niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > eKurier > Promenada Zdrowia podzieliła mieszkańców

Promenada Zdrowia podzieliła mieszkańców

Promenada Zdrowia podzieliła mieszkańców
Data publikacji: 2019-06-25 09:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-03 18:33
Wywietleń: 1479 398970

Do końca czerwca ma się zakończyć budowa Promenady Zdrowia w Świnoujściu. Inwestycja od początku wzbudzała emocje, m.in. ze względu na ingerencję w nadmorską zieleń. Sprawa wróciła jak bumerang podczas gorącej dyskusji na Facebooku między zastępcą prezydenta Świnoujścia Barbarą Michalską a stojącą na czele opozycji w radzie Joanną Agatowską.

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, walczył o piątą kadencję. Nowa promenada zamiast stanowić chlubny przykład dynamicznie rozwijającego się kurortu, stała się nieoczekiwanie solą w oku włodarza miasta oraz podlegających mu urzędników. Wszystko przez ingerencję w przyrodę. Części mieszkańców nie podobało się, że zamiast realizować inne ważne inwestycje, budowana jest kolejna promenada kosztem nadmorskiej zieleni, a na domiar złego okazało się, że wykonawca przedobrzył z wycinką. To radny Stanisław Bartkowiak jako pierwszy wskazał, że wycięto zbyt szeroki pas drzew (30 metrów zamiast 20), co początkowo spotkało się z kpinami urzędników, ale później nawet oni musieli przyznać, że ingerencja w nadmorską zieleń była większa niż zakładał plan.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-06-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski
Promenada Zdrowia podzieliła mieszkańców Promenada Zdrowia podzieliła mieszkańców Promenada Zdrowia podzieliła mieszkańców

Komentarze

Zieleń
Zieleń w tym miejsca powinna była zostać w ten sposób, aby stanowiła swoisty naturalny "parasol" nad promenadą zdrowia. A nie te parasole, które w dość finezyjny sposób upiększają. Nie o taki zamysł powinno iść. Teraz trzeba mieć naprawdę zdrowie, aby np. w tej chwili na przebywać na tej promenadzie i korzystać z kąpieli słonecznych. Sądzę, że skończy się to nieciekawie dla niejednego wczasowicza, turysty, mieszkańca itp. Taki błąd, który skutkuje, tak jak dzisiaj, niemiłosiernie.
2019-06-25 14:20:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie