poniedziałek, 30 marca 2020.
Strona główna > eKurier > Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika

Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika

Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika
Data publikacji: 2020-02-27 15:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-03 14:06
Wywietleń: 1215 444936

„Jeszcze dzień przed wycinką słyszałem tam śpiewające kosy i tłukącego w pień dzięcioła" - mówi pan Adam, wspominając park wycięty w pień przy ul. Janosika w Szczecinie. Zagładę zieleni przypieczętowało postępowanie administracyjne magistratu, którego urzędnicy poszli na rękę deweloperowi.

Budynki przy ul. Wąskiej od tych z ul. Herbowej dzieliła ściana parkowej zieleni. Teraz to pole martwych drzew, po którym - jak oceniał Andrzej Radziwinowicz z partii Zielonych - przeszedł armagedon.

Burza po zniszczeniu

Porażający widok zniszczenia wywołał falę społecznego protestu. Oświadczenie w tej sprawie wydała Społeczna Straż Ochrony Zieleni Szczecina. Wyjaśnień od miejskich urzędników zażądali zarówno osiedlowi, jak i miejscy radni.

- Nie neguję potrzeby rozwoju miasta, a co za tym idzie kolejnych inwestycji. Tylko za każdym razem, gdy widzę taką totalną wycinkę, do gołej ziemi, stawiam pytanie: czy naprawdę nie dało się inaczej? Czy naprawdę konieczne było wycięcie wszystkich drzew i krzewów na działce? Taka barbarzyńska działalność, po linii najmniejszego oporu, prowadzi do niszczenia

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 81% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-02-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika Reakcje na zniszczenie zielonej oazy przy ul. Janosika

Komentarze

Prypec
w przestrzeni miejskiej zielenią trzeba gospodarować tzn. zieleń nie może się gospodarować sama w przestrzeni miejskiej.
2020-03-03 13:29:00
Adam
Urzędnicy się na to zgodzili. Urzędnicy dostają wypłaty z podatków mieszkańców po to, żeby działać na korzyść mieszkańców. Żeby dbać, by nasze miasto było dobrym miejscem do życia, a nie betonową pustynią. Jak urzędnicy zgadzają się na wycięcie takiego skarbu w środku miasta, to NIE WIEM O CO CHODZI. Płacimy urzędnikom, żeby działali na naszą szkodę. W następnych wyborach wybierzmy prezydenta który rozgoni to urzędnicze towarzystwo. Towarzystwo. które "Nie mogło wydać innej decyzji". Ach jak mi ich szkoda, biednych urzędników.
2020-02-28 09:51:13
pro
Szczecin upada. Powoli ale konsekwentnie. Wiele rzeczy znika cichutko, pomalutku, a to co nowe szybko kruszeje i się rozpada.
2020-02-28 08:03:12
Oho
To wina urzędników miasta. Krzystek nad nimi nie panuje. Jemu w głowie tylko rozdawanie gminnych gruntów kościołowi. Hańba
2020-02-27 20:39:56
drugi Gdansk
wyglada na to ze mamy drugi Gdansk i drugiego prezydenta ktory ulatwia deweloperom niszczenie srodowiska. Oby tylko nie zakonczylo to sie tragedia.
2020-02-27 18:50:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie