środa, 30 września 2020.
Strona główna > eKurier > Szczecin w oczach pracownika z Ukrainy

Szczecin w oczach pracownika z Ukrainy

Szczecin w oczach pracownika z Ukrainy
Data publikacji: 2020-08-10 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-11 22:41
Wywietleń: 1939 468985

Jak Ukraińcy zatrudnieni w Szczecinie postrzegają stolicę Pomorza Zachodniego i jej mieszkańców? Są już wyniki pilotażowego badania w tej sprawie. Okazuje się, że wielu z nich uważa Szczecin za miasto otwarte na innych i tolerancyjne.

Celem badania było uzyskanie wskazówek na temat wizerunku Szczecina wśród emigrantów zarobkowych z Ukrainy oraz wiedzy na temat tych aspektów życia w mieście, które szczególnie im się podobają lub nie.

- Pozyskane informacje posłużą do skonstruowania kwestionariusza ankiety, aby móc przeprowadzić szersze badania ilościowe dotyczące tego zagadnienia. Przeprowadzone zostaną jesienią tego roku - wyjaśnia dr Joanna Markiewicz z Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pilotażowe badania przeprowadzono w grudniu ubiegłego roku na 30 pracownikach z Ukrainy przebywających w Szczecinie. Jakie są ich główne wyniki?

- Szczecin postrzegany jest jako miasto zachodnie, tj. bardzo tolerancyjne i otwarte na obcokrajowców. Ukraińcy podkreślają, że w innych miastach oni sami lub ich krewni bądź znajomi natknęli się na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 56% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-08-2020

Autor: Dariusz Staniewski

Szczecin w oczach pracownika z Ukrainy Szczecin w oczach pracownika z Ukrainy

Komentarze

Robert
Nie uważam, że w Polsce B mieszka sama hołota. Nawet w tej biedniejszej i słabiej rozwiniętej części kraju jest wielu wartościowych ludzi. Tak samo nie zgadzam się, że 50% zabudowy Szczecina to Polska B, a reszta jeszcze gorzej. Wystarczy udać się poza obszar dawnego zaboru pruskiego, żeby zobaczyć jak nędzna historycznie była tam zabudowa. Przy naszych monumentalnych budynkach publicznych, wielkomiejskich bulwarach i kamienicach, nie tylko miasta Polski B się chowają. Także np. Poznań wyglada przy naszym mieście jak przerośnięta garnizonowa mieścina.
2020-08-11 22:31:29
i dobrze
Społem to relikt komunizmu.
2020-08-11 08:08:45
@inwestor
Noo, jakieś kilka lat temu.
2020-08-10 23:25:25
inwestor
już przerobili nasz sklep społemowski?
2020-08-10 23:19:13
@Jarzyna Krzysztof
Polska B to 50% zabudowy Szczecina, reszta to Polska C lub D. Są nawet ulice, które nie mieszczą się w naszym alfabecie. Mentalnie jest jeszcze gorzej. Jak nie wierzysz to przeczytaj jeszcze raz to, co sam napisałeś na temat przyjezdnej hołoty. Rzeczywiście - tolerancja jak ch...
2020-08-10 21:53:55
Jarzyna Krzysztof
O Szczecinie mało się w Polsce mówi (ale uważam że rozgłos jest Szczecinowy zbędny, żeby z Polski B nie zjeżdżała się hołota robiąca zadymy), ale jest to najbardziej otwarte i tolerancyjne miasto w Polsce, wyprzedzając pod tym względem przereklamowany Gdańsk. Tylko u nas np. na Marsz Równości nie odnotowano żadnych incydentów, a narodowcy musieli się zadowolić małym placem pod KWP. Przykłady można mnożyć. To spokojne, otwarte miasto.
2020-08-10 21:04:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie