wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > eKurier > Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem

Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem [GALERIA]

Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem
Data publikacji: 2019-08-24 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 20:06
Wywietleń: 794 409859

Nie muszą przekonywać, że także w jesieni życia wiele jest do odkrycia. Oni po prostu to wiedzą. Działające od ponad 40 lat Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie jest dla nich miejscem, w którym mogą się wciąż rozwijać i poszerzać swoje horyzonty, bo jak mówią na naukę nigdy nie jest za późno.

Pierwsze piętro kamienicy przy al. Papieża Jana Pawła II 17 to miejsce, w którym odbywają się rozmaite zajęcia tematyczne i spotkania towarzyskie. W salach i pracowniach kilkunastoosobowe grupki osób w średnim wieku dyskutują, omawiają projekty, ćwiczą występy, grają w brydża, uczestniczą w zajęciach relaksacyjnych lub plastycznych. Prace i dyplomy na ścianach świadczą o wielu twórczych talentach, a półki uginają się od pucharów zdobytych w rozmaitych konkursach.

- Samo wyjście z domu, niezasklepianie się tylko w codziennych obowiązkach i wychowywaniu wnuków to dla wielu osób już dużo - przyznaje prezes SUTW Magdalena Richter. - Tu poznajemy nowych przyjaciół, a wspólne zajęcia dają możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań.

Tu się zyskuje czas

Różnorodne zajęcia w roku akademickim - od października do czerwca - odbywają się tu aż w 40 zespołach. Obecnie w okresie wakacyjnym zajęcia są w ofercie okrojonej. Prezes SUTW podkreśla, że lata doświadczenia w działalności skierowanej do seniorów sprawiły, że dziś działa tu wiele zespołów i jest w czym wybierać. Przyznaje, że zwykle słuchacze działają w kilku zespołach. Pasją Magdaleny Richter jest fotografia, dlatego ceni ona sobie zajęcia w zespole foto-vwideo. Nie zakładała go, lecz przyłączyła się w 2011 r., od kiedy zaangażowała się w działalność SUTW. Działa też w zespołach turystyki pieszej i krajoznawstwa „Tramp" oraz

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 86% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-08-2019

 

Autor: Elżbieta Kubera
Na zdjęciu głównym: Prezes Magdalena Richter
Fot. Ryszard Pakieser
Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem Talenty nie przemijają z żadnym wiekiem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie