niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > eKurier > Rośnie bezrobocie w Szczecinie

Rośnie bezrobocie w Szczecinie

Rośnie bezrobocie w Szczecinie
Data publikacji: 2020-09-26 07:41
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28 11:26
Wywietleń: 1082 476654

Eksperci przewidywali, że dopiero z początkiem jesieni poznamy prawdziwy obraz spustoszenia, jaki wyrządził na rynku pracy koronawirus i związany z nim lockdown. Dane z powiatowych urzędów pracy z lipca i sierpnia były w miarę optymistyczne: pracodawców chroniły tarcze opracowane przez rząd. Dziś muszą radzić sobie bez wsparcia - u wielu przedsiębiorców w pierwszej kolejności objawi się to redukcjami etatów i zwolnieniami pracowników.

Ostatnie informacje dotyczące bezrobocia w Szczecinie przekazane przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka w czasie ostatniej sesji Rady Miasta pokazują, że mamy do czynienia z niepokojącym trendem, który zobowiązuje władze samorządowe - a także rządowe - do działania na rzecz poprawy sytuacji przedsiębiorców i pracowników. Wiele branż dotkliwie boryka się z gospodarczymi konsekwencjami pandemii koronawirusa, a jesień będzie czasem paradoksalnie jeszcze trudniejszym niż wiosna. Według informacji zaprezentowanych przez władze miasta, w sierpniu w Szczecinie zarejestrowanych było 6698 osób bezrobotnych. To tendencja zwyżkowa, bo w lipcu było ich

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-09-2020

 

Autor: Katarzyna Lipska-Sokołowska
Fot. Ryszard Pakieser
Rośnie bezrobocie w Szczecinie Rośnie bezrobocie w Szczecinie

Komentarze

W czym problem ?
By zwiekszyc ilosc miejsc pracy dla Polakow w Polsce - to Podziekowac co niektorym zagramanicznym osobom co wykonywali prace "dorywczo-sezonowe"... a jest ich juz w Polsce ponad 2 Miliony !!
2020-09-27 19:16:10
;///
Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków.-Mark Twain.Tadeusz Żeleński-Boy Nota biograficzna Kler, który, uporawszy się z 'heretykami' położył w dawnej Polsce rękę na wszystkim, przyczynił się do pogrążenia narodu w owej straszliwej ciemnocie, w jakiej tkwiliśmy przez cały wiek siedemnasty i trzy czwarte ośmnastego, wówczas gdy inne narody spełniały największą pracę myśli. Dziewice konsystorskie TBZ
2020-09-26 20:03:42
??
@Jb-obecnego papieża też masz na myśli? ,najrozsądniejsze podejście do życia to agnostycyzm, na świecie jest kilkaset religii, każda taka sama tylko nazwa i ten sam cel-kontrola 100% finansowa i społeczna nad wyznawcami
2020-09-26 17:51:07
??
@jb- jakie 90%,realnie to może 20% a żyjących niezgodnie z zasadami religii w którą wierzą to ze 100%.Dlaczego świątynie nie są zamknięte w niedzielę? handel tam też się odbywa tyle że bez paragonu.
2020-09-26 17:49:01
@ Jb
A mówią ,że mądrość przychodzi z wiekiem , szkoda ,że u ciebie będzie to wieko trumny... Sprawę handlu w niedzielę można było uregulować zapisem w Kodeksie Pracy , np. obowiązkowe 2 wolne niedziele w miesiącu i większa stawka za godzinę pracy w niedzielę Proste ?? Chętni by się znaleźli na 1000% Ale PIS myślał ,że zagoni ludków do Kościółka i dadzą tą kasę co na zakupy to "sukienkowym" , no i wylali "dziecko z kąpielą" zwolnienia w handlu i widmo bezrobocia ..., ale co tam obciążą dodatkowo przedsiębiorców i znowu będą obiecywać , a "ciemny lud taki jak ty " to kupi Echh!!
2020-09-26 14:32:12
Jb
Bardzo dobrze ze nie ma handlu w niedzielę. Katolicy (90%Polaków) to rozumieją i robią zakupy w sobotę. Gorzej z lewakami i ateistami.
2020-09-26 10:53:19
Robert
Nie jest tak źle. W innych dużych polskich miastach jest znacznie gorzej. Szczecin po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu był w sierpniu br. czwartym z największych polskich miast o największej liczbie ofert pracy. Ostatnie miejsce zajmuje Poznań, gdzie ofert pracy jest niecała połowa tego co w Szczecinie. Polecam poczytać raport z września.
2020-09-26 09:42:02
;///
wincej zakazów handlu w niedzielę ,wincej !! zamknąc wszystko ! oprócz miejsc kultu ...