poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > „Szczecin na weekend”. Jak i czym skusić turystę

„Szczecin na weekend”. Jak i czym skusić turystę

„Szczecin na weekend”. Jak i czym skusić turystę
Data publikacji: 2020-07-08 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 19:57
Wywietleń: 476 463721

- Turystów trzeba ściągnąć do miasta na trzy, cztery dni. Zaciekawić ich atrakcyjną ofertą, m.in.: rozrywkową, kulturalną, gastronomiczną. Należy też kusić przyjazdem chociaż na jeden dzień, między innymi turystów wypoczywających nad morzem - takie pomysły promowania Pomorza Zachodniego zakłada koncepcja „Szczecin na weekend".

Czy miasto podejmuje jakieś działania promocyjne w czasie pandemii? Co zrobić, żeby przyciągnąć do miasta turystów po jej zakończeniu? Na te pytania próbowali odpowiedzieć radni miejscy z Komisji ds. Kultury i Promocji RM Szczecin. Okazuje się, że służby miejskie w tej chwili skupiają się przede wszystkim na dwóch celach.

- Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców podczas wydarzeń i imprez organizowanych przez miasto oraz stymulowanie lokalnej gospodarki. Kampanie promocyjne od wielu lat w Szczecinie były realizowane poprzez wydarzenia w sezonie. Teraz, siłą rzeczy, zostały częściowo przeniesione bądź odwołane. Jednym z pierwszych działań, które wprowadziliśmy w życie, jest Festiwal Dobrego Życia. Udało się zaangażować kilkadziesiąt podmiotów z miasta,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-07-2020

 

Autor: Dariusz Staniewski 
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Miś
Tylko stragany! jest stragan, jest piwo, jest kultura i żelki dla purchlaka. I fajerwerki co wieczór! No przecież nie festiwal kameralistyki barokowej ani inny jakiś za przeproszeniem jam-session. Jeszcze można przyciągnąć turystę pięknym śpiewem jedynie słusznego szczecińskiego repertuaru jak "Hej sokoły", "Suliko" i "Padaskownyje wieciera". Do Loeknitz czmychną, żeby na to nie patrzeć i tego nie wąchać.
2020-07-08 14:38:31
wit
Wysmienite, atrakcja Szczecina TO sa :kwietne laki,floatinga arena,waly chrobrego z pijana mlodzieza,spiacy menele na lawkach,ukochany przez mieszkancow plac adamowicza,popiersie wlasciciela kasztanki,pomnik kartofla w prywatnym ogrodku,smrod spalin z zakorkowanym ulic -oto jest wspolczesny STETTIN 2050 ! ZAPRASZAMY.ZYCZYMY NIEZAPOMNIANYCH WRAZEN !Pamietajcie Szczecin lezy nad morzem!!! Szczecin ma Dume Pomorza-nazywa sie "Pogon ".
2020-07-08 13:15:39
animator
Jest czym skusić do Szczecina,jeden dzień na drewnianych paletach na placu Orła Białego,drugi dzień z KOD na Jasnych Błoniach,trzeci dzień przenoszenie z miejsca na miejsce donic z drzewkami po rozpalonych i niezamiatanych ulicach Szczecina.W czwarty dzień można objechać wszystkie niekoszone ekologiczne trawniki na których zalegać mają zgodnie z nową strategią zeszłoroczne ekologiczne liście.Wszystko to w otoczeniu źle zaprojektowanego ruchu drogowego rozkopanych ulic i nudzących się robotników.Dla odpoczynku i ochłody piwo przy stoliku ustawionym na asfaltowej ulicy wśród samochodów w Alei Fontann.
2020-07-08 08:49:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie