sobota, 23 stycznia 2021r.

Szpitale powoli poluzowują rygory. Porody znowu rodzinne

Data publikacji: 2020-05-09 11:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Szpitale powoli poluzowują rygory. Porody znowu rodzinne
 

Kobiety znów mogą rodzić w towarzystwie mężów. W Policach (czyli na porodówce szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie) porody rodzinne odbywają się już od ubiegłej środy. W szpitalu w szczecińskich Zdrojach ruszą od przyszłego poniedziałku. Na Pomorzanach jeszcze decyzji w tej sprawie nie podjęto - ograniczenia zostaną wycofane, kiedy poprawią się warunki epidemiczne.

To dobra wiadomość dla par planujących wspólny poród. Szpitale powoli poluzowują rygory związane z porodami rodzinnymi. Choć związane jest to z większym niż zwykle zachowaniem ostrożności.

Przypomnijmy, że porody rodzinne zostały wstrzymane 19 marca 2020 r. przez prof. Mirosława Wielgosia, konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii i prof. Krzysztofa Czajkowskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii, odnośnie do organizacji pracy oddziałów położniczo-ginekologicznych. Panowie konsultanci uznali, że w sytuacji epidemicznej związanej z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 należy ograniczyć liczbę osób uczestniczących podczas porodu. Zrezygnowano więc z obecności osoby towarzyszącej.

Jak

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-05-2020

 

Autor: Leszek Wójcik 
Fot. Ryszard Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ