czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > eKurier > Piotr Krzystek: Chcę, aby Szczecin był wolny od polityki

Piotr Krzystek: Chcę, aby Szczecin był wolny od polityki

Piotr Krzystek: Chcę, aby Szczecin był wolny od polityki
Data publikacji: 2020-10-16 06:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-17 22:20
Wywietleń: 1475 479397

Rozmowa z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem o teraźniejszości i przyszłości z okazji 75-lecia Szczecina i 75-lecia „Kuriera Szczecińskiego"

 - Co sprawia radość w zarządzaniu Szczecinem?

- Szczecin to bardzo wdzięczne miasto do pracy, w którym można wykreować naprawdę wiele rzeczy. Uważam, że już sporo projektów udało się zrealizować. Teraz służą one mieszkańcom. I właśnie ich realizacja sprawia mi najwięcej radości, ponieważ to właśnie one zmieniają rzeczywistość, która nas otacza. Takim przykładem jest chociażby filharmonia, nad którą miałem przyjemność pracować od momentu jej projektowania do realizacji. Szczecin co roku się zmienia i uczestniczenie w tym procesie jest dużą przyjemnością.

- Szczecin nie jest jednak miastem idealnym. Nad czym należy nadal pracować w grodzie Gryfa?

- Chcielibyśmy zdecydowanie więcej zrobić w oświacie, która wymaga wielu zmian i poważnych korekt po to, aby była lepiej przygotowana do kształcenia i wychowywania młodzieży. Nauczyciele nie są wynagradzani tak, jak powinni. Uważam, że odbija się to negatywnie na poziomie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-10-2020

 

Rozmawiała Karolina Nawrocka
Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

ale na drogach
to całkowity brak koordynacji, a chodniki w mieście ciągle krzywe, i jeszcze te brudne autobusy, fuj-fuj.
2020-10-17 22:19:06
FIKI MIKI
jestem wolny od PO LITYKI , od PIS lotyki ,od BEZ partyjny BO JESTEM MAŁYM BOBASKIEM NIE MAM ZĄBKÓW I RACZKUJE LICZY SIĘ SIANO HAJS PUSCIE SOBIE TĘ MUZĘ
2020-10-17 21:47:19
xxx
Marazm, bylejakość i niedaizm. W mieście rzadzi regionalny dodatek ogólnopolskiej gazety i grupka radnych. Jak brakuje kasy to moze wziac sie za dłużników lokali komunalnych a nie remontowac tej patoli ulice. Ale lepiej powiekszyc strefe i brac kase od kierowców. Miasto bez polityki a mamy nie wiadomo po co pl adamowicza za ciezkie pieniądze
2020-10-17 20:01:37
Krzysztof Zbigniew
Wolny od polityki? Przecież polityka to zabieganie o dobro wspólne. Czy mam rozumieć, że pan prezydent nie zamierza zabiegać o dobro wspólne, lecz o wąsko rozumianie dobro własne?
2020-10-17 09:31:29
Miś
Każdy oligarcha tak chce.
2020-10-16 22:52:54
Nikt
Krzystek i jego otoczenie/powiązania to sama szkoda dla miasta, chciałbym móc powiedzieć, część jego pamieci
2020-10-16 22:39:32
Do - komentarza z godz.13:15:20
A jakie masz na to dowody... czy gadasz "od rzeczy" ???
2020-10-16 21:52:50
@Daren
panie prezydencie, panie prezydencie (małe litery zamierzone), to ja napisałem ten komentarz. Dobrze? Dobrze?
2020-10-16 18:02:42
Digi
Szczecin wolny od polityki? Więc uwolnijmy "Plac złodzieja polskiego" od jego niefortunnego patrona, którego jako takiego nie chce większość mieszkańców naszego miasta.
2020-10-16 17:27:55
Daren
Piotr Krzystek to najlepszy prezydent w historii naszego miasta. Szczecin ma duże szczęście że trafił mu się taki świetny gospodarz.
2020-10-16 13:52:14
Hejt Stop!
Ja bym chciał żeby Szczecin był wolny od Krzystka.
2020-10-16 13:23:12
Grzegorz Gruca
A ja pragnę aby szczecin był wolny od oszustwa na którym to pan buduje lub zbudował swoje imperium.
2020-10-16 13:15:20
Ola
Dopóki nie pogonicie ze Szczecina platfusów Szczecin nigdy nie będzie wolny od polityki.
2020-10-16 13:09:08
A ja pragnę.
....aby Szczecin wolny był od oszustwa !
2020-10-16 12:39:25
@gg
Prezio słucha (czytaj - udaje, że słucha) mieszkańców tylko przed wyborami. Wychodzi do nich na ulicę, jeździ z nimi komunikacją miejską. Gdy dają się na to nabrać i go wybiorą, zaszywa się w zaciszu gabinetu i tyle go widziano.
2020-10-16 12:16:21
Józef Bąk
Wolny od POlityki? A Plac adamowicza, który poprzez śmierć uniknął kryminału. Szczecin jest czerwony, bez prawdziwych elit, bez pomysłu na przyszłość....
2020-10-16 11:51:44
Konrad
Ja chcę aby Szczecin był wolny od niekompetentnych urzędników.Blokada Podjuch ze Zdrojami jest przykładem urzędniczej arogancji.Wystarczyło by udrożnić istniejący od co najmniej czterech miesięcy wykop od strony Lidla w stronę mostu i zorganizować nawrót.No ale wygodniej jest tłumaczenie swojej niemocy jaskółczymi gniazdami na moście.To co włodarze potrafią najlepiej to wdzięczyć się z bilbordów przed wyborami.
2020-10-16 11:37:33
Czyli
Krzystek chce: by Rzadzili tylko On i jego bez-Partyjni - czyli jedno bez-Partyjne Rzadzenie co = Dyktaturze !
2020-10-16 11:17:52
Konk Ludent
Przypomnę, że prezydent Krzystek jest wybierany w bezpośrednich wyborach - czyli kto dostanie więcej głosów ten wygrywa. Zatem nie ma żadnych wprowadzonych przez partie pseudoordynacji proporcjonalnych. Jak się komuś nie podoba -wystarczy nie głosować. A skoro jest, to większości Szczecinian się podoba
2020-10-16 10:57:55
Do po-d gorke... myslacej Very
Pod warunkiem: ze PO-st/KO-munisci i ty oraz reszta Lewicy opuszcza Szczecin i wyjada tam skad przybyli...!!!
2020-10-16 10:56:11
Pan Witek
Ja chcę, żeby Szczecin był wolny od Krzystka.
2020-10-16 10:55:26
faza
podnóżek dymera... hehe
2020-10-16 09:27:47
@marta
Po prostu nie głosuj na nią 😀 Natomiast konstytucja daje jej te prawa które ty chcesz jej odebrać.
2020-10-16 09:10:27
Vera
Dopóki nie pogonicie ze Szczecina pisowców Szczecin nigdy nie będzie wolny od polityki.
2020-10-16 09:08:24
Marta
Dopóki ludzie z PiS i tacy jak p. Witt będą się wypowiadać publicznie w mediach nie Bedzie nigdy spokoju. Ta pani już była w kilku partiach. Zawsze laduje na koniec w tej " właściwej". To działanie i wypowiedzi zgodne z polityką partii i jej prezesa ale nie zgodne z racją naszej lokalnej społeczności i regionu.
2020-10-16 08:52:59
gg
Ja pierdziu. Jak piękna laurka, nasz Pan Prezydent taki fajny nie polityczny, słucha mieszkańców i dba o ich dobro...
2020-10-16 07:55:08
Julo
Jak wolny od polityki jak wybór prezydenta miasta to wybór polityczny?
2020-10-16 07:39:55
słowa nie przeczytam..
"Chcę, aby Szczecin był wolny od polityki" - ..przecież to bzdura!! kompletna bzdura!! A właściwie ten gość powinien już dawno naszym miastem przestać prezić.. Obudował się z kolegami, wszyscy koledzy "królika" głosują jak trzeba, są frukty i da się żyć. Mieszkańcy sami widzą.. tylko wszyscy wszystko maja w d... Ciekawe czy Krzystek też ma kota?
2020-10-16 07:37:27