niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > eKurier > Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie

Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie

Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie
Data publikacji: 2020-01-12 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-13 22:04
Wywietleń: 904 437153

Plac Tobrucki w Szczecinie - tu miałby stanąć pomnik upamiętniający bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Inicjatorzy budowy tego obiektu na początku chcieli, aby został zlokalizowany na placu Pawła Adamowicza, ale po konsultacjach z władzami miasta zmienili zdanie.

- Historia w ostatnich 30 latach pokazała, że w przestrzeni publicznej w Szczecinie tego typu pomnika nie ma, a my jesteśmy zmuszeni iść na cmentarz lub pod popiersie Piłsudskiego, gdy są święta Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzy Wyklętych - mówił Grzegorz Kozak, przedstawiciel komitetu budowy pomnika, gdy ogłaszał publicznie pomysł upamiętnienia. - Przede wszystkim to ma być hołd dla państwa podziemnego, czyli wszystkich struktur, tych politycznych, ale też dla cywilów. Zależy nam na tym, żeby miejsce dla tego pomnika było godne. To ma być hołd dla krwi przelanej przez Polaków. Powtórzę, że w Szczecinie takiego obiektu nie ma. Według nas najlepsze jest miejsce po pomniku Armii Radzieckiej.

Podczas spotkania z przedstawicielami komitetu Jarosław Bondar, architekt miasta, mówił, że

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-01-2020

 

Autor: Alan Sasinowski
Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie Polskie Państwo Podziemne godne upamiętnienia w Szczecinie

Komentarze

Xy,
Na placu Adamowicza było ten pomnik postawić, aod Sediny wara.
2020-01-13 21:57:28
Xyz
Było sobie stawiać ten pomnik na pl. Adamowicza a od Sediny wara.
2020-01-13 21:33:08
....
Jak to mówił JP II -Nie stawiajcie mi pomników tylko zróbcie coś dobrego dla ludzi.Aktualnie ludzie na SOR-ach umieraja, oddziały onkologiczne śa likwidowane, lekarze niech jadą -apele z sejmu , a na media publiczne leci 3 MLD ZŁ, w takim skrócie wszelakie pomniki nie są adekwatne bo nikomu zycia nie ratują, a teraz juz po swietach, czech krulach itd. i mozecie obrażać innych płatnie lub nie płatnie ,taka wasza chora rola ,tylko zastepcy sw.piotra na ziemi -papieza Franciszka nie zapomnijcie pozdrowic
2020-01-12 23:15:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie