sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > Świetlica, kaplica czy remiza?

Świetlica, kaplica czy remiza?

Świetlica, kaplica czy remiza?
Data publikacji: 2019-05-21 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-25 09:29
Wywietleń: 2293 392421

Narasta konflikt we wsi Łubianka w gminie Barlinek. Osią sporu jest świetlica wiejska. Sołtys wioski Anna Zięcina, która od niedawna pełni tę funkcję, chciałaby, aby pomieszczenia świetlicy były dostępne dla wszystkich mieszkańców. – A z tym jest różnie. Chociażby przez organizowane w niej msze święte. I nie mamy nic do samych mszy. Tylko dlaczego ustawiony na środku sali ołtarz nie może być później ustawiony w innym miejscu? – pyta sołtys i uważa, że w rozwiązanie palącego problemu powinny się bardziej włączyć władze gminy.

O tym, że problem jest, świadczą chociażby pisma wysyłane do burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego przez sołtys wioski Annę Zięcinę.

– Razem z radą sołecką chcemy, aby z pomieszczeń świetlicy mógł korzystać każdy mieszkaniec wioski i można było bez przeszkód organizować w niej różnorakie imprezy. A z tym jest różnie. Co stoi na przeszkodzie, żeby po zakończeniu nabożeństwa w świetlicy zabezpieczyć ołtarz i ustawić tak, aby nie przeszkadzał w czasie innych uroczystości czy spotkań? Jest to budynek gminny i powinien służyć wszystkim. Kiedy jednego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-05-2019

 

Tekst i fot. J. SŁOMKA
Świetlica, kaplica czy remiza?

Komentarze

?
Czy muzułmanie tudzież inne związki wyznaniowe też dostaną swoją szafę, jeśli zechcą raz w tygodniu mieć tam "meczet"?
2019-05-25 09:28:18
Pytanie
To na terenie gminy Nowogródek czy Barlinek jest ten budynek? Jeśli Barlinek to kościół jest w Barlinku, ba nawet dwa katolickie. Jak Nowogródek to raczej do Karska do kościoła czy właśnie Nowogródka. Zresztą dlaczego ksiądz zostawia w świetlicy te przedmioty i zaostrza konflikt? Podobno może tam być i kościół i straż i świetlica. Każdy może być zadowolony
2019-05-22 19:36:12
Taca
Dlaczego za gminne pieniądze zakupiono szafę z przeznaczeniem na przedmioty liturgiczne? Czy to zgodne z prawem? Czy ksiądz po mszy nie może tych przedmiotów zabierać ze sobą? A czy na tzw. tacę też jest zbiórka? Można zarabiać w świetlicy?
2019-05-22 09:33:56
Świetlica
Oczywiście, że świetlica - budynek gminny! Bardzo ciekawą kwestia jest fakt, że na stronie Kurii https://kuria.pl/wspolnoty/wspolnoty-parafialne/-Nowogrodek-Pomorski-Parafia-pw-MB-Krolowej-Polski_LN04 wśród Kościołów i kaplic na terenie Rzymskokatolickiej parafia p.w. MB Królowej Polski Nowogródek Pomorski wymieniona jest "kaplica w Łubiance"?! oraz podany rozkład mszy świętych -sobota godz. 17!?
2019-05-22 09:24:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie