal kontenerowy zaburzy rozwój Świnoujścia?

Terminal kontenerowy zaburzy rozwój Świnoujścia?
Data publikacji: 2019-05-23 23:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-26 13:06
Wywietleń: 1385 393017

Terminal kontenerowy nie ozłoci Świnoujścia. O milionowych podatkach takich jak z terminalu LNG będzie można pomarzyć. Bezpowrotnie kurort utraci cenne tereny, które można wykorzystać na rozbudowę miasta. To jedne z wielu wniosków, które padły podczas spotkania przeciwników budowy portu kontenerowego w Świnoujściu.

Terminal kontenerowy planowany jest w miejscu kąpieliska Warszów i lasów na terenie NATURA 2000. W Świnoujściu temat wywołuje spore emocje. Niedawno Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście przedstawił koncepcję inwestycji. Swoje spotkania organizują także przeciwnicy terminalu kontenerowego, którzy chcą ratować warszowską plażę i tereny w pobliżu.

Spotkanie w kawiarni Sonata prowadził Andrzej Szczodry, wieloletni samorządowiec, niegdyś zastępca prezydenta Świnoujścia, twórca Grupy Morskiej. Co ciekawe, przez lata swojej działalności A. Szczodry walczył o portowy rozwój Świnoujścia. Wspierał m.in. ideę budowy gazoportu w prawobrzeżnej części miasta. Będąc wielkim orędownikiem kolejnych przemysłowych inwestycji na świnoujskich wyspach, podkreślał jednak zawsze, że

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-05-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

znajomość miejsca tu i teraz
Znawca mapy Polski, powinien najpierw zanim zacznie komentować, napisać, że w tym miejscu, nad Polskim Bałtykiem znajduje się przepiękny odcinek plaży z przepiękną florą i fauną. Po prostu NATURA 2000. Ale jak się jest zapyziałem lemingiem to tak się patrzy na wszystko, nie tylko na mapę.
2019-05-26 13:05:17
No to popatrzcie na mape Polski.
Gdzie jest najlepszy teren na budowe terminalu, aby statki nie musialy przemierzac Baltyku w drodze do Gdanska lub plynac kilka godzin Odra do Szczecina? W Swinoujsciu zawsze byl port i przemysl.
2019-05-26 08:54:46
Mieszkanka Szczecina
Wybudujcie Terminal Kontenerowy w Szczecinie. Tyle, dawnych terenów po przemyslowych leży bezużytecznie. Piasek z plaż za cięzkie pieniądze przewozicie na nasze tereny kapieliskowe. A ja, podobnie jak wielu moich przyjaciół ze Szczecina i okolic jedzie latem nad morzem gdzie: na prawobrzeże Świnoujścia. Także do Karsiborza, szczególnie ornitolodzy. Panowie i Panie decydenci jeźdźcie latem w miesiącach lipiec - sierpień. Tam na parkingach o godz.10.00 nie ma już wolnych miejsc. A przecież 60 - 70 lat temu, jak ktoś poczyta opracowania dr Józefa P. i posłucha mieszkańców to w kierunku zachodnim, może ok.300-500 m było piękne Osiedle Leśne, z domami, z willami, sklepami, polem namiotowym, zatoczką dla kutrów. Tutaj jest miejsce dla wypoczynku, relaksu, kąpieli morskich etc. Opamiętajcie się !!!! Na turystach, ich wypoczynku i usługami towarzyszącymi typu: hotele, pensjonaty, restauracje, pozzerie, sklepy robi się najlepsze interesy.
2019-05-25 13:30:04
m
Bo terminal kontenerowy najlepiej wybudowac w Radomiu :)
2019-05-25 10:35:05
entuzjasta
To świetne tereny pod aquapark, smażalnię i całodobową dyskotekę, natomiast małe hoteliki na godziny w barakowozach rozwiązałyby problemy kontaktów społecznych. Przestańmy się oszukiwać - Świnoujście już dawno przestało być kurortem, jest potwornym smrodliwym jarmarkiem dla ludzi o specyficznych upodobaniach. Najbliższy kurort znajduje się za naszą zachodnią granicą.
2019-05-24 11:48:58
OBSERWATOR
niech się Rafał Zachorski wypowie na ten temat oraz Laura Hołowacz z CSL INTERNATIONALE spedition- największe tuzy logistyki , transportu i spedycji w naszym regionie.Ale jak powstanie terminal w Swinoujści port w SZCZECINIE i terminal DB PORT w krzakach i chaszczach upadnie na 100%. Wszystkie kontenery tam przejda. i ludzie straca prace.A tam w Swinoujściu 85% ludzi i tak ma robotę w turystyce bo każdy wynajmuje mieszkanie turystom.sami w tym czasie mieszkają pod mostami i na plazy a mieszkania dla turystów na booking. com.
2019-05-24 11:08:18
Lng tak, kontenery nie
Lng było opłacalne, dla Świnoujścia to miliony podatkow. A tutaj? Interesik jest ale nie dla Świnoujścia. Szkoda plaży. Mieszkańcy powinni walczyć.
2019-05-24 11:06:28
Terminal to absurd
W tym miejscu musiał terminal kontenerowy wymyśleć kompletny jełop. Piękna plaża, zabytki i natura2000, szlak do Międzyzdrojów. Tego nie można ot tak zniszczyć bo jakiś chinczyk zweszyl biznes!
2019-05-24 10:48:37
?
A dlaczego do tej pory nie wykorzystano tych cennych terenów na rozbudowę miasta?
2019-05-24 07:04:02
HogoFogo
Oczywiście, ze zburzy. W takim Hamburgu na przykład ludzie codziennie domagaja sie likwidacji tamtejszego terminala i wogóle całego portu. Codziennie głodówki, marsze z pochodniami, starcia z policją. Niemcy to madry naród: wiedzą, ze tylko wypozyczalnie rowerów miejskich i budki z haburgerami sa w stanie zapewnic dobrobyt mieszkańcom portowego miasta. (lemingom wyjaśniam, że to to jest sarkazm i ironia)
2019-05-23 23:16:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie