środa, 30 września 2020.
Strona główna > eKurier > PiS pyta o duże firmy. Zaniechania kilku rządów

PiS pyta o duże firmy. Zaniechania kilku rządów

PiS pyta o duże firmy. Zaniechania kilku rządów
Data publikacji: 2020-08-05 17:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-06 18:41
Wywietleń: 679 468180

- Szczecin wśród dużych polskich miast wyróżnia się niskim udziałem dużych przedsiębiorstw. Jakie działania podejmuje prezydent miasta, aby zmienić tę niekorzystną tendencję i przyciągnąć duże przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 osób? - pytają radni PiS.

Na czerwcowej sesji Rady Miasta prezydent Szczecina przedstawił m.in. raport o stanie gminy w ubiegłym roku.

- Pokazuje, jaki Szczecin był w 2019 roku. Są plusy, ale i minusy. Są punkty, w których podnieśliśmy swój poziom wobec innych miast. W innych jesteśmy niżej. Ale inne miasta nie stoją. Też nas tam oceniają w stosunku do własnej sytuacji - wyjaśniał Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Ale niektóre informacje jakie zostały zawarte w raporcie, wzbudziły sporo krytycznych uwag ze strony radnych PiS. Dlatego skierowali do prezydenta, całym klubem, zbiorową interpelację w tej sprawie.

- W raporcie o stanie gminy, Szczecin wśród dużych polskich miast wyróżnia się niskim udziałem dużych przedsiębiorstw.
Miasto, które nie stawia na nowoczesną, szybko rozwijającą się gospodarkę, nie przyciągnie inwestorów, nie podniesie też

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-08-2020

 

Autor: (dar)
Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

prekariat
Cała koncepcja budowania biur na callcenter właśnie upadła i co z tym zrobi super ekipa z magistratu?Jakieś nowe plany jakieś nowe koncepcje wartościowych miejsc pracy w Szczecinie?
2020-08-06 17:51:51
weger
Mają tupet. Przecież to właśnie PiS zniszczył szczecińską fabrykę ST3.
2020-08-06 10:17:17
@ do poniższego
PiS rządził w Szczecinie w latach 2010-2018 więc powstanie Ikei to już nie ich zasługa, tylko nowej rady miasta.
2020-08-06 09:18:38
Do poniższego
Haha, ta, bo IKEA to zasługa PiS-u. Co za bzdura! Miała być i jest, a że przypadło to na rządy PiS - przypadek.
2020-08-06 08:51:09
Daria
Firmy nie muszą być duże. Czy PiS łaskawie raczył zauważyć, że w Szczecinie właśnie powstaje IKEA. Wam przez 8 lat rządzenia tym miastem nie udało się sprowadzić Ikei do Szczecina, tylko mamiliście mieszkańców obietnicami. A tu przyszły nowe władze i proszę - Ikea będzie otwarta już w tym roku.
2020-08-06 08:32:04
do pisowskich radnych
Gdzie jest obiecana 5 lat temu Stocznia Szczecińska? Dlaczego do tej pory jej nie ma? Miały być budowane statki, promy, a tu nic się nie dzieje. Oszukaliście Szczecinian.
2020-08-06 08:08:49
tyu
Przecież za duże przedsiębiorstwa odpowiada tylko i wyłącznie rząd. Takie pytania powinni kierować do Morawieckiego i Sasina.
2020-08-06 07:38:13
rada
A może radni PiS zapytają swój rząd dlaczego doprowadził do bankructwa fabrykę podstaw do elektrowni wiatrowych ST3?
2020-08-06 07:24:51
Halo
Czy w król ze szpinakowego pałacu się obudzi i jego ekipa?W mieście potrzeba dobrych miejsc pracy i dobrego zarządzania.Nie niszczcie zieleni i koście chwasty
2020-08-05 22:08:28
Halo , a kto rządzi od 5 lat rząd , który stanowi podatki i prawo ???
Czy Krzystek , do którego spadają ochłapy ze stołu PIS ???
2020-08-05 20:17:26
Fela
Prezydent z pewnością podejmuje adekwatne działania na rzecz większych przedsiębiorstw.Magistrat jest dużym przedsiębiorstwem i wszystko robi by być jeszcze większym.I podejmuje innowacje w obszarze placu Orła Białego gdzie instalował hamaki i drewniane palety