wtorek, 26 stycznia 2021r.

Startuje szkolna hybryda

Data publikacji: 2020-10-19 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Startuje szkolna hybryda
 

Ostatni dzień minionego tygodnia był gorący dla dyrektorów szczecińskich szkół ponadpodstawowych, musieli bowiem podzielić uczniów na grupy i zaplanować nauczanie w szkole i w domu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października nauka w liceach, technikach i szkołach branżowych od 19 października musi przebiegać w trybie hybrydowym, czyli mieszanym. Od poniedziałku młodzież uczy się więc na przemian: raz zdalnie, raz stacjonarnie. Szczecińskie szkoły są przygotowane do nowego systemu, wszak zdalne nauczanie przećwiczyły już wiosną.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęcia powinny być organizowane rotacyjnie - klasy jeden tydzień uczą się w domu, a drugi w szkole. Takie rozwiązanie wybrało większość szkół ponadpodstawowych w Szczecinie.

- Naszym celem było rozgęszczenie dziewięciuset uczniów, tak by połowa uczęszczała do szkoły, a połowa pracowała zdalnie w domach - wyjaśnia Ewa Budziach, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie. - Tylko przyszłoroczni maturzyści pozostają przy nauce stacjonarnej. Każdy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-10-2020

 

Autor: Katarzyna LIPSKA-SOKOŁOWSKA
Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Roman
2020-10-19 13:22:03
Ministerstwo oczywiście jest przygotowane, ale szkoły nie, bo przecież jak premier powie to już działa...???? Ze strony szkoły do której chodzi moja młodzież do wczoraj (niedziela) do godziny 23.30 nie było żadnego sygnału jak dzisiaj będą się odbywać lekcje, czyli szkoła nie działa więc nie wysłaliśmy młodzieży do szkoły...
A
2020-10-19 11:25:30
Przećwiczono wariant zdalny - w domu na swoim sprzęcie. Hybryda zakłada, że nauczyciel prowadzi zajęcia zdane ale na sprzęcie szkolnym - nie w każdej szkole są do tego możliwości.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ