piątek, 30 października 2020.
Strona główna > eKurier > Szkoła walczy o przetrwanie. O dystansie nie ma mowy

Szkoła walczy o przetrwanie. O dystansie nie ma mowy

Szkoła walczy o przetrwanie. O dystansie nie ma mowy
Data publikacji: 2020-09-23 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-24 17:36
Wywietleń: 588 476321

Trwa walka o rozbudowę szkoły w podstargardzkim Strachocinie. Uczniowie tłoczą się w salach lekcyjnych i na korytarzach. Nie mają sali gimnastycznej ani stołówki.

Szkoła w Strachocinie pęka w szwach od paru lat. Obecnie uczy się w niej 136 uczniów. Każdego roku dzieci przybywa, a walka o rozbudowę budynku nie przyniosła skutku. Gmina Stargard, której szkoła podlega, rozbudowała szkołę w Sownie, stawiała też kontenery przy szkole w Grzędzicach. Warunki obu znacznie się poprawiły.

- Co ze szkołą w Strachocinie? - dopytuje niemal na każdej sesji Rady Gminy Stargard Mateusz Jarosz, radny ze Strachocina. - Warunki są w niej fatalne. Uczniowie tłoczą się w salach, kadra też nie ma najlepszych warunków do pracy. Mamy epidemię, o dystansie nie ma tam mowy!

Strachocińska szkoła ma najgorszą bazę spośród szkół gminnych. Nie ma nawet sali gimnastycznej. Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w holu, którego powierzchnia ma zaledwie 50 mkw. Nie ma stołówki, a uczniowie jedzą posiłki w pomieszczeniu pełniącym funkcję świetlicy. Pokój nauczycielski jest dzielony z biblioteką, a gabinet

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-09-2020

 

Autor: Wioletta Mordasiewicz
Fot. SP w Strachocinie

Komentarze

J-23
Skończcie z tą farsą,dzieci się gromadzą w grupy bez masek na boiskach i terenach szkolnych jeden przy drugim.Nie ma mowy o jakichkolwiek odstępach od siebie.Nauczyciele prowadzący zajęcia na zewnątrz,nie zwracają nawet uwagi na to.Dzieci i młodzież roznosi zarazę bez objawów,bo nie choruje praktycznie.O ile w ogóle to świństwo istnieje.Według mnie jeżeli tak jest,to obostrzenia powinny być dla wszystkich.A zwłaszcza dla dzieci i młodzieży,która zaraża najwięcej.A jak widać jest zupełnie inaczej.Nie mówiąc już o paleniu za szkołą papierosów jeden w kółeczko w kilku uczniów.
2020-09-24 05:56:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie