czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > eKurier > Śmieci muszą zdrożeć

Śmieci muszą zdrożeć

Śmieci muszą zdrożeć
Data publikacji: 2019-03-20 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-20 16:44
Wywietleń: 1760 381337

Wszystko wskazuje na to, ze od 1 lipca mieszkańcy Szczecina zapłacą więcej za wywóz odpadów. Miasto uznało, że nie da się dłużej ograniczać kosztów, które stale rosną, podobnie jak ilość odbieranych śmieci. Podwyżki nie będą dotkliwe, o ile poświęcimy czas i przyłożymy się do ich segregacji. Dziś (środa) nad propozycją nowego cennika pochylą się radni z Komisji ds. Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

System gospodarowania odpadami komunalnymi w Szczecinie w obecnym kształcie funkcjonuje od 2013 r. Obejmuje wszystkie nieruchomości w zabudowie jedno- i wielorodzinnej, a także placówki oświatowe i cmentarze. Na prośby mieszkańców był w ostatnich latach rozbudowywany o kolejne elementy, m.in. wprowadzenie bezpłatnego odbioru odpadów zielonych czy budowę sieci ekoportów. Dzięki takim działaniom ilość odpadów segregowanych w Szczecinie z roku na rok wzrasta.

– Jednocześnie w mieście z każdym rokiem wzrasta ogólna ilość odpadów oraz koszty związane z ich odbiorem i przetwarzaniem – przyznaje Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta. – Jeszcze pięć lat temu za odbiór jednej tony

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 20-03-2019

 

Autor: Tokarzewski Tomasz
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

MNICH
Od samego początku mówiłem, że tak to się skończy...jak zwykle podwyżką, tylko kwestią sporną było kiedy to nastąpi...w tym kraju to nihil novi
2019-03-20 13:24:12
Olo
Wybrali pajaca a pajac musi zapłacić za wygraną w wyborach i wszystkie usługi komunalne w górę, ta bandę trzeba rozbić
2019-03-20 12:05:09
Miś II
Jedyna zasadność podniesienia cen wywozu śmieci to przerzucenie kosztów nieudolnie realizowanej spalarni na barki mieszkańców !
2019-03-20 11:52:54
Podaję ceny z Europy Zachodniej
€ 229,20 za wywóz śmieci przez cały rok co za to dostajemy: 2 kubły które wypożycza nam gmina - kubeł 120 l z zieloną pokrywą na odpady nadające się do kompostowania, drugi kubeł 80 l z brązowa pokrywą na odpady tzw zmieszane. Kubeł na odpady zmieszane opróżniany jest co 2 tygodnie, a kubeł na odpady kompostownia opróżniany jest co tydzień (od kwietnia do końca października) w pozostałe miesiące opróżniany jest co dwa tygodnie. Kolejne rzeczy w tej cenie to: 2 razy w roku, w oznaczone dnie zabierane są gałęzie z ogrodu (wystarczy je związać w paczki sznurkiem tak by ułatwić załadunek na samochód), raz w roku w oznaczony dzień zabierane są choinki. Czyszczeniem kubłów zajmuje się gmina, oprócz tego możemy po uprzednim zgłoszeniu za darmo zlecić zabranie do 2 metrów sześciennych odpadów wielkogabarytowych (nie wlicza się do tej objętości białego AGD) oraz samodzielnie za darmo wywieźć na wysypisko do 3m3 odpadów. Do tego rzecz jasna nielimitowana ilosc posortowanego papieru, szkła, plastików. To ceny dla mieszkańców domów, ci którzy mieszkają w bloku płacą € 229,20 bez względu na ilości śmieci. Mi wyszło ze obywatel zarabiający co najmniej 1300Euro płaci rocznie za śmieci poniżej 1000zl - czyli 84 zł miesięcznie - sami oceńcie czy w Polsce jest tanio czy drogo zwłaszcza po uwzględnieniu jakości usług.
2019-03-20 11:29:00
addam
Szkło, plastiki, papier to nie są śmieci tylko SUROWCE WTÓRNE , które używane są w recyklingu i producenci różnych produktów czerpią z tego zyski. Odpady zmieszane są paliwem dla spalarni śmieci, która produkuje prąd i ten nam sprzedaje. Nie dość , że za darmo oddajemy posegregowane surowce wtórne i paliwo dla spalarni-elektrowni to jeszcze musimy za to płacić ? Jesteśmy frajerami i dajemy się orżnąć. Powinni nam płacić za to co umieszczamy w pojemnikach minus opłata za wywóz.
2019-03-20 10:20:52
gowno
jeszcze pamietam o zapewnieniach ze jak wszyscy beda placic to ceny smieci spadna a tu malo ze od pierwszego dznia smieci zdrozaly tak i teraz beda podwyzki. Kto ocenil cene smieci niech teraz za nie placi.
2019-03-20 09:51:10
Robert
Jaka zasadność jest podnoszenia cen wywozu śmieci, jak coraz brudniej jest w miastach i przy drogach,nie wspominając o lasach.
2019-03-20 08:58:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie