wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > eKurier > Rosną długi placówek w Barlinku i Dębnie. Szpitale na kroplówce

Rosną długi placówek w Barlinku i Dębnie. Szpitale na kroplówce

Rosną długi placówek w Barlinku i Dębnie. Szpitale na kroplówce
Data publikacji: 2019-12-04 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 22:45
Wywietleń: 400 431191

Z każdym miesiącem rosną długi szpitali powiatowych w Barlinku i Dębnie. Po raz kolejny też radni myśliborskiej Rady Powiatu przegłosowali udzielenie placówkom finansowego wsparcia. Zanim jednak zdecydowali o przekazaniu 651 tys. zł lecznicy w Dębnie i 300 tys. zł - w formie pożyczki - szpitalowi w Barlinku, na sesji wywiązała się burzliwa dyskusja.

Radny Józef Faliński chciał m.in. wiedzieć, skąd wzięła się kwota ponad 900 tys. zł, o którą wystąpił szpital w Dębnie. Dopytywał, na czym ma polegać udzielenie pożyczki szpitalowi w Barlinku. Czy szpital będzie ją musiał oddać, czy w zamian powiat obejmie udziały w lecznicy? Podkreślał, że jeżeli powiat obejmie udziały, to właściciel szpitala - gmina Barlinek - powinien je objąć w podobnej wysokości. Tak jak to zresztą wcześniej ustalono. Z kolei radny Arkadiusz Mazepa mówiąc o długach szpitala w Dębnie, wskazywał, że są to kwoty praktycznie do natychmiastowej spłaty. Podkreślał, że w listopadzie była to kwota prawie 5 mln zł, w tym nakaz zapłaty, na który radni muszą szybko dać pieniądze. A. Mazepa mówił o rosnących odsetkach i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-12-2019

 

Tekst i fot. Jacek SŁOMKA

Komentarze

Walezencjusz
@Walezencjusz Prawie w każdym zdaniu kłamstwo. Ile płacą za takie fakniusy? 2019-12-06 18:07:14 podpisz się chociaż jakoś, to ci wytłumaczę, ze to Ty konfabulujesz - wykaż to kłamstwo napisz prawdę- pogratuluję.
2019-12-06 22:44:09
@Walezencjusz
Prawie w każdym zdaniu kłamstwo. Ile płacą za takie fakniusy?
2019-12-06 18:07:14
Walezencjusz
Panie "gość" nie pierd....... co tu ma do rzeczy jak piszesz "pincet" a wiesz, żetymi 500+ uratowano od całkowitej nędzy ograbionych przez szulerów? a co nie wiesz, że w zwijającym się za PO-PSL państwie zafundowano rozbuchaną do niebotycznych rozmiarów kadrę urzędniczą zwiększoną za Tuska o 250 tysięcy urzędników i z niej zaczęto za nasze podatki tworzyć kapitalistów?.Należysz do nich? bo tak wynika z twojego bełkotu. Sprytny Starosta za namową swoich partyjnych PO-wskich kolesi w Starostwie i nieszczęsnych Gminach wepchnął Gminom koszty utrzymania Szpitali a Ci żądni władzy i zaszczytów chapnęli temat. No i zaczęły się schody, Gminy nie przygotowane do prowadzenia Szpitali i Lecznictwa nie dają sobie rady, zamykają kolejne Oddziały, brakuje Lekarzy i odpowiednich zabiegów o nich. Efekt Gminom rosną długi i to pokaźne Starosta się śmieje i buduje sobie siedzibę za jak pisano 20 mln zł z kolejnej szkoły. Partia "SOS dla Powiatu" kierowana przez działacza PO JJF zaciera ręce obsadza swoich na nowych fuchach.RIO i pan nadzorujący Samorządy Wojewoda gnuśnieją i tak się wypełnia Sienkiewiczowskie(wnuczka) powiedzenie "hdikk". A może by jednak RIO dokonała rzetelnego AUDYTU zasadności przekazania przez Powiat dwóch Szpitali Gminom? oraz przyczyn prawie 30-letniego zadłużania?, Jak długo Mieszkańcy Gmin będą ciągle zwiększanymi podatkami lokalnymi finansować nieudaczne powiaty i Sejmiki wojewódzkie finansując ich statutowe zadania a nie realizując swoich?. Zamiast reakcji na czas odpowiednich do tego powołanych Instytucji to czeka się że ktoś to za nich załatwi no i załatwia waląc kolbami w drzwi.
2019-12-04 16:53:55
niestety
Polityka PiS
2019-12-04 13:27:50
gosc
Ale jak ro w panstwie dobrobytu ? przeciez oficjalnie szpitale nie maja zadnyuch dlugow ( czytaj przed wyborami ) macie pincet, emerytury ,dodatki wyprawki to sie leczcie w usa i zagramanica za euro buhahhaha ,albo beda was leczyc szamani, altmedzi,uzdrowiciele duchowi, antyszczepy,foliarstwo i szuria- za drobna oplata ,skoro tak sie gardzi lekarzami i cytujac " niech jada" no to pojada a wiekowych osob przybywa
2019-12-04 10:42:36
hehe
rozwiązanie? Zamknąć i wszyscy na Szczecin. Tu są i tak małe kolejki do specjalistów.
2019-12-04 09:20:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie