wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > eKurier > Rosną długi placówek w Barlinku i Dębnie. Szpitale na kroplówce

Rosną długi placówek w Barlinku i Dębnie. Szpitale na kroplówce

Rosną długi placówek w Barlinku i Dębnie. Szpitale na kroplówce
Data publikacji: 2019-12-04 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 22:45
Wywietleń: 400 431191

Z każdym miesiącem rosną długi szpitali powiatowych w Barlinku i Dębnie. Po raz kolejny też radni myśliborskiej Rady Powiatu przegłosowali udzielenie placówkom finansowego wsparcia. Zanim jednak zdecydowali o przekazaniu 651 tys. zł lecznicy w Dębnie i 300 tys. zł - w formie pożyczki - szpitalowi w Barlinku, na sesji wywiązała się burzliwa dyskusja.

Radny Józef Faliński chciał m.in. wiedzieć, skąd wzięła się kwota ponad 900 tys. zł, o którą wystąpił szpital w Dębnie. Dopytywał, na czym ma polegać udzielenie pożyczki szpitalowi w Barlinku. Czy szpital będzie ją musiał oddać, czy w zamian powiat obejmie udziały w lecznicy? Podkreślał, że jeżeli powiat obejmie udziały, to właściciel szpitala - gmina Barlinek - powinien je objąć w podobnej wysokości. Tak jak to zresztą wcześniej ustalono. Z kolei radny Arkadiusz Mazepa mówiąc o długach szpitala w Dębnie, wskazywał, że są to kwoty praktycznie do natychmiastowej spłaty. Podkreślał, że w listopadzie była to kwota prawie 5 mln zł, w tym nakaz zapłaty, na który radni muszą szybko dać pieniądze. A. Mazepa mówił o rosnących odsetkach i

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-12-2019

 

Tekst i fot. Jacek SŁOMKA

Komentarze

Walezencjusz
@Walezencjusz Prawie w każdym zdaniu kłamstwo. Ile płacą za takie fakniusy? 2019-12-06 18:07:14 podpisz się chociaż jakoś, to ci wytłumaczę, ze to Ty konfabulujesz - wykaż to kłamstwo napisz prawdę- pogratuluję.
2019-12-06 22:44:09
@Walezencjusz
Prawie w każdym zdaniu kłamstwo. Ile płacą za takie fakniusy?
2019-12-06 18:07:14
Walezencjusz
Panie "gość" nie pierd....... co tu ma do rzeczy jak piszesz "pincet" a wiesz, żetymi 500+ uratowano od całkowitej nędzy ograbionych przez szulerów? a co nie wiesz, że w zwijającym się za PO-PSL państwie zafundowano rozbuchaną do niebotycznych rozmiarów kadrę urzędniczą zwiększoną za Tuska o 250 tysięcy urzędników i z niej zaczęto za nasze podatki tworzyć kapitalistów?.Należysz do nich? bo tak wynika z twojego bełkotu. Sprytny Starosta za namową swoich partyjnych PO-wskich kolesi w Starostwie i nieszczęsnych Gminach wepchnął Gminom koszty utrzymania Szpitali a Ci żądni władzy i zaszczytów chapnęli temat. No i zaczęły się schody, Gminy nie przygotowane do prowadzenia Szpitali i Lecznictwa nie dają sobie rady, zamykają kolejne Oddziały, brakuje Lekarzy i odpowiednich zabiegów o nich. Efekt Gminom rosną długi i to pokaźne Starosta się śmieje i buduje sobie siedzibę za jak pisano 20 mln zł z kolejnej szkoły. Partia "SOS dla Powiatu" kierowana przez działacza PO JJF zaciera ręce obsadza swoich na nowych fuchach.RIO i pan nadzorujący Samorządy Wojewoda gnuśnieją i tak się wypełnia Sienkiewiczowskie(wnuczka) powiedzenie "hdikk". A może by jednak RIO dokonała rzetelnego AUDYTU zasadności przekazania przez Powiat dwóch Szpitali Gminom? oraz przyczyn prawie 30-letniego zadłużania?, Jak długo Mieszkańcy Gmin będą ciągle zwiększanymi podatkami lokalnymi finansować nieudaczne powiaty i Sejmiki wojewódzkie finansując ich statutowe zadania a nie realizując swoich?. Zamiast reakcji na czas odpowiednich do tego powołanych Instytucji to czeka się że ktoś to za nich załatwi no i załatwia waląc kolbami w drzwi.
2019-12-04 16:53:55
niestety
Polityka PiS
2019-12-04 13:27:50
gosc
Ale jak ro w panstwie dobrobytu ? przeciez oficjalnie szpitale nie maja zadnyuch dlugow ( czytaj przed wyborami ) macie pincet, emerytury ,dodatki wyprawki to sie leczcie w usa i zagramanica za euro buhahhaha ,albo beda was leczyc szamani, altmedzi,uzdrowiciele duchowi, antyszczepy,foliarstwo i szuria- za drobna oplata ,skoro tak sie gardzi lekarzami i cytujac " niech jada" no to pojada a wiekowych osob przybywa
2019-12-04 10:42:36
hehe
rozwiązanie? Zamknąć i wszyscy na Szczecin. Tu są i tak małe kolejki do specjalistów.
2019-12-04 09:20:44