poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > eKurier > Tarcza antykryzysowa jest dziurawa

Tarcza antykryzysowa jest dziurawa

Tarcza antykryzysowa jest dziurawa
Data publikacji: 2020-03-24 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:02
Wywietleń: 267 448669

Hotelarze przekonują, że rządowa „tarcza antykryzysowa" to działania pozorowane i w nikłym stopniu pomogą branży w czasie kryzysu gospodarczego. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego apelują do rządu o wprowadzenie rozwiązań sektorowych, które uratują polskich przedsiębiorców i pracowników. Pierwszych przed bankructwem, a drugich przed utratą pracy.

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi środkami zaradczymi zachodniopomorskie kurorty z dnia na dzień opustoszały. To miejsca, które z jednej strony dawały radość milionom turystów, a z drugiej pracę dziesiątkom tysięcy ludzi.

- Do 10 procent zachodniopomorskiego PKB pochodzi bezpośrednio z turystyki i to też pokazuje skalę problemu. Z kolei około 20 procent noclegów w kraju to te z naszego województwa. Wyzwania, przed jakimi stanęła branża, samorządy i nasz rząd, są ogromne. Dlatego mądra pomoc jest niezbędna - mówi Magdalena Romanowska, kierownik biura Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Z apelem do premiera wyszli hotelarze z Pomorza Zachodniego, a ich postulaty już do tej pory poparło prawie 150 hotelarzy z

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-03-2020

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski 

Komentarze

@chester
Masz sto procent racji. Mało tego, sugerowanie, że coś, co jeszcze nie zostało uchwalone, jest dziurawe, to zwykła manipulacja. Branża turystyczna i tak jest traktowana szczególnie. Od dawna działa specjalny sztab antykryzysowy, skupiający kilkadziesiąt organizacji turystycznych, ale autor artykułu pewnie o tym nie słyszał i się nie zainteresował, tylko jak zwykle pokazuje temat jednostronnie. Byle walić w rząd.
2020-03-25 09:02:31
chester
Hotelarze chcieliby, żeby budżet pokrył im wszystkie straty. A my tego nie chcemy! Hotelarzom mogę tylko powiedzieć - jest coś takiego, jak ryzyko. Mieliście dobre lata, zarobiliście kupę kasy, trzeba było się zabezpieczyć, a nie wydawać.
2020-03-24 20:05:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie