czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > eKurier > Telefon ciągle zajęty. Trudno się dodzwonić do Straży Miejskiej

Telefon ciągle zajęty. Trudno się dodzwonić do Straży Miejskiej

Telefon ciągle zajęty. Trudno się dodzwonić do Straży Miejskiej
Data publikacji: 2019-08-22 09:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-28 15:28
Wywietleń: 1306 409535

Dlaczego tak trudno dodzwonić się do szczecińskiej Straży Miejskiej? Zwłaszcza podczas imprez masowych w mieście ? Tę zagadkę próbowała rozwikłać jedna z radnych miejskich.

Dominika Jackowski z Koalicji Obywatelskiej zwraca uwagę na problemy w działaniach szczecińskiej Straży Miejskiej.

- W ostatnich dniach miały miejsce dwie duże imprezy masowe: Pyromagic oraz Jarmark Jakubowy. Imprezy bardzo uciążliwe dla mieszkańców Starego Miasta w zakresie parkowania w obrębie ich nieruchomości. W tym roku mieszkańcy w trakcie Pyromagic wzięli sprawy w swoje ręce i sami uniemożliwiali wjazd na trawniki i podwórka starówki. Mieszkańcy zgłaszają, iż w przypadku tych dwóch imprez nie było możliwości dodzwonienia się do Straży Miejskiej. Niektórzy próbowali przez 40 minut, słysząc komunikat że są następni w kolejce. Niestety bezskutecznie. W przypadku Pyromagic, kierowcy parkowali na placu Orła Białego mimo zakazów, a nawet blokad rozjeżdżając przy tym trawniki i chodniki - twierdzi radna w tzw. zapytaniu do prezydenta Szczecina.

I dopytuje.
- Ile patroli SM było dostępnych w trakcie trwania

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-08-2019

 

Autor: Dariusz Staniewski
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

xxx
Chyba jest przekaz z góry aby zbytnio nie interweniować w czasie imprez masowych. Kilka aut sie odholuje ze Strzynskiego i koniec.Sztuka jest sztuka.Tak jak nie mogą rozwiązać zastawionego chodnika na wojska Polskiego przy Arkonce.
2019-08-23 21:06:26
986 to kpina
Jakby co, mam nagranie tej rozmowy - 06.08.2019 godz. 14:19
2019-08-22 18:27:43
SZCZECINIANIN
DO TEJ INSTYTUCJI NIGDY NIE MOŻNA SIĘ DODZWONIĆ!!!!!
2019-08-22 14:43:54
biss
A spróbuj się dodzwonić około 7 - 8 rano, prawie godzina czekania. Do tego druga godzina aby patrol dojechał na miejsce, żenada normalnie.
2019-08-22 13:36:09
Kris kros
Dzwoniłem niejednokrtonie nawet nie w ciągu trwania imprez masowych. Różne godziny. Ani razu sie nie dodzwoniłem
2019-08-22 13:23:11
986 to kpina
Dodzwonić się na 986, to bez mała, jak wygrana w totka. Ten telefon nie powinien być nazywany alarmowym, bo to czysta kpina. Kiedyś po 15 min. dzwonienia pani podniosła słuchawkę i na moją uwagę, że to żenada, żeby na połączenie z numerem alarmowym czekać kwadrans rzekła - "ale dodzwonił się pan". "Nomalnie, rence opadajom".
2019-08-22 12:42:53
Alicja
Wystarczy, żeby jedna osoba udała się do straży miejskiej a druga stojąc przed strażą miejską dzwoniła ...i obyście się nie zdziwili, że siedząca osoba której na biurku dzwoni telefon niestety nie odbiera. To jest niestety praktyka takich instytucji. Ja to swego czasu przetestowałam podczas rejestracji. Weszłam do środka do przychodni a mąż dzwonił i... pani w rejestracji nie odbierała. Proste. Straż miejska lubi tylko zakładać blokady a niczym innym to już nie chcą się zajmować, np. nie usuwają pijaczków z parków, bo i po co, z centrum miasta też ich nie wywalają, no bo i po co itp. Jakoś nawet nie chcą się zająć parkującymi autami na chodniku przy ul. Szymanowskiego od ul. Monte Cassino. Tam rodzice dzieci z przedszkola zamiast zaparkować dosłownie 50 m dalej - przy UM - to sobie zrobili prywatny parking na ul. Szymanowskiego. No tak, ale tam przy UM trzeba chociaż 50 gr zapłacić a tu maja darmowy postój a to, że blokują cały chodnik po godz. 15 to już straż miejska ma w nosie.
2019-08-22 11:16:38
Slawek
MOPR to samo jak sekretarka na urlopie to nie odbieraja telefonow - a pewnie wsztscy z etosem pracy socjalnej i magistrem ale bez empatii - homo sovieticus jak cala верхушка (wierchuszka) miasta z Pomnikiem Frygi : zmarnowana publiczna kasa ;
2019-08-22 10:40:44
straż sąsiedzka
Powinni zrobić tak jak jest np w Anglii. Straż Sąsiedzka pilnuje porządku i nakłada mandaty .Połowa zysków dla Miasta połowa dla Straży Sąsiedzkiej.
2019-08-22 10:04:56