środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Słowo przeciw słowu

Słowo przeciw słowu

Słowo przeciw słowu
Data publikacji: 2019-08-29 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-31 02:12
Wywietleń: 1152 411075

- Nie szanują i niszczą zieleń podczas wykonywanych prac remontowych chodników i drogi - twierdzi pani Wiktoria, mieszkanka osiedla Piastowskiego w Szczecinie. To zarzuty wobec firmy budowlanej, która zajmuje się pracami.

Roboty remontowe pomiędzy budynkami u zbiegu ulic Ofiar Oświęcimia i Kazimierza Królewicza rozpoczęły się na początku czerwca 2019 r. Według pani Wiktorii dopiero po interwencji u Straży Miejskiej drzewa zostały zabezpieczone.

- Wszystkim jesionom powycinano korzenie. To że drzewo jeszcze stoi, nie znaczy, że będzie żyć. Niedaleko stąd, po innym remoncie, drzewa po paru miesiącach przewróciły się - twierdzi p. Wiktoria. - Nad pracami powinien czuwać niezależny specjalista od spraw zieleni. Jeśli gdzieś są korzenie, to powinno się ustąpić i zostawić glebę, a nie wylewać beton. Jeżeli pani dendrolog tego nie widzi, to mamy nieszczęście. Robi to, co każe kierownik osiedla - dodaje.

Mieszkanka osiedla Piastowskiego ma również zastrzeżenie do gruzu i sypkiego cementu: - To tak leży i nikt tego nie posprząta. W tym miejscu powinien być czarnoziem urodzajny. Jeszcze

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-08-2019

 

Autor: Karolina Nawrocka
Słowo przeciw słowu

Komentarze

Administracja Osiedla Piastowskiego
Prawda czasu, prawda ekranu i ... prawda p. Wiktorii. Nie mogąc zabrać głosu w ramach artykułu ... bo nikt nie pytał Administracji Pragniemy poinformować Szanownych Czytelników, że ... Administracja twierdzi, że: 1. Prace przy drodze są wykonywane zgodnie z prawem, co po doniesieniu p. Wiktorii stwierdził Wydział Ochrony Środowiska UM Szczecin. 2. Prace zostały poprzedzone konsultacjami (w lipcu 2018 r.} w których brała udział p. Wiktoria. 3. W czasie modernizacji drogi z lat 60. XX wieku do minimum zmniejszono oddziaływanie ww. inwestycji na zieleń. 4. Celem modernizacji drogi jest m. innymi poprawa bezpieczeństwa: a) pieszych przez wydzielenie chodników, b) dojazdu dla samochodów Straży Pożarnej. Podsumowując fanatyzm jednostek przyprawiony "dobrymi" intencjami szkodzi ... zieleni.
2019-08-29 14:23:57
Kasia
Mieszkam tam i bardzo się cieszę z przebudowy tej drogi. Nie widziałam żeby ekipa budowlana robiła coś niezgodnego z prawem. Myślę,że jeżeli tak by się działo to na pewno nie uszlo by uwadze Pani od zieleni, którą widuje tu codziennie.
2019-08-29 13:21:42
zieleń
Jak to słowo przeciwko słowu? Pewnie są zdjęcia przed pracami, są zdjęcia w ich trakcie i będą po ich zakończeniu.
2019-08-29 09:04:34
abc
glosowala pani pewnie na jedyna sluszna partie ktora takze cudem zostala powstrzymana przed wycinka puszczy bialowskiej to takie ma pani teraz skutki, a lex szyszko pani pamieta? to ten sam stan umyslu jak bolsonario z brazylii-brazylijskiej wersji trumpa
2019-08-29 08:45:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie