poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > eKurier > Stacje ładowania elektrycznych aut w Szczecinie. Plan w połowie marca

Stacje ładowania elektrycznych aut w Szczecinie. Plan w połowie marca

Stacje ładowania elektrycznych aut w Szczecinie. Plan w połowie marca
Data publikacji: 2020-01-20 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-21 14:46
Wywietleń: 1245 438925

Nie 210 a 185 nowych stacji ładowania elektrycznych aut powstanie w Szczecinie. Tyle brakuje, aby spełnić wymagania ustawy o elektromobilności. W połowie marca będzie wiadomo, gdzie zostaną umiejscowione nowe stacje.

Zdaniem radnego miejskiego KO Przemysława Słowika, w listopadzie ubiegłego roku wiceprezes Enei Operator, zapowiedział postawienie w Szczecinie 210 stacji ładowania aut elektrycznych jeszcze w roku 2020.

- Wynika to z ustawowego obowiązku względem rozwoju elektromobilności. Czy Enea Operator zwróciła się do Gminy Miasto Szczecin o wskazanie możliwych lokalizacji dla stacji ładowania? Czy znana jest lokalizacja wspomnianych 210 stacji ładowania? Czy miasto planuje postawienie nowych stacji ładowania w ramach własnych inwestycji? Jeśli tak, to w jakich miejscach? - dopytuje radny.

Okazuje się, że Enea Operator w grudniu ubiegłego roku skontaktowała się z miastem w sprawie nowych stacji ładowania.

- Spółka zwróciła się z prośbą o wskazanie „jak największej ilości rekomendowanych lokalizacji", w których zgodnie ze strategią Miasta Szczecin możliwe byłoby wybudowanie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-01-2020

 

Autor: Dariusz Staniewski 
Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

HogoFogo
Samochód elektryczny jest tak samo ekologiczny jak sztuczne futro.
2020-01-21 14:42:42
PiotrB
Moja Babcia zawsze mawiała, że żebysie w jakimś temacie wypowiadać to trzeba choć trochę na ten temat wiedzieć:) A tu widzę jazda bez trzymanki. Zakładam, że Wasi przodkowie, kiedy na drogach dawno dawno temu zaczęły pojawiać się pierwsze "spaliniaki" krzyczeli "Kuuuń jest najlepszy" Tak trzymać Panowie 👏
2020-01-21 14:04:07
vv
Eksploatacja każdego z tych aut elektrycznych to dodatkowe kilogramy węgla spalone w elektrowni. To nie jest żadna ekologia a jedynie ogłupianie przez niemiecki elektrobiznes zarabiający na tym krocie.
2020-01-21 07:42:52
fakty o eletromobilności
Większej głupoty niż auta elektryczne to chyba nie ma! Po pierwsze są 3 razy droższe od zwykłych aut, po drugie nie są wcale ekologiczne bo przy produkcji baterii do nich wydziela sie tyle szkodliwych substancji ile wydziela diesel przy paroletniej eksploatacji, po trzecie mają bardzo ograniczony zasięg i wymagają ciągłego ładowania, po czwarte zużyte baterie zanieczyszczają środowisko i są bardzo drogie w utylizacji, po piąte podczas wypadku baterie się gwałtownie palą i ucieczka z takiego samochodu jest praktycznie niemożliwa! Na koniec można stwierdzić że samochody elektryczne to pomyłka - przyszłość to mają samochody na wodór!
2020-01-21 00:09:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie