wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > eKurier > Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora. Zmiany i ich konsekwencje

Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora. Zmiany i ich konsekwencje

Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora. Zmiany i ich konsekwencje
Data publikacji: 2019-10-17 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 13:49
Wywietleń: 2150 422669

Coś dziwnego dzieje się na Uniwersytecie Szczecińskim - uważa Wojciech Krysztofiak, profesor Instytutu Filozofii i Kognitywistyki US. Zaniepokoiło go to, że nauczyciele akademiccy na początku października zostali wezwani do działu kadr w celu podpisania nowych warunków zatrudnienia w trybie pilnym. US odpowiada, że wszystko jest w porządku, a tryb pilny wynika ze zmian organizacyjnych.

- Zgodnie z prawem pracy, pracodawca ma obowiązek przesłania pracownikowi nowych warunków zatrudnienia w celu zaznajomienia z nimi pracownika; pracownik może zgodzić się lub wnieść sprzeciw w stosunku do pracodawcy. Pracodawca nie może stawiać pracownika w sytuacji dokonanej, pod ścianą - ocenia W. Krysztofiak. - Zatem właściwa procedura jest taka: pracodawca rozsyła pracownikom propozycję nowych warunków zatrudnienia, a następnie w terminie dwóch tygodni czeka na sprzeciw; jeśli taki nie następuje, to w zgodzie z Kodeksem administracyjnym pracodawca uznaje, iż pracownik zgadza się. Ale pracownik musi być przez pracodawcę powiadomiony o jego decyzji. Trochę to wygląda na sytuację zapraszania nas do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-10-2019

 

Autor: Alan Sasinowski 

Komentarze

Pan Wojciech Krysztofiak
bez wątpienia cierpi na syndrom urojonej (iluzorycznej) ponadprzeciętności, syndrom ten w połączeniu z powszechnie artykułowanym przez Pana Wojciecha Krysztofiaka antypolonizmem i polonofobią stanowi dość specyficzną i jednocześnie dość powszechnie (niestety) spotykaną - wśród osób posiadających polskie obywatelstwo - kombinacje. Niestety trwające - praktycznie nieprzerwanie od 30 lat - niszczenie Polski powoduje że polska służba zdrowia nie jest w stanie skutecznie zaopiekować się Panem Wojciechem Krysztofiakiem. Korzystam więc z okazji i składam szczere wyrazy współczucia Panu Wojciechowi Krysztofiakowi z tego powodu. Z wyrazami współczucia - nie-polonofob.
2019-10-19 09:47:33
DK
To co się dzieje na uczelniach z demokracją nie ma nic wspólnego. Nie tylko na UW. Do niedawna panował feudalizm, a teraz po wejściu nowej ustawy monarchia absolutna. A w nowych strukturach umieszcza się ludzi na siłę - widzimisię i interes maleńkiej grupki przy korycie. I o to chodzi profesorowi.
2019-10-17 12:15:07
A nie ma wplywu na to
Nowe... tzw. G/PO-rozumie-nie ?
2019-10-17 11:44:17
Pilne wezwanie zaniepokoiło profesora.
Profesor od Kognitywistyki nie zauważył iż nadeszła DEMOKRACJA (dawniej zwana kapitalizmem). Takie są "profesory" od Filozofii i Kognitywistyki - nie zauważyli iż przyszło "NOWE"!
2019-10-17 10:09:48
Robert
Czy już naprawdę nie ma ciekawszych tematów niż stany emocjonalne jednego z setek doktorów habilitowanych naszej Alma Mater?
2019-10-17 08:33:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie