poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > eKurier > Regaty będą trochę kosztować

Regaty będą trochę kosztować

Regaty będą trochę kosztować
Data publikacji: 2020-02-19 08:19
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-20 10:43
Wywietleń: 884 443423

Miasto w tym roku zamierza wydać prawie 2,9 miliona złotych na promocję Szczecina, 3,6 mln na przygotowanie kolejnego finału regat The Tall Ships Races, 1,8 mln zł na program Morski Szczecin. Na wspieranie rozwoju gospodarczego przeznaczonych zostało 9,9 mln zł.

Łącznie w tym roku miasto chce wydać na działalność promocyjną i współpracę międzynarodową prawie 9,5 mln złotych. Ale prognoza na przyszły rok wskazuje już na kwotę ponad 24 mln, żeby spaść do 5,2 mln zł w 2022 roku.

- Przyszłoroczne zwiększenie pieniędzy na promocję wiąże się z kolejnym finałem regat The Tall Ships Races, jaki odbędzie się w Szczecinie. W tym roku na regaty wydamy 3,6 mln zł. W przyszłym już 18,6 mln zł. Ale w 2022 roku nie ma przewidzianych środków na ten cel. Najwięcej pieniędzy w tym roku pochłonie „przygotowanie wydarzeń artystycznych i kampanii promocyjnych regat". Wydane na to zostanie 2,3 mln złotych. Milion wydamy m.in. na social media, koszty biura organizacji, koszty osobowe itp. - mówi jeden z miejskich urzędników.

W tym roku 1,8 miliona złotych miasto przeznacza na program Morski Szczecin. Z

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-02-2020

 

Autor: Dariusz Staniewski
Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

chad
Dobrze że władze miasta starają się by Szczecin rozwijał się kulturalnie i turystycznie.
2020-02-20 10:31:02
Brawo Miasto
Kolejne tallshipy w Szczecinie!
2020-02-19 14:38:06
;-)
@zatroskany: nie mogą bo muszą finansować grunty dla Państwa Watykan za bezcen lub 1zł a w skali całego kraju utrzymanie przez polskich podatników tego najbogatszego Państwa świata kosztuje wiele miliardów złotych.
2020-02-19 12:22:26
fido
Tall Ships Races to świetne wydarzenie, które przyciąga do Szczecina mnóstwo turystów i powoduje że nasze miasto na te kilka dni ożywa. Nie ma co na tym oszczędzać, zwłaszcza że pieniądze zainwestowane w TTSR zwrócą się jak to bywało przy poprzednich tego typu imprezach.
2020-02-19 11:56:13
@@zatroskany
Około 6,7 mld euro rząd PO-PSL przeznaczył z naszych rezerw walutowych na ratowanie strefy euro choć nie jesteśmy w strefie euro - dlaczego te pieniądze nie poszły na onkologię, 250 mld zajumały mafie vatowskie podczas rządów PO-PSL - jak by wyglądała nasza onkologia jakby choć cześć tych pieniędzy przeznaczyć na chorych na raka, 150 mld zajumano z OFE też nie poszły na onkologię, 20 mld gdzieś się rządowi Tuska zapodziało przy budowie dróg jak podawał miesięcznik Forbes itd itd! Tak wyglądała troska o zdrowie Polaków za rządów Tuska!
2020-02-19 09:55:54
@zatroskany
Martwisz się o chorych na raka? A PiS ma ich gdzieś i 2 miliardy złotych z Budżetu Państwa przekazał na reżimową telewizję.
2020-02-19 09:45:45
muszą kosztować
To jest wyróżnienie dla naszego miasta. Promocja Szczecina w świecie.
2020-02-19 09:42:04
zatroskany
Miasto w tym roku zamierza wydać 3,6 mln na przygotowanie kolejnego finału regat The Tall Ships Races! Ile dzieci chorych na raka można wyleczyć za te pieniądze? Czy włodarze miasta nie mogą tych pieniędzy wydać na onkologię przecież Polacy umierają?!
2020-02-19 09:37:00
??
A kiedy remont nabrzeża/bulwary Wały Chrobrego ,zostały nie całe 2 lata, a miasto nie moze nadal sie doagadac ze spolka panstwowa i na odwrot? czy znow sie bedziemy jako mieszkancy wstydzic a najwieksze zaglowce beda cumowac przy chłodni rybnej na zrujnowanym nabrzezu? no ale wazne ze na grunty dla kosciola sa miliony zł i rabaty ale tam nikt ich nie odwiedzi w czasie finalu ttsr...