środa, 30 września 2020.
Strona główna > eKurier > Spór o przestrzeń publiczną. „Plac Adamowicza również dla deskorolkarzy”

Spór o przestrzeń publiczną. „Plac Adamowicza również dla deskorolkarzy”

Spór o przestrzeń publiczną. „Plac Adamowicza również dla deskorolkarzy”
Data publikacji: 2020-08-06 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 09:56
Wywietleń: 419 468426

Petycję przeciwko zakładaniu blokad dla deskorolkarzy na placu Adamowicza w Szczecinie napisał lokalny aktywista Igor Podeszwik. „Miasto to nie skansen - powinniśmy cieszyć się, że plac Adamowicza stał się popularną i atrakcyjną miejscówką szczecińskiej (ale nie tylko) młodzieży, która nadaje temu miejscu koloryt i energię" - czytamy w uzasadnieniu petycji.

W sporze o przestrzeń publiczną słychać także głosy przeciwników młodych deskorolkarzy na placu w centrum miasta.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pomyśle magistratu, który chce przeznaczyć kilkanaście tysięcy złotych na montaż nakładek, które uniemożliwią młodzieży jeżdżenie na deskorolkach na placu Adamowicza. Sprzeciwia się temu niezrzeszona radna Edyta Łongiewska-Wijas, a Igor Podeszwik stworzył petycję przeciwko zakładaniu blokad. Specjalne nakładki uniemożliwiałyby naskakiwanie na krawędzi ławek oraz ślizg. Powodem ich założenia ma być ponoszenie strat w mieniu publicznym w wyniku jazdy na deskach.

- Byłam na tym placu, przyjrzałam się i tam nie ma żadnych poważnych zniszczeń. Korzyści społeczne, jakie niesie ta młodzież,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-08-2020

 

Tekst i fot.  Karolina Nawrocka
Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

Komentarze

Złotówa
Te kilkanaście tysięcy złotych na specjalne nakładki to pieniądze zaoszczędzone na koszeniu tak zwanych kwietnych łąk które są zwykłymi chaszczami wybujałych na wpół uschłych badyli i chwastów.Tak się marnuje pieniądze podatników
2020-08-06 18:48:49
Helikopter z Misia
najlepiej będzie jak "lokalny aktywista" aktywuje się gdzie indziej. Jak tam ? Poidełka już działają ? Bo nie mogę się doczekać kiedy będę mógł się napić kranówki z tego samego koryta co szczury i koty nocą...
2020-08-06 18:41:15
skejty
Czyżby można było się lansować na deskorolkarzach którzy nadają koloryt i energię oraz sprawiają że plac Adamowicza stał się atrakcyjną miejscówką? Petycja i kontrpetycja potem interpelacja i tak dalej w błahej sprawie gdzie w normalnym świecie po prostu żaden plac nie miałby imienia człowieka który ma megatwarde zarzuty a po drugie wystarczy zbudować skejt park tym młodym ludziom w centrum.
2020-08-06 17:41:10
dzicz w zachpomie
Jak Igor Podeszwik chce aby dewastować plac Adamowicza to niech lepiej zrobi zbiórkę pieniędzy!!!! Pisać petycje to se każdy może, to nic nie kosztuje. Zapłać za to i zbierz pieniadze to zobaczysz jak niewielu bedzie chętnych.
2020-08-06 17:23:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie