środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > eKurier > Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora. Zmiany i ich konsekwencje

Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora. Zmiany i ich konsekwencje

Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora. Zmiany i ich konsekwencje
Data publikacji: 2019-10-17 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 13:49
Wywietleń: 2082 422669

Coś dziwnego dzieje się na Uniwersytecie Szczecińskim - uważa Wojciech Krysztofiak, profesor Instytutu Filozofii i Kognitywistyki US. Zaniepokoiło go to, że nauczyciele akademiccy na początku października zostali wezwani do działu kadr w celu podpisania nowych warunków zatrudnienia w trybie pilnym. US odpowiada, że wszystko jest w porządku, a tryb pilny wynika ze zmian organizacyjnych.

- Zgodnie z prawem pracy, pracodawca ma obowiązek przesłania pracownikowi nowych warunków zatrudnienia w celu zaznajomienia z nimi pracownika; pracownik może zgodzić się lub wnieść sprzeciw w stosunku do pracodawcy. Pracodawca nie może stawiać pracownika w sytuacji dokonanej, pod ścianą - ocenia W. Krysztofiak. - Zatem właściwa procedura jest taka: pracodawca rozsyła pracownikom propozycję nowych warunków zatrudnienia, a następnie w terminie dwóch tygodni czeka na sprzeciw; jeśli taki nie następuje, to w zgodzie z Kodeksem administracyjnym pracodawca uznaje, iż pracownik zgadza się. Ale pracownik musi być przez pracodawcę powiadomiony o jego decyzji. Trochę to wygląda na sytuację zapraszania nas do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-10-2019

 

Autor: Alan Sasinowski 

Komentarze

Pan Wojciech Krysztofiak
bez wątpienia cierpi na syndrom urojonej (iluzorycznej) ponadprzeciętności, syndrom ten w połączeniu z powszechnie artykułowanym przez Pana Wojciecha Krysztofiaka antypolonizmem i polonofobią stanowi dość specyficzną i jednocześnie dość powszechnie (niestety) spotykaną - wśród osób posiadających polskie obywatelstwo - kombinacje. Niestety trwające - praktycznie nieprzerwanie od 30 lat - niszczenie Polski powoduje że polska służba zdrowia nie jest w stanie skutecznie zaopiekować się Panem Wojciechem Krysztofiakiem. Korzystam więc z okazji i składam szczere wyrazy współczucia Panu Wojciechowi Krysztofiakowi z tego powodu. Z wyrazami współczucia - nie-polonofob.
2019-10-19 09:47:33
DK
To co się dzieje na uczelniach z demokracją nie ma nic wspólnego. Nie tylko na UW. Do niedawna panował feudalizm, a teraz po wejściu nowej ustawy monarchia absolutna. A w nowych strukturach umieszcza się ludzi na siłę - widzimisię i interes maleńkiej grupki przy korycie. I o to chodzi profesorowi.
2019-10-17 12:15:07
A nie ma wplywu na to
Nowe... tzw. G/PO-rozumie-nie ?
2019-10-17 11:44:17
Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora.
Profesor od Kognitywistyki nie zauważył iż nadeszła DEMOKRACJA (dawniej zwana kapitalizmem). Takie są "profesory" od Filozofii i Kognitywistyki - nie zauważyli iż przyszło "NOWE"!
2019-10-17 10:09:48
Robert
Czy już naprawdę nie ma ciekawszych tematów niż stany emocjonalne jednego z setek doktorów habilitowanych naszej Alma Mater?
2019-10-17 08:33:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie