czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > eKurier > Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch

Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch

Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch
Data publikacji: 2020-02-24 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-25 10:22
Wywietleń: 1508 444340

Przy ul. Janosika - na terenie po byłym szpitalu i przychodni pulmonologicznej - inwestor rozpoczął przygotowania do budowy zespołu pięciu budynków wraz z podziemnymi parkingami. Od uporządkowania terenu, czyli m.in. wycinki drzew oraz krzewów. W efekcie czego 1,3-hektarowy teren wygląda teraz… „Jakby go dotknął armagedon: przetrwało tylko jedno drzewo" - nie kryje oburzenia Andrzej Radziwinowicz z partii Zielonych.

Dawny szpital i przyległy doń teren zielony to formalnie teren inwestycyjny. Niegdysiejsza własność Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, sprzedana przed blisko trzema laty w przetargu - dopiero w czwartym podejściu, za 12,2 mln złotych - spółce Master House, będącej częścią grupy kapitałowej Master Ltd.

Deweloper postanowił budować od zera. Dlatego najpierw wyburzył pozostałości placówki medycznej, a teraz usunął też zieleń. Dysponuje aktualnym pozwoleniem na budowę „zespołu 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych i 1 budynku mieszkalno-usługowego (usługi nieuciążliwe, w tym handel o powierzchni sprzedaży do 400 mkw.) wraz z parkingami podziemnymi

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 66% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-02-2020

 

Autor: Arleta Nalewajko
Fot. Mirosław Winconek
Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch Plac martwych drzew. Przy ul. Janosika piły poszły w ruch

Komentarze

nie rozumiem tej histerii
stare drzewa zostają wycięte i na ich miejsce sadzone są młode drzewa które będą rosnąć kilkadziesiąt lat... a poza tym powtórzę argumentacje postępowych, proeuropejskich fajnopolaków - dajcie spokój z patrzeniem w przeszłość, żyjecie historią, najwyższa pora skupić się na przyszłości.
2020-02-24 21:06:19
Zbrodnia na drzewach
Niestety tego projektu myślenie zyskuje co raz więcej zwolennikow. Ostatnio aktywista Igor Podeszwik stwierdził, że drzewa które rosną od dziesięcioleci, były zaplanowane i posadzone kazde na swoim miejscu, że te drzewa to samosiejki i są nieuporządkowanie rozmieszczone. Pod tym pretekstem uważa on że trzeba się ich pozbyć bo kolidują z inwestycją. Tylko kompletny ignorant nie rozumie że inwestycje należy dostosować do istniejących drzew a nie na odwrót. Wycinać ci popadnie a potem siać na nowo badyle które zanim urosną do okazałych drzew prędzej uschną.
2020-02-24 16:39:38
topek
Chcąc coś wybudować trzeba uporządkować teren , w mieście to nieuniknione. Inaczej wygląda to jak paru ważniaków wycina puszcze lub las aby wybudować sobie wille .
2020-02-24 09:47:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie