czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > eKurier > Podaj numer telefonu ochroniarzowi, to podniesie szlaban

Podaj numer telefonu ochroniarzowi, to podniesie szlaban

Podaj numer telefonu ochroniarzowi, to podniesie szlaban
Data publikacji: 2019-11-18 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 11:50
Wywietleń: 4943 428341

Pani Ania chciała podjechać samochodem pod oddział pediatrii dziecięcej szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Ma legitymację inwalidzką i wszelkie przysługujące niepełnosprawnym ulgi. Mimo to nie wjechała na teren ZOZ-u, bo nie dała ochroniarzowi swojego numeru telefonu.

- Dlaczego mam podawać prywatny numer telefonu nieznanej osobie - pyta kobieta. - Myślę, że gdyby poprosił mnie o to lekarz lub pielęgniarka, pewnie bym im zaufała. Ale panu z ochrony… nie. Przecież wszędzie przestrzegają, by chronić swoją prywatność.

Ochroniarz jednak postawił sprawę jasno: otworzy szlaban, jeśli właściciel samochodu poda swój numer telefonu. - Kiedy zapytałam, po co mu mój numer, dowiedziałam się jedynie, że stosuje się do wewnętrznych przepisów - opowiada nasza rozmówczyni. - Nic więc nie mogłam zrobić.

Pani Ania przyjechała do szpitala z córką - to z nią chciała pójść do pediatry. Jak się okazało, że nie może pod oddział podjechać samochodem...

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-11-2019

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@gość
@gość-pleciesz bzdury porównując obiekt-placówkę użyteczności publicznej( ogólnodostępny ) do parkingu.Wymuszanie udostępniania danych osobowych,teleadresowych przez podmiot do tego nieuprawniony jest przestępstwem a dyrekcja szpitala powinna albo to wyjaśnić,albo rozwiązać w trybie natychmiastowym umowę z firmą zewnętrzną której powierzono nadzór nad szlabanem i bramą wjazdową.Ustawa RODO już tu przywoływana jasno,precyzyjnie odnosi się do tego w jaki sposób i kto może pozyskiwać,gromadzić i zarządzać danymi.
2019-11-19 10:02:15
gosc
Wjazd na dany teren jest równoznaczny z akceptacja regulaminu który powinien byc wywieszony przed wjazdem lub osoba która wjezdza powinna byc poinformownaa wczesniej jesli wjedza to znaczy ze akceptuje ten regulamin, proste. na wielu parkingach jest wjazd platny lub darmowy do 30-60 minut ale nikt tego nie czyta a potem przy wyjedzie AFERRAAA CZA PLACIC JA NIE WIDZIALEM JA NIE CZYTALEM, PANIE JA ZGUBILEM BILET-KARA 100ZL, PANIE TO I TAMOTO,SE TAXI ZAMOW POD OBIEKT JAK CI NIE PASUJE PLACENIE JEDEN Z DRUGIM
2019-11-18 20:41:01
@nie no tak
Ja juz nie mam jak blokować numerow, wyczerpalam limit i klops.
2019-11-18 16:47:23
wjazd tylko dla swoich
tam w szpitalu i tak za dużo stoi aut, a zwłaszcza personelu.
2019-11-18 15:34:58
Bart
Nam też niedawno ochroniarz nie chciał podnieść szlabanu żeby podjechać pod SOR z ciężko chora córka.Zona się z nim dochodziła,dopiero jak zacząłem się drzec z auta ze rozwale szlaban to łaskawie cieć nas wpuścił.Jeszcze nam wmawiał że za szlabanem nie ma koperty dla niepelnosprawnych a jest
2019-11-18 14:31:48
fw2
jakiś idiota, bym wezwał policje
2019-11-18 13:17:50
Cięć
Wystarczy przeczytać na legitymacji jakie ma prawa
2019-11-18 12:24:50
Hmm
A ta Corka w jakim wieku i nie mogla chodzic ?? By z parkingu do Szpitalnego Budynku "ten kawalek" z Mama podejsc...!/? A przy ew. Wjezdzie... dla Bezpieczenstwa Wszystkich w Epoce "takich czy innych Atakow" (!/!) to powinno byc wpisane do Rejestracyjnej Ksiegi na Portierni: Imie i Nazwisko Osob w samochodzie oraz nr... rejestracyjny pojazdu !!!
2019-11-18 11:53:07
Bezprawnik
Ustawa RODO chroni naszą prywatność i to jest poza wszelką dyskusją.Dyrekcja Szpitala powierzając firmie zewnętrznej określone zadania wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej ( w tym firmie ochroniarskiej ) winna przeszkolić pracowników i nakreślić co do ich obowiązków należy.Własne widzi mi się szefa firmy pilnującej porządku może skończyć się dla niego karą finansową lub co gorsze postępowaniem karnym jeżeli by się okazało,że pozyskuje dane osobowe w sposób niezgodny z Ustawą RODO lub te dane udostępnia podmiotom zewnętrznym przysparzając sobie korzyści majątkowej.Sprawa poważna i powinna była być wyjaśniona,bo być może mamy do czynienia z patologią zachowań lub procederem przestępczym wyłudzania danych.
2019-11-18 10:56:17
nie no tak
Pan z ochrony to nie lekarz czy pielęgniarka, to potencjalny bandzior ;) plebs dla Paniusi... ludzie oszaleli dziś z tym panikowaniem, nie odbierają zastrzeżonych albo nowych numerów, boją się dzwonić, wolą pisać sms, przepełnieni strachem a kiedyś, jakoś nie było strachu odebrać stacjonarny ;) p.s. każdy niechciany numer można przecież zablokować