niedziela, 29 listopada 2020r.

Spór o szkołę. Rodzice bronią placówki

Data publikacji: 2020-10-21 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:18
Spór o szkołę. Rodzice bronią placówki
 

Trwa spór o Szkołę Podstawową w Piasku, malowniczo położonej miejscowości w gminie Cedynia. Konflikt na linii burmistrz - rodzice uczniów wciąż narasta. Gmina z powodu niewystarczających środków chce oddać szkołę w ręce stowarzyszenia Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy, co wiązałoby się ze zmianą organizacji placówki. Ośmioklasowa szkoła zostałaby zredukowana do trzyklasowej. Rodzice nie wyrażają na to zgody.

Zmiany miałyby nastąpić od września 2021 roku. Obecnie trwa akcja protestacyjna mieszkańców. Wzdłuż głównej drogi przebiegającej przez Piasek na ogrodzeniach wiszą plakaty i banery, na których widnieją takie hasła, jak: „Murem za szkołą w Piasku", „Szkoły nie oddamy" czy „Nasza szkoła to rodzina, niech nie niszczy jej ta gmina".

Do placówki w Piasku uczęszcza blisko stu uczniów. Rodzice z dotychczasowej działalności i kształcenia szkoły są zadowoleni.

- Dzieci są najważniejsze i nie wolno ich przeliczać na pieniądze - przekonuje Monika Ostromecka z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Piasku. - Edukacja jest ostatnim obszarem, na którym można oszczędzać. Jest wiele innych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-10-2020

 

Autor: Kamil Krukowski 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ