poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > eKurier > Symboliczna Notre Dame z lodu

Symboliczna Notre Dame z lodu

Symboliczna Notre Dame z lodu
Data publikacji: 2020-01-19 16:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-20 13:41
Wywietleń: 430 438464

Katedra Notre Dame w Paryżu, jej dziedziniec i sąsiedni park są od 15 kwietnia 2019 r., czyli od katastrofalnego pożaru, zamknięte dla zwiedzających i najpewniej nie będą dostępne jeszcze przez lata. Istnieje nawet obawa, że tego światowego dziedzictwa ludzkości nie uda się uratować! Symboliczną paryską świątynię można teraz podziwiać w Wysokich Tatrach na Słowacji, gdzie wzniesiono ją z lodu na Siodełku.

Już po raz siódmy na Smokowieckim Siodełku lub po prostu Siodełku (po słowacku Hrebienok) powstała chłodzona kopuła, pod którą rokrocznie można podziwiać wzorowane na słynnych budowlach lodowe świątynie. Nawiązującą tym razem do katedry Notre Dame budowlę z 1880 bloków lodu o łącznej wadze 225 ton wzniesiono jesienią ub.r. Umieszczona jest pod kopułą o średnicy 25 m, a najwyższy jej punkt ma wysokość 11,5 m.

- Nasza lodowa budowla jest inspirowana katedrą Notre Dame w Paryżu, która wiosną ub. roku ucierpiała w wyniku pożaru. Tak jak wszyscy ludzie na całym świecie pragniemy, aby ten pomnik historii był jak najszybciej odbudowany. Przynajmniej w ten symboliczny

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-01-2020

 

Autor: Marzena Głuchowska
Symboliczna Notre Dame z lodu Symboliczna Notre Dame z lodu Symboliczna Notre Dame z lodu Symboliczna Notre Dame z lodu Symboliczna Notre Dame z lodu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie