wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > eKurier > Pretensje, połajanki i żądania, czyli Pogoń bez sponsora

Pretensje, połajanki i żądania, czyli Pogoń bez sponsora

Pretensje, połajanki i żądania, czyli Pogoń bez sponsora
Data publikacji: 2020-08-15 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-16 20:25
Wywietleń: 4832 469735

Pogoń Szczecin jest w przeddzień inauguracji nowego sezonu piłkarskiego. Rozpocznie swój dziewiąty z rzędu sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej tylko raz doszło do sytuacji, że Pogoń nieprzerwanie rywalizowała z najlepszymi drużynami w Polsce dłużej. Było to w latach 1966-79, czyli około połowy wieku temu.

Pogoń przystąpi do nowego sezonu bez głównego sponsora Grupy Azoty, która przez osiem ostatnich lat była finansowym gwarantem funkcjonowania klubu na solidnym, krajowym poziomie. Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek powiedział w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego", że wycofanie się Grupy Azoty, to strata około 12-14 procent w skali rocznego budżetu klubu.

Z kolei prezes Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki w wywiadzie dla Radia Szczecin ujawnił, że kwoty przeznaczane na klub znacznie przewyższały 5 mln złotych w skali roku, a to oznacza, że budżet Pogoni może się skurczyć o nieco więcej, niż kilkanaście procent.

Pogoń nie tylko nie potrafiła wykorzystać bardzo mocnego wsparcia ze spółki Skarbu Państwa, które trwało od powrotu Pogoni do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 90% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-08-2020

 

Autor: Wojciech Parada
Fot. Ryszard Pakieser
Pretensje, połajanki i żądania, czyli Pogoń bez sponsora Pretensje, połajanki i żądania, czyli Pogoń bez sponsora

Komentarze

Mick USA
Jego obowiazkiem jest sposorowac Chemika w Policach😂😹😂😹😹😹😹😹😋😋😋😋😋😋😋😋
2020-08-16 20:18:48
Prezes Mroczek podjął decyzje i ponosi
za nie odpowiedzialność - tyle w temacie - a kibice swoje wiedzą i w stosownym czasie wyrażą opinię
2020-08-16 11:39:19
dexter
trzeba być D E B I L E M by sponsorować taką zgraję durni bez szkoły i nieudaczników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020-08-16 10:16:22
Kasa@sport
Tego się obawiałem , że teraz politycy Platformy przeniosą się na forum sportowe. Twój agresywny wpis jest nieprawdziwy.----- Dobrze napisane, niestety ale tych opozycyjnych oszołomów coraz więcej na różnych forach. No cóż ich "POlityka" nikogo nie rusza, to robią zadymy gdzie się w jakimkolwiek temacie, byle się działo. Wracając do sponsorów sportowych, którzy generalnie ograniczają swoją hojność, z prostego powodu czasy mamy jakie mamy, a poza tym to sportowcy albo wezmą się za uczciwe trenowanie i osiąganie przyzwoitych wyników albo wypad do uczciwej ciężkiej pracy. Oto jeden z przykładów sportów halowy ( nie ważne gdzi9e to jest) z po 7 latach wycofał się sponsor z bardzo dochodowej branży, powodem było to że zawodnicy jedynie mieli wygórowane żądania a wyniki przeciętne. Jednym cięciem przestała istnieć drużyna, a zmanierowani sportowcy rozjechali się po świecie w poszukiwaniu intratnych kontraktów. Żaden nie znalazł, część z nich coś tam się załapało jednak na bardzo drobne kontrakty, część tak zwyczajnie zabrała się za uczciwą pracę, jeden jest kierowcą hotelowym, inni weszli w spółkę i prowadzą pralnię, ktoś prowadzi piekarnię, ktoś otworzył pierogarnie....tak teraz sami zaczną doceniać skąd się bierze kasa. Kolejna sprawa. W dalszym ciągu do wielu sportowców, prezesów, działaczy nie może zrozumieć że skończył się czas frajerów sponsorów. Sponsorzy jeżeli są albo się trafiają to stawiają co raz bardziej duże wymagania. Dawanie dużej kasy za nic to czas przeszły miniony! Mało tego, coraz częściej z różnych regionów docierają informacje że nawet małe klubiki B, A klasy czy też okręgówek mają problemy nie tylko z kasą ale aby zebrać skład na swoje mecze.
2020-08-16 09:12:15
chyba czas
na obniżkę zarobków prezesa?! i graczy...
2020-08-15 23:52:24
@ Fosforan potasuj
Tego się obawiałem , że teraz politycy Platformy przeniosą się na forum sportowe. Twój agresywny wpis jest nieprawdziwy. Prezes Mroczek rozłożył na łopatki zespół , który po niewielkim wzmocnieniu mógł walczyć nawet o mistrzostwo Polski w ostatnim sezonie. Swoją wyprzedażą najlepszych piłkarzy skłonił Grupę Azoty do zaprzestania dalszego finansowania klubu , który nie ma żadnych ambicji sportowych. Co kibice mówią o prezesie Pogoni nie będę cytował. Takie są fakty. Po tym "ciosie" od Azotów prezes się pozytywnie zmienił. Szkoda , że nie zrobił tego 6 miesięcy wcześniej.
2020-08-15 20:09:05
Do po nowemu
Święta racja
2020-08-15 19:45:47
Fosforan potasuj
Jak już to Azoty dawały max 5 mln. A jak ktoś nie rozumie ich politycznych decyzji to widocznie potrzebuje czasu. A prezes pokazał że bez ich kasy potrafi zrobić konkretne transfery a to nie koniec, potrafi zrobić konferencje, spotkać się z kibicami. A pionek Wardacki potrafi kłamać w reżimowym radiu Szczecin. Tchórz, marionetka
2020-08-15 18:16:19
Helikopter z Misia
a ile pln piłkarze zarobili samodzielnie ? Jak ktoś im nie daje z góry milionów to jest be.
2020-08-15 16:49:33
Po nowemu .
Grupa Azoty dawała Pogoni co roku ponad 7 mln zł. To duża kasa. Prezes Wardacki popełnił jednak błąd , bo trzeba było przeznaczać kasę na transfery nowych zawodników , czyli na konkretne cele. Jak sytuacja uspokoi się za kilkanaście miesięcy , to tak trzeba zrobić , panie prezesie Wardacki. Na prezesa Mroczka i firmę Epa można się obrażać , ale nigdy na Pogoń. Pogoń Szczecin to symbol i duma tego regionu , bez względu na to , kto jest właścicielem.
2020-08-15 15:15:41
Pol
Gdyby był podnóżkiem prezesa Azotów, dostałby jeszcze większą kasę na Pogoń. Coś red. nie akceptuje nie tyle mroczka ile jego poglądow