poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > eKurier > Rusza proces Stocznia kontra Stocznia

Rusza proces Stocznia kontra Stocznia

Rusza proces Stocznia kontra Stocznia
Data publikacji: 2020-01-16 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-19 10:28
Wywietleń: 1102 438198

Ponad rok po upadku Klubu Piłki Siatkowej Stocznia rusza sądowy proces, który zarząd klubu wytoczył swojemu sponsorowi tytularnemu Stoczni Szczecińskiej. Nieobecny już na mapie sportowej klub domaga się od Stoczni Szczecińskiej ponad 9 mln złotych.

„Ze względu na brak dobrowolnej zapłaty przez Stocznię Szczecińską na rzecz Klubu należności wynikających z umowy sponsoringowej zawartej w dniu 5 kwietnia 2018 r. - do Sądu Okręgowego w Szczecinie VIII Wydziału Gospodarczego w dniu 13 lutego 2019 r. przez reprezentującą klub kancelarię prawną złożony został pozew o zapłatę na rzecz Klubu przez Stocznię Szczecińską Sp. z o.o. kwoty w wysokości 9.335.951,70 zł (tytułem należności głównej) - co stanowi część roszczeń klubu wobec Stoczni Szczecińskiej w związku z niewywiązaniem się przez Stocznię z zawartej umowy sponsoringowej z dnia 5 kwietnia 2018 r. wraz z jej aneksem nr 1 z dnia 27 lipca 2018 r." - czytamy w komunikacie, który ukazał się na internetowej stronie klubu w maju 2019 roku.

Umowa i euforia

Historia KPS Stocznia była krótka, ale bardzo burzliwa. W kwietniu 2018 roku na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-01-2020

 

Autor: Wojciech Taczalski
Fot. Ryszard Pakieser
Rusza proces Stocznia kontra Stocznia Rusza proces Stocznia kontra Stocznia

Komentarze

----
Tak sie koncza :"Dobre zmiany" i narodowy socjalizm, ale suweren ma to w d... ma pincet, czysta, 13-14 lemeryture i wstaje z kolan a ze turcje/wenezuele tu wprowadzaja to go to wali ,ale kiedys wasze dzieci i wnuki wam "podziekuja" tylko ze juz bedzie za pozno.
2020-01-19 10:19:47
!
Jacyna Witt oddaj pieniądze
2020-01-16 21:35:48
Do Bartka
Mnie niestety rozczarował Bartek Kurek, jak w ostatnim meczu przed pełną widownią na hali Arena, gdzie przyszło dużo młodzieży go zobaczyć, nie wyszedł na mecz. Taki sportowiec powinien mieć klasę i wyjść chociaż na jeden set pokazać się, podziękować tej widowni, która dla niego przyszła. Dla mnie, w moich oczach dużo stracił. Rozumiem każdy pracuję, aby zarabiać, ale zagranie jednego seta, nawet za darmo, nic go nie kosztowało. Ma piękne zasługi dla polskiej siatkówki, dla szczecińskiej, każdy ocenić powinien sam.
2020-01-16 19:33:06
dziwne to
przecież panująca nam miłościwie partia wszem i wobec twierdzi, że ta okropna Platforma Ob. zniszczyła i rozkradła stocznię... W dzienniku jak wól stało! To jak to jest? Nie ma stoczni czy jest stocznia?
2020-01-16 13:38:47
Żenada
Wstyd !
2020-01-16 12:03:35
net
Radna z PiS - wiadomo która - już wczoraj wydała w TVPiS wyrok, że wygra Stocznia Szczecińska. Tak będzie wyglądało polskie sądownictwo, jak PiS przeprowadzi reformę. Sąd sądem ,a wyrok...
2020-01-16 11:52:24
cires
Niech stocznia płaci odszkodowanie - może z tych pieniędzy uda się jakoś reaktywować siatkówkę w Szczecinie
2020-01-16 09:17:24
Agata
Trzymam kciuki za Klub Piłki Siatkowej. Stocznia Szczecińska postąpiła z nimi wyjątkowo po chamsku, oszukali klub i doprowadzili do jego zniszczenia.
2020-01-16 09:01:04