piątek, 23 sierpnia 2019.
Strona główna > eKurier > Po katastrofie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pytania wciąż bez odpowiedzi

Po katastrofie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pytania wciąż bez odpowiedzi

Po katastrofie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pytania wciąż bez odpowiedzi
Data publikacji: 2019-08-07 22:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-10 08:00
Wywietleń: 1058 407209

Oto krótka historia przesuwającego się terminu zakończenia prac po katastrofie w zamku. „Odpowiedź na pytanie, dlaczego doszło do katastrofy budowlanej w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, poznamy na przełomie lutego i marca 2019 r.". „Pod koniec maja poznamy przyczynę zawalenia się północnego skrzydła zamku". „Do połowy lipca trwać będą prace ekspertów, którzy mają ustalić powód osunięcia się filarów podtrzymujących stropy w całym skrzydle zamku".

Przypomnieliśmy cytaty tekstów zamieszczonych w „Kurierze Szczecińskim" po katastrofie budowlanej, do której doszło ponad dwa lata temu. Można zauważyć, że eksperci, nie mogąc ustalić przyczyn katastrofy, wciąż przesuwają termin zakończenia prac. Tym razem jest tak samo. Dowiedzieliśmy się właśnie, że nie w lipcu, lecz w sierpniu ma być gotowa odpowiedź na pytanie, dlaczego zapadło się północne skrzydło zamku.

Przypomnijmy, że do katastrofy budowlanej w zamku doszło 11 maja 2017 r. Z wciąż nieznanych przyczyn nagle, zupełnie niespodziewanie, bo prawie bez wcześniejszych ostrzeżeń (miniwstrząsów, pęknięć, zarysowań itp.) przestał

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-08-2019

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. Dariusz Gorajski
Po katastrofie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pytania wciąż bez odpowiedzi Po katastrofie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Pytania wciąż bez odpowiedzi

Komentarze

eleganckie garnitury za publicze pieniadze
Zarząd Województwa w czasach remontu było czasach PO; połączmy nieudany remont z: inwestycją w Zdunowo(szpital jest za daleko od pacjentów i brak dobrych lekarzy, czy chodziło o kase na wybory?) + brakiem inwestycji w MOPR(brak DPS, słaba kadra, skandaliczna praca) + niepotrzebne elektroniczne informatory na drogach + tabor komunikacji miejskiej jest roznych firm co skandalicznie podraza serwis i koszty biletow tramwajowych + czy w termomodernizacji w Szczecinie dokonano rownież docieplenia stropów(25%strat ciepła)? Czy na ściany zewnętrzne stosowano styropian 15cm lub 20cm czy mniej? + skandal z aleją kwiatową + czy inwestycje w infrastrukture dla jachtów to kosztowne pustostany? itp
2019-08-10 06:25:15
do @ Dziadek
- powodzenia w nauce i ukłony dla małżonki.....P.S.- najlepiej uczyć się obcej mowy w łóżku z kobietą, gdy powiesz coś źle to dostaniesz "w mordę". Najgorsza nauka to w knajpie, gdy powiesz coś źle to dostaniesz "w mordą i nożem".
2019-08-09 09:19:26
Dziadek
Dziekuje za lekcje - codziennie ucze sie cos nowego. Fascynujace. Ciekawy kraj. Dlatego tu osiadlem (z zona). Jednak mimo wszystko - upieram sie przy swoim. Artykul byl (jest) o katastrofie na zamku. Nie wszedzie musimy wyrazac swoje poglady. Czy nie mozna mowic o niektorych rzeczach neutralnie? Wszedzie ta polityka - to glowne powody do klutni - nie tylko w Polsce. Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam.
2019-08-08 22:04:44
do @ Dziadek lub dziadek (nie dziad)
- piszesz "Obywatelem polskim jestem od 11 lat." i możesz już bezczelnie pisać; " Filozof - palancie !!!" do mającego inne zdanie niż twa 11-to letnia znajomość Polaków i ich kraju?....Jestem od urodzenia Polakiem (już 69 lat) i wiem iż ten " szczecinski zabytek" jest także rozgrywany jako "agitacje polityczna"....Urząd, który opiekuje się zamkiem jest "polityczny" i podlegli urzędnicy są także "poltyczni" choć przed laty spekulowano aby utworzyć tzw. służbę państwową niezależną od rządzącej partii politycznej......Jako "ruska onuca" jest przyjęte określenie prowokatora, który pragnie zaognić dyskusję, ty napisałeś "palancie" bezpodstawnie według mnie....Ukłony i szybkiego zainstalowania "ogonków" - bez nich jesteś od razu na celowniku dla oponentów.
2019-08-08 21:25:03
dziadek (nie dziad)
Byc moze robie bledy - ucze sie pilnie caly czas. Obywatelem polskim jestem od 11 lat. Pochodze z Nowej Zelandii. Za poprawianie moich bledow - dziekuje. Ja poprawie Twoje w angielskim. "ogonkow" w moim komputerze nie ma - system z NZ. Ale czy temat polskiej pisowni to temat tej dyskusji? ...Nie! Wiec prosze zalozyc osobnego bloga na temat Pani/Pana interesuje. ....musze zobaczyc na wiki.... co to "onuce".....
2019-08-08 14:05:16
do @ Dziadka PO_j..ba
Cyt;"...nie modne".....Dziad(k)u, przymiotniki.....itd....."palancie !!!" ten ten zabytek jest pod opieką pewnego urzędu "niepolitycznego", wybory na szefa tego urzędu są "niepolityczne" według dziad(k)a........Panie dziad(k)u niech pan zainstaluje "ogonki", ponieważ robi pan za "ruską onucę".
2019-08-08 13:22:30
Dziadek
Do "filozofa": Filozof - palancie !!! Wytluszczanie czcionek jest juz nie modne. A tu w ogole nie na miejscu. Tu chodzi o szczecinski zabytek a nie o agitacje polityczna, pokazywanie swoich pogladow politycznych, nienawisci czy uwielbienia w jakims kierunku !!!!! DUPEK !!!
2019-08-08 08:44:48
hehehe
Przecież wiadomo kto jest winny - czy nie PIS i Kaczyński??
2019-08-08 08:19:57
Szczecinianie
Takie zagrozenie dla mieszkancow i turystow sproeadzic! Rozliczyc zaniedbania w Urzedzie
2019-08-08 08:19:10
filozof
PO co mają szukać winnych ? Przecież nie PO to , żeby ktoś z POwodu zaniedbań POniósł KOnsekwencje
2019-08-08 08:04:45
Lewica Forza
W Urzedzie Marszalkowskim nie potrafia biedaczki nic powiedziec a tacy madrzy pelnomocnicy od wszystkiego i niczego Marschall zatrudnia
2019-08-08 07:20:49
zs
chyba samych gałganów tam zatrudniają.
2019-08-08 00:49:18