niedziela, 17 stycznia 2021r.

Prezydent Świnoujścia przeciwny wierceniom. Zakusy na gaz i ropę

Data publikacji: 2019-10-29 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Prezydent Świnoujścia przeciwny wierceniom. Zakusy na gaz i ropę
 

Do prezydenta Świnoujścia wpłynął wniosek z Nadleśnictwa Międzyzdroje o opinię w sprawie dzierżawy niecałych czterech hektarów lasu na Warszowie. Inwestorem jest kanadyjska spółka, która chce wylesić ten teren pod budowę instalacji związanej z wydobyciem ropy i gazu. - Nie ma zgody na lokalizację takiej inwestycji na terenie Świnoujścia - mówi Janusz Żmurkiewicz.

Jak podaje Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych w Urzędzie Miasta Świnoujście, chodzi konkretnie o lokalizację na tym terenie wiertni do wywiercenia dwóch otworów poszukiwawczych o głębokości do 3500 metrów.

- Jestem kategorycznie przeciwny takiej lokalizacji i tak też brzmi moja odpowiedź Nadleśnictwu Międzyzdroje - mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. - Teren ten jest przeznaczony na zaplecze dla plaży miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie przebiegają też szlaki turystyczno-rowerowe do Międzyzdrojów.

Prezydent dodaje, że lokalizacja instalacji związanych z wydobyciem ropy i gazu będzie ogromnym problemem, jeśli chodzi o ochronę środowiska.

- Świnoujście ma status uzdrowiska - mówi J. Żmurkiewicz. -

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-10-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

Komentarze

reda
2019-10-29 09:08:46
Teren ten jest przeznaczony na zaplecze dla plaży miejskiej - i o to chodzi.
Viola
2019-10-29 08:50:46
I ten sprzeciw jest jak najbardziej słuszny, ponieważ na wyspie Wolin, w tym na Mierzei Przytorskiej, odwierty wykonywano już wcześniej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ