środa, 02 grudnia 2020r.

Spór o gryfińskie liceum może mieć sądowy finał. „O co toczy się ta dziwna gra?”

Data publikacji: 2020-09-16 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:18
Spór o gryfińskie liceum może mieć sądowy finał. „O co toczy się ta dziwna gra?”
 

Niemal do pierwszego dzwonka trwały pertraktacje pomiędzy gminą a powiatem o to, kto od nowego roku szkolnego będzie prowadził I Liceum Ogólnokształcące w Gryfinie. Im bliżej było końca wakacji, tym bardziej nerwowo działo się nie tylko w obu samorządach. Zaniepokojenie towarzyszyło gronu pedagogicznemu, uczniom i ich rodzicom.

- Zupełnie nie rozumiem tych targów pomiędzy gminą a powiatem dotyczących naszego liceum - mówiła nam pod koniec sierpnia zdenerwowana mama licealistki. - Czy burmistrz i starosta zdają sobie sprawę, jaki niepokój wprowadzili trwającą trzy lata dyskusją o tym, kto od najbliższego wtorku 1 września będzie prowadził szkołę? Napięcie wśród kadry pedagogicznej, niepotrzebne emocje u uczniów, rozgoryczenie i zwyczajna złość ich rodziców, oto co zgotowały nam lokalne samorządy. W ich rękach szkoła jest jak zabawka, ktoś powinien za to odpowiedzieć.

Garść faktów w tej zawiłej sprawie

Na mocy porozumienia zawartego 29 lutego 2008 r. powiat przekazał gminie zadanie własne w zakresie prowadzenia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, łącznie z powołanym wówczas i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 88% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-09-2020

 

Tekst i fot. Maria PIZNAL

Komentarze

Staszek Gie
2020-09-17 16:05:02
„O co toczy się ta dziwna gra?” Odpowiadm; - ł "piniondze"!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ