środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > eKurier > Policzanie walczą o sąd

Policzanie walczą o sąd

Policzanie walczą o sąd
Data publikacji: 2020-02-21 19:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-23 19:40
Wywietleń: 764 443877

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nieprzenoszenie z Polic Wydziałów Zamiejscowych Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie" - piszą pracownicy sądu w petycji zamieszczonej na stronach internetowych. Mało tego, domagają się utworzenia w Policach samodzielnego Sądu Rejonowego.

Plan zmiany rejonizacji sądów rejonowych nie jest nowy - mówi się o nim już przynajmniej od roku. Powoli idea ta nabiera jednak kształtów. Być może już w lipcu z Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód wyłączony zostanie cały rejon prawobrzeża, który miałby być połączony z Sądem Rejonowym Szczecin Centrum. Cel? Odciążyć SR Prawobrzeże i Zachód.

Zgodnie jednak z tym pomysłem, przy okazji mają zniknąć wydziały zamiejscowe, czyli „filie" sądów rejonowych. Mają zostać przeniesione do siedziby przy pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie.

To jednak nie podoba się policzanom. Zamiast przenoszenia z Polic do Szczecina wydziałów, karnego i ksiąg wieczystych proponują coś wręcz przeciwnego: utworzenie samodzielnego Sądu Rejonowego w Policach, co wiązałoby się z przeniesieniem wydziałów w odwrotnym

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-02-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

Max
Rozwiązać ten śmieszny powiacik. Stworzony na siłę i po złości. Gminy: Police, Nowe Warpno, Kołbaskowo, Dobra, Nowe Czarnowo, Kobylanka i nowo powstała Kliniska powinny tworzyć powiat szczecinski ziemski. Tak jak mają to: Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Wrocław itd. Obecny układ w zupełności się nie sprawdza
2020-02-22 10:54:33
ipla
NA CO NARZEKACIE?? DOBRA ZMIANA I BASTA!!!!!!!!!!!!! KLĘKAĆ I DAWAĆ NA TACĘ I POPIERAĆ PRAWO GŁOSU POLONII .
2020-02-22 10:14:46
Heniek
Jako mieszkaniec Przecławia jestem za likwidacją powiatu polickiego. Co mu w gminie kołbaskowo mamy wspólnego z Policami, oprócz tego że na siłę się nas ciąga przez cały Szczecin aby załatwić sprawy urzędowe? Ten śmieszny powiat to największa bzdura jaką można było przeforsować. Przecież przed wojną Police były dzielnicą Szczecina i do dziś ich charakter się nie zmienił. Żadne to miasto powiatowe i do tego położone na uboczu w stosunku do gmin Kolbaskowo i Dobra!
2020-02-22 07:06:39
Paweł
Nie miałem do czynienia z tym Sądem dopuki nie przeprowadziłem się do Ustowo. Oczekiwanie na wpis do księgi wieczyste trwa w tym Sądzie pół roku. Tyle ile maksymalny termin. Gdzie w Szczecinie trwa to trzy razy krócej. Patrząc na to że powiat Policki otacza Szczecin więc zastanawiam się ile Ludzi mieszka w Policach a ile po drugiej stronie miasta Mierzyn Przeclaw Kolbaskowo. Pozdrawiam ją jestem na nie.
2020-02-21 23:32:00
DEtonator
Sąd Sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Pisowskiej władzy nie wierzę
2020-02-21 23:23:30
@Fifek
A skąd masz taką informację? Poczytaj trochę zanim zaczniesz pisać głupoty.
2020-02-21 21:44:56
Fifek
@Robert San siebie zlikwiduj. Były powiaty ziemskie i grodzkie A teraz są tylko powiaty.
2020-02-21 20:21:56
Robert
Ten cały powiat jest sztuczny, nie tylko wydziały zamiejscowe sądu. Każde inne miasto na prawach powiatu ma wokół siebie powiat ziemski, tylko u nas na skutek zabiegów komołowskiego powstał sztuczny twór, do którego stolicy mieszkańcy jeżdżą przez inny powiat grodzki. Najlepszym rozwiązaniem jest zlikwidowanie tego dziwoląga administracyjnego w całości.
2020-02-21 19:56:33