piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > eKurier > Park specjalnej troski

Park specjalnej troski [GALERIA]

Park specjalnej troski
Data publikacji: 2019-10-16 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 13:53
Wywietleń: 1976 422395

To jedyny szczeciński park, w którym obok sektorów wypoczynku i rekreacji funkcjonuje także strefa zagrożenia. Od miesięcy utrzymywana w stanie ruiny, postępującej dosłownie z każdym kolejnym deszczem. Mowa o parku Warszewo-Podbórz, jaki został oddany do użytku niespełna rok temu, a dla którego rozbudowy miasto szuka teraz nowego wykonawcy.

Park powstał na obszarze chronionym Doliny Warszowca. Jednak jego niegdysiejsze naturalnie ukształtowane środowisko przyrodnicze tu zastąpiła tzw. zieleń urządzona. Co znaczy, że pod budowę parku wycięto większość rosnących drzew, wykarczowano krzewy. Dokonano także znaczącej ingerencji w grunt, przez co został zatracony naturalny charakter strumienia. Nie tylko wytyczano alejki i stawiano ławki, montowano urządzenia zabawowe dla najmłodszych czy stół do ping-ponga, ale też zbudowano zabezpieczenia skarp, mury oporowe, kładki, nasypy, zjazdy z miejscami postojowymi, ścieżki rowerowe i modrzewiowy mostek nad Warszowcem.

Z efektem - jak widać. W tym parku - paradoksalnie - najlepiej się trzyma asfaltowa nakładka jednej z głównych alejek. Pozostałe

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-10-2019

 

Autor: Arleta Nalewajko  
Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski Park specjalnej troski

Komentarze

OLO
POd mohiera
2019-10-16 20:51:54
Najgorzej
kiedy ludzie biorą się za coś, o czym nie mają pojęcia, a jedynym powodem jest to, że im za to zapłacą.
2019-10-16 16:27:32
Ciapuła
Ręce opadają jak się na to patrzy stado "hunów" z magistratu i drugie stado "wykonawców" zdemolowało naturalny bieg przyrody tworząc koszmarek betonowy który w dodatku rozpływa się bo żadnemu z tych "mądrych inaczej" nie przyszło do głowy że liczne cieki wodne utworzyły swój "park" a betonowanie wszystkiego i wyrzynanie drzew i krzewów do niczego dobrego nie doprowadzi.... co widać na załączonych zdjęciach.
2019-10-16 12:22:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie