niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > eKurier > Świetlica, kaplica czy remiza?

Świetlica, kaplica czy remiza?

Świetlica, kaplica czy remiza?
Data publikacji: 2019-05-21 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-25 09:29
Wywietleń: 1615 392421

Narasta konflikt we wsi Łubianka w gminie Barlinek. Osią sporu jest świetlica wiejska. Sołtys wioski Anna Zięcina, która od niedawna pełni tę funkcję, chciałaby, aby pomieszczenia świetlicy były dostępne dla wszystkich mieszkańców. – A z tym jest różnie. Chociażby przez organizowane w niej msze święte. I nie mamy nic do samych mszy. Tylko dlaczego ustawiony na środku sali ołtarz nie może być później ustawiony w innym miejscu? – pyta sołtys i uważa, że w rozwiązanie palącego problemu powinny się bardziej włączyć władze gminy.

O tym, że problem jest, świadczą chociażby pisma wysyłane do burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego przez sołtys wioski Annę Zięcinę.

– Razem z radą sołecką chcemy, aby z pomieszczeń świetlicy mógł korzystać każdy mieszkaniec wioski i można było bez przeszkód organizować w niej różnorakie imprezy. A z tym jest różnie. Co stoi na przeszkodzie, żeby po zakończeniu nabożeństwa w świetlicy zabezpieczyć ołtarz i ustawić tak, aby nie przeszkadzał w czasie innych uroczystości czy spotkań? Jest to budynek gminny i powinien służyć wszystkim. Kiedy jednego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-05-2019

 

Tekst i fot. J. SŁOMKA
Świetlica, kaplica czy remiza?

Komentarze

?
Czy muzułmanie tudzież inne związki wyznaniowe też dostaną swoją szafę, jeśli zechcą raz w tygodniu mieć tam "meczet"?
2019-05-25 09:28:18
Pytanie
To na terenie gminy Nowogródek czy Barlinek jest ten budynek? Jeśli Barlinek to kościół jest w Barlinku, ba nawet dwa katolickie. Jak Nowogródek to raczej do Karska do kościoła czy właśnie Nowogródka. Zresztą dlaczego ksiądz zostawia w świetlicy te przedmioty i zaostrza konflikt? Podobno może tam być i kościół i straż i świetlica. Każdy może być zadowolony
2019-05-22 19:36:12
Taca
Dlaczego za gminne pieniądze zakupiono szafę z przeznaczeniem na przedmioty liturgiczne? Czy to zgodne z prawem? Czy ksiądz po mszy nie może tych przedmiotów zabierać ze sobą? A czy na tzw. tacę też jest zbiórka? Można zarabiać w świetlicy?
2019-05-22 09:33:56
Świetlica
Oczywiście, że świetlica - budynek gminny! Bardzo ciekawą kwestia jest fakt, że na stronie Kurii https://kuria.pl/wspolnoty/wspolnoty-parafialne/-Nowogrodek-Pomorski-Parafia-pw-MB-Krolowej-Polski_LN04 wśród Kościołów i kaplic na terenie Rzymskokatolickiej parafia p.w. MB Królowej Polski Nowogródek Pomorski wymieniona jest "kaplica w Łubiance"?! oraz podany rozkład mszy świętych -sobota godz. 17!?
2019-05-22 09:24:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie