środa, 23 października 2019.
Strona główna > eKurier > Ponad 600 kilometrów ekspresówek

Ponad 600 kilometrów ekspresówek

Ponad 600 kilometrów ekspresówek
Data publikacji: 2019-09-20 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-26 00:23
Wywietleń: 792 416264

Obecnie w budowie jest ponad 200 km nowych dróg ekspresowych, a do końca perspektywy budżetowej UE powstanie 300 km dróg kategorii S za w sumie około 9,5 mld zł. Jeszcze nigdy nie przybywało w regionie dróg ekspresowych tak dużo i w takim tempie. GDDKiA podkreśla, że w poprzedniej perspektywie budżetowej budowaliśmy w jednym czasie maksymalnie 95 km dróg.

Na terenie woj. zachodniopomorskiego trwa realizacja 17 inwestycji o łącznej wartości około 6 miliardów zł. Kolejne inwestycje są w przetargu, w tym S11 od Koszalina do Bobolic. Na przełomie tego i następnego roku powinny zostać ogłoszone również przetargi na S3 Świnoujście - Troszyn. Łącznie w ramach obecnej perspektywy do 2023 r. powstanie 300 km nowych dróg w regionie, na co zabezpieczono finansowanie w kwocie około 9,5 mld zł.

Równocześnie cała pozostała do realizacji sieć drogowa jest objęta pracami przygotowawczymi za kwotę około 200 mln zł. Tu warto dodać, że w maju tego roku oddano do użytku odcinek S6 Goleniów - Nowogard, kolejne odcinki aż do Koszalina będą wkrótce oddawane do ruchu. Wyjątkiem jest tu obwodnica samego

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 89% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-09-2019

 

Autor: Roman K. Ciepliński
Ponad 600 kilometrów ekspresówek Ponad 600 kilometrów ekspresówek

Komentarze

aaa
ale komu sie oni mają tłumaczyć ha ha ha
2019-09-23 16:00:53
Masz poczytaj PISI Trollu
https://www.google.pl/search?source=hp&ei=WTuGXbLwJqOsrgSd1ZHAAg&q=zerwane+kontrakty+gddkia&oq=zerwane+kontrakty+&gs_l=psy-ab.1.1.0l2.3080.9191..17055...0.0..0.111.1459.17j1......0....1..gws-wiz.......0i131j0i22i30j0i22i10i30.lDWl06Wotv0
2019-09-21 17:05:30
@Podkreślać, to
Ja też proszę o link odnośnie tych zerwanych kontraktów
2019-09-21 10:40:35
@ Podkreślać, to
...żeby się jeszcze GDDKiA wytłumaczyła z zerwanych kontaktów między innymi na S3. Jakiś link można prosić?
2019-09-21 10:34:26
Grunt to lans przed wyborami
Pisiornia co i rusz pokazuje ile to nie dołożą do dróg ( oczywiście nie swoich pieniędzy) , byle do wyborów , a potem już z górki :)) Mam nadzieję , że ten naród przejrzy 13.10. na oczy i pogoni tych błaznów na śmietnik historii !!!
2019-09-21 07:52:59
Podkreślać, to
sobie GDDKiA może zdjęcia w prezentacjach, jak PMM. Proszę o wyjaśnienie, co GKKDiA zrobi z Energopolem i rozgrzebanym przez nich (nie kontynuowanym od dawna) węzłem Kijewo, niedokończonym/niezrobionym odcinkiem A6 i planowaną (na szczęście nie zaczętą i nierozgrzebaną obwodnicą Przecławia/Warzymic) I dobrze by było, żeby się jeszcze GDDKiA wytłumaczyła z zerwanych kontaktów między innymi na S3.
2019-09-20 22:30:47