wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > eKurier > Przebudowa Teatru Polskiego. Z przyteatralnej skarpy znika zieleń

Przebudowa Teatru Polskiego. Z przyteatralnej skarpy znika zieleń

Przebudowa Teatru Polskiego. Z przyteatralnej skarpy znika zieleń
Data publikacji: 2020-04-05 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-06 14:58
Wywietleń: 901 450275

Już dłużej nie będą straszyły kikuty starych drzew. Ze skarpy schodzącej ku ul. Jana z Kolna, z sąsiedztwa schodów, usuwane są wszystkie krzewy. Tak się rozpoczyna jedna z największych inwestycji kultury w Szczecinie - przebudowa Teatru Polskiego.

O konieczności usunięcia zieleni kolidującej z inwestycją pisaliśmy jeszcze w lutym br. (artykuł pt. „Cena kultury wysokiej"), gdy na przyteatralnej skarpie górowały dziesiątki ogłowionych drzew. Konkretnie 38 - lip, klonów, jesionów, kasztanowca, jarząbu, robinii, wiśni i dębu - z których niektóre miały nawet 150-250 cm w obwodzie pnia. W planach było również usunięcie krzewów (40 m kw.) zarówno od strony ul. Jana z Kolna, jak też Kapitańskiej. I te plany właśnie teraz są realizowane, mimo sprzeciwu Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina, która alarmowała: „Organ wydający zezwolenie na usunięcie drzew nie dokonał ich prawidłowego przeglądu pod kątem występowania gatunków chronionych, do czego obliguje art. 83c ustawy O ochronie przyrody". Aktywiści tej organizacji uznali bowiem za niewystarczającą jednorazową wizję lokalną,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 06-04-2020

 

Tekst i fot. Arleta Nalewajko
Przebudowa Teatru Polskiego. Z przyteatralnej skarpy znika zieleń Przebudowa Teatru Polskiego. Z przyteatralnej skarpy znika zieleń

Komentarze

Ewka
Jak zwykle zaczynaja od wycinki wszystkiego co zielone. Skarpa spłynie zaczym nowe nasadzenia się ukorzenia. A nie można uzupełniać starych nasadzeń nowymi i w stopniowo rugować stare jednostki ale te które zupełnie nie rokują . Nie , bo wtedy ktoś musiałby POMYŚLEĆ. Skarpę przy ul Janosika/Skargi tez ogołocili i po każdym deszcze ziemia spływała aż do ronda. I oto przyroda się będzie bronić przed bałwanami , .... Tak oto każda inwestycja w Szczecinie zaczyna się od wycinki , zastanówcie się miejscy UCZENI!
2020-04-06 11:52:45
jancio nawodnik
Te krzewy i korzenie drzew utrzymywały skarpę - stabilizowały ją. Teraz luźna powierzchnia - nawet jeśli będzie obsiana lub zasadzona - spłynie przy pierwszym silniejszym deszczu.
2020-04-06 01:52:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie