poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > eKurier > Seniorka potrzebuje całodobowej opieki. Dłużej czekać nie można

Seniorka potrzebuje całodobowej opieki. Dłużej czekać nie można

Seniorka potrzebuje całodobowej opieki. Dłużej czekać nie można
Data publikacji: 2020-09-14 07:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18 22:06
Wywietleń: 533 474917

Starsza, chora, ubezwłasnowolniona, zależna od innych, samotna mieszkanka szczecińskiego prawobrzeża wymaga pilnie całodobowej opieki. W kwietniu sąd wydał postanowienie o umieszczeniu pani Teresy w Domu Pomocy Społecznej bez jej zgody, jednak dotąd Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie nie udało się znaleźć miejsca dla seniorki. - Sytuacja jest dramatyczna - alarmują radni z rady osiedla Słoneczne w Szczecinie. - Dłużej czekać nie można.

Pani Teresa mieszka w wieżowcu na prawobrzeżu miasta. Od trzech lat jej stan psychiczny i fizyczny się pogarsza. Funkcjonuje przy wsparciu usług opiekuńczych, kierowanych przez MOPR. I choć te są przyznane w szerokim zakresie, taka opieka już nie wystarcza.

Sprawą zainteresowali nas radni z osiedla Słoneczne - Monika Polonis i Tadeusz Olczak. W ostatnim czasie w jednym tygodniu dwukrotnie wzywano policję i straż pożarną, bo kobieta nie otwierała drzwi osobom, które się nią opiekują. W obu przypadkach była w domu, drugiego dnia przewróciła się i poturbowała. Po badaniach w szpitalu, wróciła do siebie. Wymaga całodobowej opieki, bo nie wstaje z

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-09-2020

 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

Komentarze

100 lat życia !!!
czyli życzenia od wroga
2020-09-18 14:09:38
Skoro sytuacja dramatyczna..
To niech radni wybudują namiot przed urzędem miasta, bo od narzekania i nie przeznaczania kasy na mieszkania chronione i nowe domy pomocy sytuacja się nie poprawi...MOPR nie dysponuje mieszkaniami , tak dla ścisłości !W pierwszej linii rodzina musi partycypować w kosztach , nie my podatnicy !! W prywatnych DPS-ach miejsc nie brakuje ....
2020-09-14 20:16:10
Zako
Ta pani jest ubezwłasnowolniona, ten kto to zrobił, musi jej zapewnić odpowiednią opiekę, jeśli tego nie robi, powinna się tym zająć prokuratura (z urzędu?). Starość była, jest i chyba będzie straszna i okrutna, nie można liczyć na pomoc, wszyscy chcą się tylko pozbyć 'problemu'.
2020-09-14 17:29:03
hm
To od czego jest ośrodek pomocy rodzinie?
2020-09-14 09:12:06

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie