wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > eKurier > Segregacja nieco kuleje

Segregacja nieco kuleje

Segregacja nieco kuleje
Data publikacji: 2020-01-23 08:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 19:23
Wywietleń: 1978 439255

System segregacji odpadów rozrósł się w ubiegłym roku za sprawą wprowadzenia nowej, oddzielnej frakcji, czyli odpadów bio, które powinniśmy wrzucać do brązowych pojemników. Okazuje się, że wielu z nas ma ciągle problem z tym, co można do nich wrzucić, a czego nie. Ten problem może stwarzać nawet tak niewielki odpad jak… skorupki od jaj. Dla niektórych są to, patrząc z przymrużeniem oka, naprawdę jaja.

Okazuje się bowiem, że w Szczecinie,w przeciwieństwie do innych polskich miast, skorupek od jaj do pojemników na odpady biodegradowalne wrzucać nie można. Pojawia się w tym miejscu pytanie - dlaczego? Czy chodzi o to, że skorupki jaj, które nie były gotowane we wrzącej wodzie, mogą być zarażone np. salmonellą? Albo może dlatego że na skorupkach jaj kupowanych w sklepach pojawia się farba z pieczątek, którymi oznaczane jest ich pochodzenie i klasa jakości?

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że te ewentualne przyczyny w ogóle nie wchodzą w grę, a przyczyna jest zupełnie dla przeciętnego mieszkańca zaskakująca. Otóż w Szczecinie nie ma po prostu instalacji do „przeróbki" odpadów

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-01-2020

 

Autor: Marek Osajda
Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

koszty
na foto widać że to problem firmy remontującej.
2020-01-23 16:30:59
Miś
Ważne, że władza rechocząc rubasznie wyciąga z mieszkańców jak z zakładników coraz większe pieniądze pod pretekstem "opłat" potem segregowane i niesegregowane odpady wędrują na "rynek wtórny", gdzie miasto nimi handluje ("Szpargałek") a te odpady, których nie da się sprzedać, wędrują do spalarni łączone po wszystkich pozornych "segregacjach". Interes się kręci. Nie na darmo śmieciarstwo we Włoszech jest w rękach mafii. A tutaj nikt nie "dyskutuje" z władzami szalejącymi jak wstawiony Zenek na lodowisku. Cichutko osiedlają sie tam gdzie normalniej mniej drapieżnie i mniej tandetnie po jednej bądź po drugiej stronie granicy. Władza wkrótce będzie miała do wyburzenia następne pół tysiąca domów, w których mieszka sie dzisiaj chyba za karę. Wesołej zabawy władzo!
2020-01-23 14:31:19
Filipinka
Instalacja bio po szczecińsku - droga S6 do Rymania
2020-01-23 10:06:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie