środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Teresa Dera: Zadecydują mieszkańcy

Teresa Dera: Zadecydują mieszkańcy

Teresa Dera: Zadecydują mieszkańcy
Data publikacji: 2020-06-05 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-06 17:15
Wywietleń: 1080 458094

Rozmowa z Teresą Derą, wójt gminy Dobra, gdzie w niedzielę odbędzie się referendum ws. jej odwołania

- Inwestycje związane z infrastrukturą są od dawna powodem sporów na linii władz gminy i radnych z mieszkańcami, którzy wybudowali lub kupili swoje mieszkania na tym terenie i mają często kłopoty z dojazdem do nich. Dlaczego tak się dzieje?

- Na terenie gminy powstaje wiele nowych osiedli. Wśród deweloperów jest wielu solidnych, którzy spełniają swoje obietnice i budują osiedle pod klucz według podpisanej umowy. Powstają ulice dojazdowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. Czyli to co obiecali mieszkańcom i za co ci zapłacili. Są też niesolidni, którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań. Wtedy mieszkańcy są pozostawieni sami sobie i oczekują naszych działań. Nie zawsze jest to możliwe, a do tego wymaga zaangażowania dużych środków. Tegoroczny budżet gminy wynosi 164 mln zł, z czego 61 mln przeznaczyliśmy na inwestycje.

- Budowana jest ścieżka rowerowa prowadząca z Głębokiego do Dobrej. Kto ją finansuje?

- Gmina Dobra buduje ścieżkę rowerową od granic ze Szczecinem. Obecnie trwają prace na terenie naszej gminy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-06-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

merzyniak
Organizatorzy pokłócili się wzajemnie, bo przecież kto inny miał być kandydatem na wójta. Panią wyrolowano, a ta zabrała zabawki i poszła do domu. Notabene, to nawet organizator referendum nie powiesił na swojej ulica hasła namawiającego do udziału w wyborach.
2020-06-06 16:41:36
do rozczarowanego
@Kurier znów zaangażowany po jednej stronie 3 kwietnia- cała strona - ”Dobra sypialnia Szczecina„ (były tam zarzuty) i potem dwa kolejne materiały o spółce MTS.
2020-06-05 15:29:43
rozczarowany postawą Kuriera Szczecińskiego
Szkoda, że Kurier Szczeciński nie potrafi być obiektywny. Po mediach w Dobrej Szczecińskiej, które prowadzi zięć radnego Pani Wójt Teresy Dery i otrzymuje na tą działalność setki tysięcy złotych z budżetu gminy wiemy czego się spodziewać, ale od Kuriera Szczecińskiego mamy prawo oczekiwać bardziej właściwej postawy. Dlaczego Kurier nie zaprosił przedstawicieli Komitetu referendalnego, aby mogli przedstawić swoje argumenty? Szkoda, że gazeta z taką tradycją traci wiarygodność przez takie działania.
2020-06-05 13:14:36
do poniższych
Organizatorzy referendum oskarżyli wójt Dobrej o kłamliwe wypowiedzi i proces przegrali: https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/organizatorzy-referendum-oskarzyli-wojt-dobrej-o-klamliwe-wypowiedzi-i-proces-przegrali/
2020-06-05 12:29:18
STOP dla Mafii
Do wyPAD Komisarz jest na max 3 miesiące. Tu jest sytuacja bliźniacza jak z Trzaskowskim. Gdyby tak podchodzic do tematu jak Pan/Pani to wiele osób nie oddałoby głosu na Rafała Trzaskowskiego a jadnak do list poparcia są kolejki.
2020-06-05 10:28:21
Alicja
Ta kobieta tak na prawdę ma chyba już wyrąbane co będzie. Ona i tak już dawno ma wiek emerytalny i dobrze wie, że to i tak jest jej ostatnia kadencja. Daje pozwolenia deweloperom na budowanie m.in. osiedli bez nakazu budowy nowych dróg dojazdowych. Ciekawe dlaczego tak chętnie każdemu deweloperowi na wszystko pozwala? Poza tym, jak ta kobieta się nie wstydzi. Będąc organem władzy samorządowej nawołuje do nie pójścia na wybory. Czy do pozostania w domach podczas wyborów prezydenckich też będzie nawoływała? Czy takie zachowanie przystoi osobie piastującej funkcję publiczną? Chyba nie. No ale czego wymagać po starszej osobie. Może tak kurier wykaże się choć trochę obiektywizmem i napisze reportaż wysłuchawszy drugiej strony, czyli inicjatorów referendum, albo chociaż się tym tematem zainteresuje i odpowie sobie na pytanie - dlaczego mieszkańcy chcą odwołania tej jakby nie patrzeć "wiekowej" już pani z funkcji wójta. Jakim cudem powołała na zastępcę wójta nagle przed referendum człowieka, który nie ma żadnego doświadczenia w tym zakresie i pełniącego funkcje pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. gospodarki morskiej, do tego w ogóle nie znającego problemów tej gminy ponieważ się z niej nie wywodzi. Mieszkającego niby w Mierzynie ale jednak nie mieszkańca Mierzyna...Czy pełniąc jednocześnie dwie funkcje którąkolwiek jest w stanie pełnić rzetelnie. Wszak doba niestety ma tylko 24 godziny...
2020-06-05 10:15:52
do wyPAD 2020
familoki to malo ale przedsiebiorstwa w srodku familokow to jest juz problem a o wspieraniu miejscowych fabrykantow ktorym specjalnie w szczerym polu remontuje sie a obecnie poszerza droge dojazdowa zby TIRy mogly skrecac to juz przesada. Dodatkowo nawolywanie w stylu "nie ide na referendum" zle kojarzy sie z nawolywaniem do odpuszczenia wyborow(w tym przypadku referendum). Proponuje isc i oddac glos a jak oddasz to juz twoja sprawa.
2020-06-05 10:05:20
@Kurier znów zaangażowany po jednej stronie
3 kwietnia- cała strona - ”Dobra sypialnia Szczecina„ (były tam zarzuty) i potem dwa kolejne materiały o spółce MTS
2020-06-05 10:02:23
Idę na referendum
I co ten komisarz takiego zrobi przez 3 miesiące? Czas na zmianę na tym stołku, bo ktoś zdaje się zapomniał, że jest dla mieszkańców i teksty "nawet jak kłamałam to co mi zrobicie" muszą odbić się czkawką. A szczujnia propagandowa w postaci wszystkich gminnych mediów w jednym ręku godna kurwizji.
2020-06-05 09:58:52
wyPAD 2020
Dera jest słaba, deweloperki robią co chcą, z dzielnicy domków jednorodzinnych zrobiła "familoki". ALE... nie zagłosuję w referendum, bo władzę przejmie Pisowski komisarz, a to byłaby TRAGEDIA, patrząc na to, że większość wyborców to według komisarza KC PIS Jarosława K. to zdradzieckie mordy.. Zdradziecka Morda.
2020-06-05 09:14:15
Kurier znów zaangażowany po jednej stronie
Gdzie rozmowa z inicjatorami referendum w sprawie odwołania pani wójt? Dlaczego nie szanujecie czytelników?
2020-06-05 09:02:34
@Konsultant
Masz rację. I żaden lans w mediach nie pomoże nieudacznikom. Mieszkańcy wiedzą lepiej, jak jest.
2020-06-05 09:00:52
Konsultant
W Dobrej musi zajść dobra zmiana.Prędzej czy później musi zostać przeprowadzona dobra zmiana.Jest dużo do zmiany i dużo do uporządkowania.Nie zatrzymacie tego,prędzej czy później dojdzie do zmian dla dobra lokalnej społeczności
2020-06-05 08:43:21
TW Games agituje
Znowu zlecenie. Komuna wiecznie żywa.
2020-06-05 08:37:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie