niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > eKurier > Otwórzcie granicę, targowisko umiera!

Otwórzcie granicę, targowisko umiera!

Otwórzcie granicę, targowisko umiera!
Data publikacji: 2020-05-28 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-31 08:23
Wywietleń: 1151 457148

Handlarze z przygranicznego rynku w Świnoujściu z dumą mówią, że tworzą jeden z największych zakładów pracy w regionie. To tutaj rodził się świnoujski biznes. To tutaj przed laty przedsiębiorcy rozpoczynali gromadzenie swoich fortun. Dzisiaj to miejsce jest zabijane. Pomimo odmrożenia gospodarki ani jedno stoisko nie zostało otwarte. - Dopóki granice są zamknięte, stoimy - mówią nasi rozmówcy.

Tu zawsze była praca

Lata temu świnoujski biznes zaczął kwitnąć na przygranicznym rynku. Jeszcze zanim wyrosły na wyspie Uznam pensjonaty, kawiarnie, ekskluzywne hotele, a na prawobrzeżu rząd zaczął lokować strategiczne inwestycje portowe, handel wzdłuż ul. Wojska Polskiego zapewniał chleb mieszkańcom miasta. I tak pozostało do dzisiaj.

- Padała stocznia, zakłady budowlane, plajtowały restauracje i sklepy, ale u nas, na rynku przy granicy, zawsze można było znaleźć pracę - mówią nasi rozmówcy. - Około 300 osób ma tutaj swoje stoiska, przy których pracuje czasami po kilka osób. To również dorabiający tutaj emeryci, renciści, młodzi ludzie… Tak naprawdę całe pokolenia pracowały na naszym

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 29-05-2020

 

Tekst i fot. Bartosz TURLEJSKI

Komentarze

do 102
Ty podły hejterze, idź pod granicę i powiedz tym ludziom, żeby zamykali te swoje budy. Zapamiętaj, że takie słowa często tym mówiącym czkawką się odbijają. Siedzi taki w swojej budzie, zgorzkniały, zapocony i tylko patrzy, komu już jest gorzej..... Ot takie polskie piekiełko.
2020-05-31 08:07:13
Dorożkaż i jego koń
Podziękujcie to waszemu prezydentowi miasta.On pierwszy krzyczał i potakiwał głową kiedy władza PiS pośpiesznie planowała ekstraordynaryjny zamordyzm-w tym zamykanie granic.Na jego ręce składajcie petycje i wnioski o upadłość.Do ratusza zgłaszajcie się po jedzenie i środki do życia.A granice będą tak długo zamknięte jak długo Niemcy i Bruksela nie uznają,że w Polsce już jest bezpiecznie.A że bezpiecznie nie jest bo codziennie notujemy dalej po 200-400 notowań nowych zachorowań to pewnie otworzą gdzieś pod koniec września-na jesień.
2020-05-29 12:02:29
moja opinia
A mogło być tak pięknie. Niestety z perspektywy czasu widać jak min. Szumowski dokonał zniszczenia gospodarki strasząc Polaków wydumaną epidemią. A tutaj klops. Nie ma żadnej epidemii. Prawie cały świat dał się nabrać. Koronawirus krąży wszędzie jak zarazki grypy. Jest mniej zaraźliwy nawet od niej. Choroba Covid19 dotyczy 0,03% ludności świata. Śmiertelność jest na poziomie 0,004% ludności świata. Najciekawsze jest to, że średni wiek zgonu na świecie na COVID-19 wynosi 82 lata i jest wyższy niż średnia życia ludności świata. Grypa co roku jest o wiele groźniejsza i nikt nie ogłasza stanu epidemii i zamraża całe państwo. Decyzje premiera Morawieckiego i min. Szumowskiego doprowadzą miliony Polaków do bezrobocia i nędzy a nasz kraj do bankructwa.
2020-05-29 10:18:37
@ala66
Pracujesz bez umowy? Nielegalnie? To raczej się tym nie chwal.
2020-05-29 08:43:46
102
Rozebrać te budy tylko wstyd przynoszą mojemu miastu